Riteņbraucējs Skujiņš finišē uzreiz aiz laureātu trijnieka pasaules čempionātā

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš svētdien Cīrihē izcīnīja ceturto vietu pasaules čempionāta šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā, vien finiša spurtā zaudējot cīņā par bronzas medaļu.

(papildināts ar Toma Skujiņa teikto)
Par čempionu svētdien kļuva slovēnis Tadejs Pogačars, kurš pēdējos 100 kilometrus pavadīja solo atrāvienā. Sudrabu izcīnīja austrālietis Bens O'Konors, bet trešais bija sprintā Skujiņu pārspējušais nīderlandietis Matjē van der Pūls.

"Neko nenožēloju. Darīju, ko varēju. Uzņēmos cīnīties, taču nedaudz pietrūka," pēc finiša "Eurosport" televīzijā teica Skujiņš.

Pasaules čempionātā riteņbraucēji Cīrihes kantonā veica 273,9 kilometrus, no kuriem pēdējie 200 bija jāveic apļos Cīrihes pilsētas apkārtnē un katrā jāpārvar divi izteikti kāpumi.

Lielāko daļu distances priekšā pavadīja sportisti, kuriem nebija paredzēta cīņa par augstvērtīgu rezultātu, bet no peletona apmēram 100 kilometrus pirms finiša atrāvienā aizbrauca Pogačars, kuram vēlāk pievienojās Francijas pārstāvis Pāvels Sivakovs.

Peletonā bija vairāki uzbrukuma mēģinājumi un tajos priekšgalā bija arī Skujiņš, kurš apmēram 60 kilometrus pirms finiša pievienojās britam Oskaram Onlijam un īram Benam Hīlijam, veidojot trijotni, kas no vadošā dueta atpalika 40 sekundes. Vadošajām grupām šķeļoties, apmēram 50 kilometrus pirms finiša priekšā palika tikai Pogačars, kuram sekoja Skujiņa un Hīlija duets.

"Kad Tadejs bija aizraucis, tad beļģi uzņēmās lielu lomu, lai noķertu viņu. Grupa palika arvien mazāka un mazāka. Strādājām kopā un palikām priekšā ar Benu Hīliju. Zināju, ka būs grūti noķert Tadeju un noturēties priekšā sekotājiem," atzīmēja Skujiņš.

Ilgstoši starp Pogačaru un viņam sekojošo duetu bija apmēram vienas minūtes starpība. Pēdējā kāpumā nedaudz sāka rukt Pogačara pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem, kas vēlāk apvienojās septiņu riteņbraucēju grupā - tajā bez Skujiņa bija van der Pūls, beļģis Remko Evenepūls, spānis Enriks Mass, O'Konors, šveicietis Marks Hirši un Hīlijs.

Vienubrīd līderi un sekojošo grupu šķīra mazāk par 40 sekundēm.

Deviņus kilometrus pirms finiša līnijas Skujiņš kopā ar van der Pūlu un Hirši centās aizraukt no pārējiem grupas biedriem, taču ātri vien atgriezās vienā grupā ar pārējo četrotni.

Šī gada "Giro d'Italia" un "Tour de France" uzvarētājs Pogačars tomēr noturējās priekšā un pievienoja zelta medaļu arī pasaules čempionātā, finišējot sešās stundās 27 minūtēs un 30 sekundēs. Nepilnu pusotru kilometru pirms finiša no sekotājiem aizbrauca O'Konors, kurš Pogačaram zaudēja 34 sekundes.

Pārējie sportisti iesaistījās cīņā par bronzas medaļu.

Noslēdzošajā taisnē Skujiņa uzbrukumam spēja atbildēt tikai van der Pūls, kurš tomēr pārspēja latvieti, šim duetam kopā ar Evenepūlu un Hirši čempionam zaudējot 58 sekundes.

"Mēģināju visu, vairākas reizes arī aizraukt pirms beigu sprinta. Visi centās, taču bijām jau saguruši. Matjē ir grūti uzveikt. Benam izdevās ļoti labs gājiens. Īstajā brīdī sāka sprintu un labi nolasīja sacensības, tāpēc tā nebija tikai veiksme," sacensību beigu fāzi raksturoja Skujiņš.

No pārējiem Latvijas izlases dalībniekiem Krists Neilands ierindojās 71.vietā, bet Emīls Liepiņš un Alekss Krasts nefinišēja.

Neatkarīgās Latvijas visu laiku labākais rezultāts pasaules čempionātos šosejas riteņbraukšanā ir Romāna Vainšteina izcīnītā zelta medaļa 2000.gada meistarsacīkšu grupas braucienā.