Francija var atjaunot robežkontroli ar Itāliju; Rumānija negrib žogu ar Ungāriju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 1 mēneša.

Bēgļu pieplūdums no kara un citu problēmu pārņemtajām Tuvo Austrumu valstīm turpina radīt dažādas problēmas un nesaskaņas Eiropā - Francija var atjaunot robežkontroli, pirmkārt uz robežas ar Itāliju. Tikmēr Rumānijas Ārlietu ministrija izsaukusi Ungārijas vēstnieku, lai paustu bažas par  lēmumu būvēt žogu gar abu valstu robežu.

Francijas premjers Manuels Valss paziņojis, ka pagaidām iespēja atjaunot robežkontroli tikai apsvērta un jebkurā gadījumā robežkontrole tiktu atjaunota uz īsu laiku.

Tikmēr uz robežas jau papildus izvietoti 900 policisti.  

Francijā jau ilgstoši ir problēmas Kalē ostā, kur sapulcējušie migranti, kas dažādos veidos cenšas nokļūt Lielbritānijā. Tostarp viņi ielaužas tunelī, kas savieno Franciju ar Lielbritāniju zem Lamanša šauruma. Ieceļotāju aktivitātes apgrūtina gan Kalē ostas darbu, gan vilcienu satiksmi tunelī. 

Tikmēr Rumānija iebilst pret Ungārijas plāniem būvēt žogu gar robežu. Rumānijas Ārlietu ministrijā norāda, ka  Budapešta nav iepriekš informējusi Bukaresti par šo plānu.

Rumānijā uzskata, ka žoga būvēšana būtu veltīga, jo  valsts šobrīd nesaskaras ar lielu migrācijas spiedienu.

Vairāki desmiti bēgļu trešdien izlauzās cauri Ungārijas policijai, kas bija izvietota Reskes robežkontroles punktā pie Serbijas robežas. Sadursmēs tika ievainoti 20 policisti.  Sadursmes notika pēc tam, kad Ungārija šonedēļ pilnībā noslēdza robežu ar Serbiju, tādā veidā cenšoties apturēt lielo migrantu skaita pieplūdumu pāri savai robežai, kuru šogad šķērsojusi jau 200 tūkstoši  patvēruma meklētāju.

Pēc Ungārijas un Serbijas robežas slēgšanas, patvēruma meklētāji izvēlas citus maršrutus.  Horvātijā no Serbijas  vakar ieradās  vairāk nekā  1000 bēgļu.

Horvātijas iekšlietu ministrija  informēja, ka aptuveni trešdaļa no patvēruma meklētājiem ir sievietes un bērni. Horvātija ļaus migrantiem brīvi šķērsot savu teritoriju. Gan Ungārija, gan Horvātija ir Eiropas Savienības  dalībvalstis,  bet Ungārija atšķirībā no Horvātijas ir Šengenas zonas dalībvalsts.  

Jau vēstīts, ka pēdējos mēnešos Eiropu ir pārsteigusi bēgļu krīze, kuru uzskata par lielāko kopš Otrā pasaules kara beigām, - aizvien vairāk cilvēku no karu pārņemtajām Tuvo Austrumu valstīm cenšas iekļūt Eiropā. Vācija vien rēķinās, ka tā šogad saņems miljonu patvēruma meklētāju pieteikumu.

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers rosināja Eiropas Savienības valstīm uzņemt 160 000 bēgļus, kuri jāsadala pa visām ES valstīm. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti