Latvijas kauss futbolā "RFS" – "Riga FC"

Aizvadīts Latvijas čempionāta otrais posms lakrosā 6 pret 6

Latvijas kauss futbolā "RFS" pieveic "Riga FC"

RFS futbolisti dramatiskā Rīgas derbijā iekļūst Latvijas kausa finālā

Pirmdienas, 23. septembra, vakarā, LNK Sporta parkā tika aizvadīta pirmā Latvijas kausa pusfināla spēle starp RFS un "Riga" FC futbola komandām. Dramatisku uzvaru svinēja mājinieki RFS, Rīgas derbijā uzvarot ar 2:1 un otro gadu pēc kārtas nodrošinot iespēju cīnīties finālā.

(papildināts ar RFS futbolista Mārča Oša teikto)
Pēc pirmā puslaika minimālā vadībā bija "Riga" FC, taču ne spēcīgāko sastāvu mačam pieteikusī RFS spēja panākt izlīdzinājumu un Haruns Rašīds 85. minūtē guva uzvaras vārtus.

RFS aizsargs Mārcis Ošs pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komandā nav izteikta otrā sastāva un visi ir līdzvērtīgi futbolisti, kas spēj dot savu artavu uzvarai. "Redziet, cik mums dziļš soliņš, ja var otro komandu izlaist pret "Rīgu" un apspēlēt," teica Ošs.

Spēli aktīvāk uzsāka laukuma saimnieki. Astotajā minūtē netālu no pretinieku soda laukuma sāpīgi tika nogāzts Ošs, kas nozīmēja pirmo potenciāli bīstamo momentu pie "Riga" FC vārtiem. Sitiens trāpīja aizsargu mūrī, bet atkārtotu sitienu pārliecinoši tvēra "Riga" FC un Latvijas izlases vārtu vīrs Rihards Matrevics.

RFS turpināja aktīvi uzbrukt, bieži apdraudot vārtus no distances, taču bumba 18. mača minūtē pirmo reizi vārtos nonāca pretējā laukuma pusē. Tie gan netika ieskaitīti, jo senegālietis Pape Gejs piespēles brīdī atradās aizmugurē.

30. minūtē vēlreiz tas pats Gejs nonāca izcilā situācijā, izskrienot randiņā ar Pāvelu Šteinboru, taču bumbu pa zemi raidīja garām labajam vārtu stabam, kā arī atkal tika pacelts tiesneša karodziņš, kas liecināja par aizmugures stāvokli. "Riga" FC puslaika turpinājumā spēja pārnest spēli uz RFS soda laukumu, kas 33. minūtē atnesa rezultātu – Gotjē Mankedā pa labo malu devās uzbrukumā, uz pirmo acu uzmetienu šķietami neveiksmīgi centrējot bumbu soda laukumā. RFS vārtsargs Šteinbors nespēja to tvert, un tā veiksmīgi nonāca pie Marko Regžas, kurš šādas iespējas garām nelaiž – 1:0 "Riga" FC labā! Regžam tie bija otrie vārti Latvijas kausā un 19. vārti sezonā kopumā.

Pirmā puslaika izskaņā pēc izvirzīšanās vadībā "Riga" FC pilnībā pārņēma spēles kontroli, brīžiem pat neļaujot mājiniekiem tikt pāri centra līnijai, bet rezultāts nemainījās un pēc pirmajām 45 minūtēm minimāls pārsvars viesiem.

Otrajā puslaikā spēle sagriezās kājām gaisā. Pirmajās minūtēs notika sīvs, brīžiem haotisks cīniņš par iniacitīvu laukumā, kurā veiksmīgāki izrādījās RFS – pēc spēlētas nepilnas 21 minūtes viesu vārtu priekšā pie atlēkušās bumbas pirmais bija Rostans Ndžiki, kurš raidīja bumbu "Riga" vārtos un izlīdzināja rezultātu.

Kad šķita, ka uzvarētājs netiks noteikts pamatlaikā, citās domās bija 19 gadus vecais Haruns Rašīds. Viņš pēc Dmitrija Zelenkova centrējuma ar galvu lēcienā spēja aizskart bumbu un pirmo reizi šajā mačā izvirzīt RFS vadībā. Atlikušajās minūtēs pretinieki izmisīgi centās panākt izlīdzinājumu, taču rezultāts tā arī nemainījās un mājinieki svinēja laimīgu uzvaru ar 2:1.

Otrā pusfinālā trešdien "Skonto" stadionā Rīgā tiksies "Auda" un "Liepāja". Latvijas kausa ieguvējus noskaidros finālā 30. oktobrī.

Jau ceturtdien RFS aizvadīs pirmo Eiropas līgas spēli, izbraukumā Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē cīnoties ar vietējo FCSB.