Rīta Panorāma

Cīņā pret Krievijas okupantiem dodas arī "Bučas raganas"

Rīta Panorāma

Intervija ar Jelgavas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu

Protestos Bangladešā gandrīz 100 bojā gājušie

Bangladešā protestos gājuši bojā 94 cilvēki, premjere pametusi valsti

Bangladešā vismaz 94 cilvēki ir gājuši bojā, bet vēl vairāki simti ievainoti svētdien notikušajos protestos pret valdību galvaspilsētā Dakā un citās pilsētās. Bangladešas premjerministre Hasīna Vazeda pirmdien atkāpās no amata un kopā ar savu māsu pametusi valsti, ziņoja britu raidsabiedrība BBC. Viņa ar helikopteru devusies ceļā uz Agartalas pilsētu Indijā.

Tikmēr protestētāji ielauzušies premjeres rezidencē, sākuši to demolēt un izlaupīt. Daļa cilvēku no ēkas nesuši ārā krēslus un arī dīvānus, kā arī tur mītošos dzīvniekus, redzams sociālajos tīklos publicētajos video.

Bangladešas armijas virspavēlnieks televīzijā ir uzrunājis tautu un solījis, ka tiks izveidota pagaidu valdība. Tāpat viņš norādīja, ka tiksies ar valsts prezidentu un tiks rasts risinājums.

Līdz šim protestu laikā izcēlušās sadursmes starp policiju un demonstrantiem, kuru virzienā tika raidīta ne tikai asaru gāze un gumijas lodes, bet arī kaujas munīcija.

Nemieri valstī sākās pēc tam, kad studentu līderi pasludināja pilsoniskās nepakļaušanās kampaņu, lai pieprasītu Bangladešas ilggadējās premjerministres Šeihas Hasinas atkāpšanos no amata.

Studentu protesti sākās pagājušajā mēnesī ar prasību atcelt kvotas pieņemšanai darbā valsts pārvaldē, taču tagad tie ir pārauguši plašā pret valdību vērstā kustībā. Līdz šim protestu laikā ir gājuši bojā jau vairāk nekā 300 cilvēku.

Valdība ir izsludinājusi visā Bangladešā komandantstundu, kas ilgs vismaz trīs dienas, taču gaidāms, ka šodien protesti atsāksies ar jaunu sparu.

KONTEKSTS:

Bangladešā kopš 1. jūlija nerimst plaši studentu protesti. Tie sākās, kad valsts Augstākā tiesa atjaunoja tā dēvētās darba kvotas valsts iestādēs.

Izmaiņas paredz, ka 30% ļoti iekārojamu darbavietu valsts sektorā, kur alga un sociālās garantijas ir krietni augstākas nekā citviet, rezervētas brīvības cīnītāju bērniem un mazbērniem, kas 1971. gadā piedalījās valsts atbrīvošanas kustībā. Pēcāk tiesa tomēr piekāpās un paziņoja, ka tikai 5% civildienesta darbavietu arī turpmāk būs rezervētas neatkarības kara veterānu bērniem, bet 2% – citām kategorijām.

Taču protestu dalībnieku dusmas pastiprinājušas vardarbīgas sadursmes ar valdību un tās lēmumus atbalstošām studentu grupām, kā arī nu jau bijušās Bangladešas premjerministres Hasīnas Vazedas publiskie izteikumi, kuros viņa demonstrantus pielīdzinājusi valsts nodevējiem.

Nedēļām ilgušie protesti piespieda demisionēt  ilggadējo premjerministri Hasīnu Vazedu, kura valsti pameta. Pēc līdzšinējās valdības krišanas varu faktiski sagrāba armija. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti