Uz visu nedēļas nogali slēgta metro satiksme. Ciet ir arī galvenās metro līnijas, kas ved uz centrālajām dzelzceļa stacijām. To ieejas noslēgtas ar metāla sienām vai režģu vārtiem un drošības lentām. Daudzviet nav paskaidrots, kādēļ. Sastapta sieviete, kas neziņā zvanīja dēlam, jo abi bija norunājuši satikšanos pie metro izejas Briseles centrālajā dzelzceļa stacijā. Kursē autobusi.
Slēgti muzeji, arī Briseles Karaliskais mākslas un vēstures muzejs, tūristu iecienītais Mūzikas instrumentu muzejs un citi. Slēgti arī vairums lielveikalu un iepirkšanās centru. Aizvērtas koncertzāles, arī slavenā "Bozar" koncertzāle, kurā parasti notiek starptautiskas nozīmes mākslas un kultūras pasākumi.
Tas ir pārsteigums pilsētas viesiem un tūristiem, kuri bija iecerējuši šo nedēļas nogali pavadīt Briselē un aplūkot allaž ļoti plašo mākslas un kultūras piedāvājumu. „Ak, nē!” izsaucās kāds jauns pāris no Lielbritānijas, pie Instrumentu muzeja ieraugot lapiņu ar uzrakstu, ka drošības dēļ 21.novembrī muzejs ir slēgts.
Briseles vecpilsētā, centrālajā laukumā, kas parasti ir tūristu pilns arī aukstajos gada mēnešos, iepretim pašvaldības ēkai novietots bruņu transportieris. Patrulē bruņoti karavīri.
Bruņu transportieris atrodas arī laukumā iepretim centrālajai stacijai. Plašas karavīru un policistu patruļas notiek daudzviet pilsētā.
Briseles pašvaldības ēka turpina darboties, jo bija vērojams, ka centrālajā laukumā ierodas kāzinieki, kuri devās uz rātsnamu, kur parasti notiek laulību ceremonijas.
Pie vecpilsētas centrālā laukuma ļoti lielā spriedzē ir veikalnieki. Vairāki tirgotāji sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka šodien agrāk ir jāslēdzas ciet. Parasti sestdienās šokolādes, alus un suvenīru veikaliņi var strādāt līdz desmitiem vakarā, bet drošības dēļ ir lūgts slēgt astoņos vakarā.
Sieviete pārdevēja šokolādes veikaliņā: „Šodien visi veikali te, vecpilsētā, ir jāslēdz pirms astoņiem. Parasti varam strādāt līdz desmitiem vakarā. Šī gan ir gājēju iela, bet vienalga, viss kas var notikt. Domāju, ka drošības sargi īsti mums visu nestāsta, kas patiesībā var notikt.”
Pārdevēji visi kā viens saka, ka jūtas ļoti neomolīgi par spīti tam, ka visur apkārt un pat centrālā laukuma vidū pie Briseles domes dežurē bruņu transportieris un karavīri.
„Jā, šodien daudz mazāk cilvēku. Mēs visi esam nobijušies, un tas ir normāli,” alus veikalā sacīja gados jauns pārdevējs.
Varasiestādes rekomendējušas, ka metro stacijas paliek slēgtas vismaz līdz svētdienas pēcpusdienai, kad valdība no jauna izvērtēs uzbrukumu draudu līmeni. Briseles ielās pastiprināti dežūrē policija un militāristi, tostarp ar bruņutransportieriem.
Beļģijas premjers Šarls Mišels preses konferencē paziņoja, ka lēmums Briselē trauksmes līmeni paaugstināt līdz maksimālajam balstīts uz informāciju par līdzīga uzbrukuma draudiem, kādu pagājušajā nedēļā piedzīvoja Francijas galvaspilsēta Parīze:
„Lēmums balstīts uz salīdzinoši precīzu informāciju par uzbrukuma risku, līdzīgu tam, kas notika Parīzē. Lēmums pieņemts saistībā ar uzbrukuma draudiem, kurā būtu iesaistītas vairākas personas ar ieročiem un sprāgstvielām, iespējams, vairākās vietās vienlaicīgi. Mēs iesakām iedzīvotājiem ievērot visas drošības rekomendācijas un iegūt informāciju, izmantojot oficiālos komunikācijas kanālus.”
Valdība aicina iedzīvotājus izvairīties no baumu izplatīšanas, sekot oficiālajai valdības informācijai, neļauties panikai un saglābāt mieru, sakot, ka varas iestādes ir spērušas nepieciešamos soļus.
Iedzīvotājiem ieteikts izvairīties no lieliem pūļiem, piemēram, koncertiem. Beļģijas Nacionālais krīžu centrs arī aicinājis atcelt masu pasākumus un publicējis ārkārtas telefona numurus. Tostarp atsevišķs telefona numurs paredzēts jebkādas informācijas sniegšanai par Salahu Abdeslami. Viņš, tāpat kā vairāki citi, kas piedalījās Parīzes teroraktos, ir no Briseles, un tiek uzskatīts, ka pēc uzbrukumiem viņam izdevās atgriezties Beļģijā. Viņš joprojām tiek meklēts.
Beļģijas varas iestādes izvirzījušas apsūdzības trīs cilvēkiem par līdzdalību Parīzes teroraktos par kuriem atbildību uzņēmies radikālais grupējums „Islāma valsts” jeb „Daesh”. Tikmēr Beļģijas sabiedriskā raidorganizācija RTBF, atsaucoties uz izmeklēšanai tuvu stāvošiem avotiem, vēsta, ka piektdien izmeklēšanas ietvaros saistībā ar Parīzes teroraktiem Briseles reģionā arestēta „atslēgas persona”, bet detalizētāka informācija nav sniegta.
Pārējā Beļģijas teritorijā joprojām spēkā ir zemāks, bet arī nopietns trešais trauksmes līmenis, kas brīdina par „iespējamiem un ticamiem” draudiem. Tas tika ieviests pirms nedēļas pēc teroraktiem Parīzē, kuros bojā gāja 130 cilvēki.
Tikmēr Turcijā policija aizdomās par saistību ar teroraktiem Parīzē sestdien arestējusi marokāņu izcelsmes Beļģijas pilsoni, ziņu aģentūrām paziņojuši avoti Turcijas varasiestādēs. Arests notika netālu no dienvidu pilsētas Antaljas.
26 gadus vecais Ahmets Dahmani tiek turēts aizdomās, ka bijis „kontaktā” ar Parīzes teroraktu rīkotājiem, ka viņš ir grupējuma „Islāma valsts” kaujinieks, un gatavojies nelegāli šķērsot Turcijas un Sīrijas robežu. Iepriekš turku ziņu aģentūra „Dogan” vēstīja, ka viņš veicis izlūkošanu, lai izvēlētos uzbrukuma vietas Parīzē. Avoti teica, ka Dahmani ieradies Antaljas lidostā ar lidmašīnu no Amsterdamas 14.novembrī, dienu pēc Parīzes teroraktiem.
Vienlaikus Parīzē policija līdz mēneša beigām pagarinājusi aizliegumu rīkot demonstrācijas un citus masa pasākumus. Īpašas bažas saistītas ar ANO klimata sarunu konferenci, kurai Parīzē jāsākas 30.novembrī un uz kuru ieradīsies vairāk nekā 100 valstu vadītāji.