Pasaules čempionāts hokejā. Dānija - Norvēģija

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. Polija - Francija

Pasaules hokeja čempionāta spēles Kanāda - Austrija epizodes

Austrieši pēdējā trešdaļā iemet Kanādai 5 vārtus, pagarinājumā gan zaudē. Galvenie notikumi

Austrijas hokeja izlase otrdien pasaules čempionāta spēlē Prāgā pēdējā trešdaļā guva piecus bezatbildes vārtus un panāca neizšķirtu pret Kanādu, kas gan revanšējās pagarinājumā un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 7:6.

Kanādas izlase pirms pēdējās trešdaļas bija šķietami pilnīgi drošā vadībā 6:1, tomēr austrieši, tikuši vaļā no spriedzes, spēja paveikt mazu brīnumu. Tiesa, pagarinājumā jau pirmajā minūtē Džons Tavaress nodrošināja uzvaru komandai, kas pulcējusi tikai Nacionālās hokeja līgas (NHL) meistarus.

A apakšgrupā Kanādas izlase bija vienīgā komanda, kas vēl nebija zaudējusi nevienu punktu.

Kanādieši atklāj rezultātu

Austrieši cīņas sākumā spēja turēt līdzi grupas līderiem, tomēr Dilans Kozenss 7. minūtē ar metienu no tuvas distances atklāja rezultātu.

Kanādas izlase panāk 2:0

Pagāja vēl pāris minūtes, un efektīvi kanādiešu uzbrukumam pieslēdzies aizsargs Kaidens Gūlī pārsvaru divkāršoja, trāpot tukšā vārtu stūrī.

Pie sava pirmā vārtu guvuma tiek austrieši

Austrijas hokejisti rokas gan nenolaida, un Benjamins Nīzners pirmās trešdaļas vidū vienus vārtus atguva, pacīnoties Kanādas vārtu priekšā.

Kanādas hokejisti iemet trešos vārtus

Rezultatīvā hokejā Kanādas izlase nekavējās atjaunot divu vārtu pārsvaru, izceļoties Bovenam Bairemam, kam palīdzēja ripas rikošets no Austrijas aizsarga.

Kanādas pārsvars sasniedz 4:1

Austrijas apņēmību otrās trešdaļas sākumā ātri atvēsināja Džareds Makanns, kurš apspēlēja no vārtiem izklupušo Davidu Madleneru un paspēja ievadīt ripu tuvajā stūrī.

Konors Bedards gūst Kanādai piektos vārtus

Otrās trešdaļas vidū Konors Bedards meta no gandrīz nulles leņķa, un ripa no Madlenera kājsarga pārslīdēja pāri vārtu līnijai.

Sesto reizi ripa ieslīd Austrijas vārtos

Vēl līdz pēdējam pārtraukumam Kanādas izlases pārākumu cīņā vārtu priekšā apliecināja Pjērs Liks Dibuā, un rezultāts kļuva 6:1.

Austrieši atspēlēšanos sāk ar otro vārtu guvumu

Veiksmīgāks austriešiem bija pēdējās trešdaļas sākums, aizskrienot divatā pret vienu aizsargu, un uzbrukumu rezultatīvi noslēdza Benjamins Baumgartners.

Austrija gūst savus trešos vārtus

Nepagāja pat minūte, kad vēl vienam Austrijas triecienam punktu ar precīzu metienu vārtu augšējā stūrī pielika Peters Šneiders.

Kanādas vārtos ielido ceturtā ripa

Platāks smaids Austrijas galvenā trenera Rodžera Bādera sejā parādījās pēdējās trešdaļas vidū – Dominiks Cvergers ieslidoja zonā, un ripu pēc viņa spēcīga metiena Kanādas vārtsargs Džordans Biningtons nespēja tvert.

Austrieši samazina deficītu līdz minimumam

Kanādieši no sava rāmā spēles stila īsti nespēja pārslēgties bezkompromisu cīņai, turpretim austrieši ar teicamu saspēli četras minūtes pirms pamatlaika beigām vārtu priekšā izvirzīja Šneideru, kurš perfekti izmantoja savu iespēju, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam.

Austrijas izlase izlīdzina rezultātu

Tribīnes līdzjutēju sajūsmā eksplodēja 49 sekundes pirms trešā perioda beigām, kad Marko Rosi no vārtu priekšas panāca izlīdzinājumu.

Kanāda gūst uzvaras vārtus

Pagarinājumā favorīti ātri paglābās no vēl lielāka traipa uz Kanādas mundiera – Džona Tavaresa metiens punktu papildlaikam pielika jau pēc 15 sekundēm.

Viens no diviem spēles galvenajiem tiesnešiem spēlē bija Andris Ansons, bet līnijtiesneša pienākumus pildīja Dāvis Zunde.

Pirmajās divās spēlēs kanādieši pamatlaikā pieveica Lielbritāniju un Dāniju. Savukārt austrieši abās spēlēs palika tukšā, piekāpjoties Dānijai un spraigā mačā arī Šveicei.

Dienas pirmajā spēlē Prāgā norvēģi ar 2:0 sarūgtināja Dānijas izlasi.

Latvijas izlase B apakšgrupā otrdien Ostravā uzvarēja Kazahstānas valstsvienību, bet dienas noslēgumā Francijas hokejisti ar 4:2 bija pārāki par poļiem.

Polijas - Francijas spēles epizodes

Katrā grupā līdz 21. maijam izspēlēs apļa turnīru, pēc kura pa četrām abu grupu spēcīgākajām komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempionāta medaļnieki kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.