ANO augstākais komisārs bēgļu jautājumos ziņo, ka atlikušajā nemiernieku kontrolētajā teritorijā varētu būt līdz pat 100 000 cilvēku. Viņš arī pauž bažas par ANO apkopotajām ziņām par valdības spēku izveidotu filtrācijas sistēmu, kuras dēļ bez vēsts pazuduši vairāki simti jaunu vīriešu.
Arī iepriekš izskanējušas runas, ka valdības spēki spīdzina jaunus vīriešus, mēģinot noskaidrot viņu saistību ar nemierniekiem.
Bažas ANO Bēgļu aģentūrai ir arī par nemiernieku kaujinieku rīcību – nākušas klajā ziņas, ka nemiernieki vairākos gadījumos nav ļāvuši civiliedzīvotājiem pamest viņu kontrolētās teritorijas.
Tiek gaidīts, ka pēc bombardēšanas kampaņas samazināšanas Sīrijas valdības spēki ar Krievijas palīdzību veiks izšķirīgo militāro operāciju, mēģinot atkarot pēdējo ceturtdaļu no Alepo teritorijas, kuru pagaidām vēl kontrolē nemiernieki.
Jau ziņots, ka analītiķi spriež - īpaši intensīvie uzbrukumi Alepo ar Krievijas līdzdalību notiek stratēģiski nozīmīgā laikā – dažus mēnešus pirms tam, kad ASV Baltajā namā darbu sāks jaunais prezidents, kuram varētu būt atšķirīga politika Sīrijas jautājumā.
Baraka Obamas administrācijas laikā ASV sniedza nemilitāra rakstura palīdzību mēreno nemiernieku lielākajam spēkam – Brīvās Sīrijas armijai, bet 2014.gada septembrī kopā ar piecām arābu valstīm sāka militāru kampaņu, no gaisa bombardējot tā sauktās “Islāma valsts” pozīcijas.
Krievija šajā laikā Sīrijas pilsoņu karā militāri iesaistījās daudz aktīvāk, stiprinot autoritārā līdera Bašara al Asada pozīcijas galvenokārt cīņā ar ASV, Turcijas un Persijas līča valstu atbalstītajiem nemierniekiem.