Rimšēvičs paliek bez viena advokāta korupcijas lietas tiesā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Tiesai pieņemot prokurores izteiktu noraidījumu korupcijā apsūdzētā Latvijas Bankas vadītāja Ilmāra Rimšēviča advokātam Normundam Duļevskim, Rimšēvičs palicis bez viena no aizstāvjiem.

Prokurore Viorika Jirgena izteikusi noraidījumu Rimšēviča advokātam Normundam Duļevskim, kurš 2019. gada 8. aprīlī esot sniedzis juridisko palīdzību šīs lietas lieciniekam Jurim Apeinim. Duļevskis esot piedalījies viņa pratināšanā.

Par to, ka maijā, kad Apeinis bija sniegt liecības Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), viņam līdzi bija advokāts Duļevskis, ziņoja arī LTV.

Prokurore skaidroja, ka Rimšēvičs un Apeinis pirmstiesas izmeklēšanā snieguši savstarpēji pretrunīgas liecības, tāpēc Duļevskis ir interešu konfliktā. 

Savukārt Duļevskis norādīja, ka viņam ar Rimšēviču ir vienošanās, ka apsūdzības punktā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju apsūdzēto aizstāv cits advokāts.

Vēlāk tiesa pieņēma prokurores pieteikto noraidījumu Duļevskim. Līdz ar to Rimšēvičs palicis bez viena advokāta.

Šo lēmumu var pārsūdzēt līdz ar tiesas galīgo nolēmumu. Taču advokāts uzskata, ka iespējams pārsūdzēt ātrāk - 20 dienu laikā. Viņaprāt, tiesnese ir kļūdījusies, tas būšot jālemj tiesas priekšsēdētājam.

Pēc tiesas paziņotā Duļevskis pameta advokāta vietu, bet palika tiesas zālē klausīties sēdi. Rimšēvičs gan iebilda, nesaprotot lēmumu, taču tiesnese neļāva ieslīgt diskusijās.

KONTEKSTS: 

KNAB 2018. gada februārī aizturēja Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu. Ģenerālprokuratūra Rimšēvičam uzrādīja apsūdzību par kukuļņemšanu, bet Martinsonam - par kukuļņemšanas atbalstīšanu. Lietas uzraugošā prokurore Viorika Jirgena pastāstīja, ka KNAB šo lietu sācis pēc divu AS "Trasta komercbanka" (TKB) akcionāru iesnieguma. Abi akcionāri lietā figurējot kā kukuļdevēji, taču esot atbrīvoti no kriminālatbildības, jo viņi labprātīgi vērsušies tiesībsargājošajās iestādēs ar informāciju par šo notikumu.

Kopš aizturēšanas Rimšēvičam par drošības līdzekli tika piemērots aizliegums ieņemt Latvijas Bankas prezidenta amatu. Taču ES Tiesa 26.februāra spriedumā secināja, ka Rimšēviča faktiskā atstādināšana no amata uz laiku, kamēr likumsargi izmeklē iespējamās apjomīgās kukuļošanas lietu, nebija pietiekami pamatota. Tiesa lēma, ka viņš ir jāatjauno amatā.

Tiesa atcēla lēmumu, ar kuru Latvijas Bankas prezidents ir atstādināts no amata. Latvija nav sniegusi pierādījumus par tās centrālās bankas vadītājam pārmesto smago pārkāpumu, uzskatīja Tiesa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti