RFS pēc cienījama pirmā puslaika spēli Eiropas futbola līgā uzsāk ar zaudējumu Rumānijas čempioniem

26. septembra vakarā futbola klubs RFS piedzīvoja debiju Eiropas līgā, kur Bukarestē tikās ar pašreizējo Rumānijas čempioni "FCSB". Lai gan rīdzinieki pirmo puslaiku izvērta sīvā cīņā (1:2), spēles gaitā mājinieki spēja apliecināt savu favorīta statusu, un mačā piedzīvots RFS zaudējums ar pārliecinošo 1:4.

Jau spēles 76. sekundē RFS vārtsargs Fabriss Ondoā pirmo reizi tika iesaistīts spēlē pēc Davida Mikulesku sitiena, nopelnot savai komandai pirmo stūra sitienu. Tas tika izpildīts ar centrējumu soda laukumā, kur mājiniekiem bija vēl viena lieliska iespēja, taču centra aizsargs Džoiskims Dava, lai gan pilnīgi nepieskatīts, ar galvu sita garām vārtiem.

Ilgi līdz pirmajiem pretinieku vārtiem diemžēl nebija jāgaida – 8. minūtē Ondoā nepārliecinoši nospēlēja ar bumbu savā soda laukumā, ko "FCSB" ar veiksmīgu presingu izmantoja. Lieliskā izklupienā Daniels Birlidža aplaupīja rīdzinieku vārtsargu, tad bumbu nogādāja soda laukumā, bet pēc tam pats arī guva vārtus – 0:1.

12. minūtē jau rezultāts varēja kļūt vēl nepatīkamāks, bet Darius Olaru no izcilas pozīcijas nespēja pārspēt kamerūnieti.

Taču bez iespējam viesi nepalika – pēc rumāņu izpildīta stūra sitiena Ondoā veiksmīgi ar dūri sita bumbu ārpus soda laukuma, tai ļoti veiksmīgi nokrītot tieši pa Lašas Odišaria skrējienam. Kreisās malas aizsargs ļoti ātrā skrējienā devās pretuzbrukumā, kā rezultātā RFS izveidoja ļoti bīstamu trīs pret divi izgājienu. Gruzīnam izdevās izcila piespēle Robertam Savaļniekam, izvirzot viņu vienu pret "FCSB" vārtsargu Stefanu Ternovanu, bet abi sāpīgi sadūrās, kā rezultātā darbībā iesaistījās komandu mediķi.

Spēles galvenais tiesnesis Rikardo de Burgoss no Spānijas nozīmēja pirmo stūra sitienu pie "FCSB" vārtiem, un pats Savaļnieks arī devās to izpildīt, iecentrējot bumbu tieši uz aizsarga Herdi Prengas galvas, taču albānis diemžēl to atsitienā pret zemi raidīja pāri vārtiem.

Šī situācija manāmi iedvesmoja RFS futbolistus, jo spēle tika pārvirzīta mājinieku laukuma pusē, kas deva rezultātu – pēc vēl viena stūra sitiena bumba no pretinieku aizsarga atleca pie rīdzinieku uzbrucēja Sedrika Kuadio, kurš to raidīja atpakaļ soda laukumā. VĀRTI! Komandas kapteinis Žiga Lipuščeks pēc Jāņa Ikaunieka piespēlas ar galvu lika lietā savu neērto kreiso kāju un panāca izlīdzinājumu – 1:1.

Pēc tam šķita, ka spēle nedaudz nomierinās, bet tā joprojām vairāk norisinājās rumāņu laukuma pusē, kas 29. minūtē Savaļniekam deva iespēju trešo reizi izpildīt stūra sitienu, taču Lipuščeka sitiens ar galvu nebija veiksmīgs.

Tomēr Rumānijas čempioni ar esošo situāciju nebija mierā, un sāka agresīvāk darboties bez bumbas, liekot mūsējiem kļūdīties. Vienā no tādām situācijām RFS futbolisti zaudēja bumbu pretinieku laukuma pusē, ko mājinieki asā pretuzbrukumā izmantoja, savai komandai otros vārtus pēc filigrānas Vlada Kirikešs piespēles gūstot Mariušam Štefanešku – 1:2.

Īsā laika mūsējie ar diviem tālsitieniem – vispirms 35. minūtē Jānis Ikaunieks, bet nepilnu minūti vēlāk arī Stefans Paničs – pārbaudīja Ternovanu modrību, bet abās situācijas rumānis bija precīzs.

Sešas minūtes pirms pirmā puslaika pamatlaika beigām RFS izdzīvoja ļoti bīstamā rumāņu uzbrukumā – vispirms Ondoā atvairīja Štefanešku spēcīgu sitienu no šaura leņķa, bet pie atlēkušās bumbas tika Birlidža, kura raidījumu bloķēja komandas biedrs Mikulesku.

Puslaika rezultāts nemainījās arī pēc trim "FCSB" stūra sitieniem pēc kārtas, un pārtraukumā komandas devās pēc ļoti aizraujošām pirmajām 45 minūtēm.

Pirmo bīstamo momentu otrajā puslaikā izveidoja RFS, kad Odušaria 53. minūtē no kreisās malas ar centrējumu labi atrada Ikaunieku, taču Latvijas izlases futbolists nespēja aizsniegties līdz bumbai.

Kad šķita, ka spēle nedaudz nomierinājusies, 58. minūtē rumāņiem šķietami no nekā izdevās izveidot bīstamu situāciju, kurā soda laukumā veikli ieskrēja Olaru, un pēc uz maiņas nākušā Florina Tanases piespēles sita nekļūdīgi – 1:3.

Tas pats Tenese 63. minūtē sev izkārtoja labu sitiena pozīciju, taču bumba lidoja pāri vārtiem. Līdzīgs spurts viņam RFS vārtu virzienā padevās piecas minūtes vēlāk, uz labo malu atspēlējot citam uz maiņu nākušajam komandas biedram Aleksandru Beluce, soda laukumā atrodot labā ieskrējienā esošo Olaru, kurš guva savus otros vārtus mačā un panāca spēles galarezultātu – 1:4.

Nākamā spēle rīdziniekiem paredzēta jau pēc nedēļas, kad 3. oktobrī uz Rīgu brauks zaigžņotais turku "Galatasaray". Spēles sākums paredzēts pulksten 19.45.