Farāžs paskaidrojis, ka viņš ir „izdarījis savu darba daļu”, norādot uz neseno referendumu, kurā briti nobalsoja par izstāšanos no ES.
“Mans mērķis politikā vienmēr ir bijis Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības. Tas ir tas, par ko pirms divām nedēļā mēs nobalsojām referendumā. Tādēļ jūtu, ka esmu labi padarījis savu darbu un nav iespējams sasniegt vairāk, nekā jau ir sasniegts ar šo referendumu. Tādēļ domāju, ka vispareizāk man būs tagad atstāt UKIP līdera amatu. Es turpināšu atbalstīt partiju, es atbalstīšu jauno līderi, es ļoti rūpīgi uzmanīšu sarunu procesu Briselē un, iespējams, šad tad pakomentēšu Eiropas Parlamentā," sacīja Farāžs.
Viņš arī piebildis, ka partija šobrīd atrodas labā stāvoklī un sacījis, ka savas domas nemainīs. UKIP vadīšana esot bijis grūts darbs, tomēr tas ir bijis tā vērts. Viņaprāt, Lielbritānijai šobrīd ir vajadzīgs „„Brexit” premjerministrs”.
Deputāta krēslu Eiropas Parlamentā gan viņš sev vēl saglabās.
Naidžela Farāža atkāpšanās no UKIP līdera amata ir pamatīgs pārsteigums daudziem, arī viņa partijas biedriem.
UKIP Midsaseksas grāfistes nodaļas priekšsēdētājs Kriss Frenčs ir pārsteigts par partijas līdera lēmumu, taču saprot iemeslus: “Viņš ir daļa no UKIP pamatiem, tādēļ partijas biedriem ir šokējoši redzēt viņu atkāpjoties. Taču es viņu saprotu, viņš ir ziedojis ārkārtīgi daudz, gan savu personīgo laiku, gan atņēmis laiku savai ģimenei, un nu viņš beidzot ir sasniedzis to, par ko cīnījās.”
Farāžs un UKIP ir kļuvuši par galveno imigrantu ienaidnieku. Tikmēr Frenčs noliedz, ka tā būtu daļa no ES piekritēju iebaidīšanas kampaņas: “Lūdzu, neticiet iebaidīšanai! Viesstrādnieki šeit ir laipni aicināti, mēs netaisāmies nevienu deportēt. Lūdzu, neticiet tādām blēņām. Mums šajā valstī viesstrādniekus vajag, un mēs, UKIP, vēlamies, lai ārzemju darbaspēks labprāt dotos uz šo valsti, un lai šeit justos labi.”
Naidžels Farāžs ir ļoti pretrunīgi vērtēta personība, pat viņa paša partijā nebūt ne visi ir apmierināti ar viņa darbību, nemaz nerunājot par viņa politiskajiem pretiniekiem.
Jau ziņots, ka Lielbritānijas pilsoņu vairākums šā gada 23.jūnijā notikušajā vēsturiskajā referendumā izšķīrās par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. "Brexit" atbalstīja 51,9%, pret bija 48,1% balstiesīgo iedzīvotāju.
Pagājušās nedēļas nogalē Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers aicinājis ES viceprezidentu Dombrovski pārņemt britu eirokomisāra Džonatana Hila pienākumus, kurš pēc Lielbritānijas referenduma iznākuma paziņoja par atkāpšanos no amata.
Hils bija atbildīgs par finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienību.