Krimas parlaments reaģēja uz Ukrainas Augstākās Radas lēmumu par tā pirmstermiņa atlaišanu, norādot, ka Kijevas deputātu lēmums nav pamatots – saskaņā ar konstitūciju republikas parlamentu varot atlaist tikai, ja Konstitucionālā tiesa secinās, ka parlaments pārkāpis Ukrainas konstitūciju vai likums. Konstitucionālās tiesas slēdzienu par referenduma nelikumīgu Krimas parlaments neuzskata par pietiekamu pamatu atlaišanai.
Krimas parlaments uzskata, ka lēmumam par tā atlaišanu nav juridiska pamata, savukārt politiski tas „pielicis treknu punktu Krimas attiecībām ar Ukrainu”.
Jau ziņots, ka Ukrainas prezidenta pienākumu izpildītājs Aleksandrs Turčinovs sestdien atcēlis Krimas Autonomās Republikas parlamenta lēmumu par Krimas un Sevastopoles neatkarības pasludināšanu, bet Ukrainas parlaments nolēma atlaist Krimas Augstāko Radu, jo Ukrainas Konstitucionālā tiesa Krimas parlamenta lēmums par pievienošanos Krievijai un referenduma rīkošanu atzina par nelikumīgu.
Svētdien Ukrainas Krimas Autonomajā Republikā notiek neatzītais referendums par pievienošanos Krievijai. Sestdien Krievija bloķēja ANO Drošības padomes rezolūciju pret Krimā svētdien iecerēto referendumu. Krimā referendums notiek saspringtā atmosfērā, jo pussalā kopš 28.februāra darbojas bruņoti vīri formās tērpos bez atpazīšanas zīmēm. Daži no viņiem medijiem nemaz neslēpj, ka ir Krievijas karavīri, taču oficiāli Maskava noliedz sava karaspēka klātbūtni Krimā un apgalvo, ka tie esot Krimas pašaizsardzības vienību dalībnieki. Viņi ieņēmuši vairākus stratēģiskus objektus, tai skaitā Simferopoles lidostu.