Dienas ziņas

Lielplatonē apgūst vēsturiskās dejas

Dienas ziņas

Rēzeknē sāks medicīnas tūrisma attīstību

Dzīvnieku patversme nesaņem norakstīto pārtiku

Talsu dzīvnieku patversme nesaņem norakstīto pārtiku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Talsu dzīvnieku patversmē “Ausma” radušās grūtības ar pārtikas nodrošinājumu. Patversme vairs nesaņem pārtiku, ko piegādāja lielveikals. Tā vadība informē, ka viņi labprāt turpinātu pārtikas piegādi, bet to neļaujot Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) noteikumi. Šajā gadījumā PVD interpretācija likuma punktiem norāda, ka “Rimi” tas nebūtu pareizākais veids, kā sniegt šo palīdzību.

Līdz šim Talsu dzīvnieku patversme “Ausma” teju katru darba dienu no veikalu tīkla “Rimi” saņēma norakstīto pārtiku - maizi, pienu, biezpienu, sieru, taukvielas. Taču kopš šī gada 15.februāra, kad SIA "Rimi Latvija" atkāpās no sadarbība līguma, tagad patversmes īpašniecei un kopējām pārtika jāgādā pašām. “Tā maizīte bija kā pamats, arī suņiem. Tur mēs uzlejam buljoniņu vai gaļiņas, vai kaut ko virsū,” rāda dzīvnieku patversmes “Ausma” kopēja Maruta Liepa.

Patversmē mitinās 23 suņi un ap 50 kaķu. Kopš lielveikala lēmuma nenodot norakstīto pārtiku patversmei, aktīvāki ir kļuvuši ziedotāji.

Visbiežāk patversmē tiek nogādāta sausā barība. “Ir privātie, un tad ir tādi, kas ziedo, sametas kopā un tad par saziedoto naudu viņi nopērk. Tādi ir. Un ne tik vien kā vietēji, bet man liekas, ka viens ziedojums atnāca arī no..., katrā gadījumā aiz Rīgas,” piebilst kopēja Maruta.

Kā skaidro SIA "Rimi" pārstāve, sadarbība ar dzīvnieku patversmi par norakstītās pārtikas nodošanu ir pārtraukta saistībā ar spēkā esošajiem Ministru kabineta (MK) noteikumiem par izplatīšanai nederīgas pārtikas turpmākās izmantošanas vai iznīcināšanas kārtību. “Šajā gadījumā Pārtikas un veterinārā dienesta interpretācija tieši šiem likuma punktiem ir tāda, kas norāda uz to, ka ''Rimi'' tas nebūtu pareizākais veids, kā sniegt šo palīdzību,” pavēstīja uzņēmuma pārstāve Inga Bite.

“Īstenībā tur pavisam vienkārša ir tā lieta. Viņiem pārtikas, vienalga mazajam veikaliņam vai lielajam veikalam, viņam ir jāreģistrējas Pārtikas veterinārajā dienestā vai jāaktualizē savs darbības kods – kā dzīvnieku barības izplatītājam,” norāda PVD Ziemeļkurzemes pārvaldes vadītājs Ivars Koloda.

Respektīvi, jebkuram uzņēmumam, kurš vēlas  pārtiku ar beigušos derīguma termiņu nodot dzīvnieku patversmei, ir jāreģistrējas PVD kā dzīvnieku barības apritē iesaistītam uzņēmumam.

Tas nepieciešams, lai kontrolētu to, kur barība nonāk un lai tā neradītu apdraudējumu dzīvniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti