Trešdienas rītā Krimas Autonomās Republikas parlamenta ēkā parakstīts jaunās Krimas valdības un Krievijas Tatarstānas autonomijas sadarbības memoranda parakstīšana tūrisma, izglītības un investīciju jomā. Krimas vadības pārstāvji Latvijas Radio apgalvoja, ka viņiem ir pilnvaras parakstīt memorandu par šādu sadarbību.
Cilvēki pie parlamenta ēkas aktīvi pierakstās pašaizsardzības vienībās, bet vietējās sievietes viņiem nes dažādus ēdienus. Cilvēki atzīst, ka Krima tiecas uz Krieviju, taču vēlas palikt Ukrainas sastāvā kā autonomija.
Pilsētā situācija vairs nav tik saspringta, kā pirms dažām dienām, taču ielās manīti bruņoti karavīri bez atpazīšanās zīmēm.
Šie cilvēki, kuri apsargā kādu jūras spēku bāzi Simferopolē, saprotot, ka žurnālisti ir no Latvijas, sāka sarunu un uz jautājumu, no kurienes viņi ir, atzina, ka ir no Krievijas, bet tagad visi bāzējas Krimā un saņēma pavēli apsargāt Ukrainas militārās bāzes, stāstīja Lībietis.
Latvijas vēstniece Ukrainā Argita Daudze Latvijas Radio norādīja, ka šāda vaļsirdīga atzīšanās ir skaļš paziņojums, kas faktiski norāda, ka karavīri Krimā atrodas kā Krievijas pārstāvji un turklāt viņi atrodas ārpus savas Sevastopoles bāzes, kas pārkāpj Ukrainas un Krievijas līguma par armijas daļu izvietošanu Sevastopolē.
Karavīri bija runīgi un draudzīgi, viņi ari sarunājas ar Ukrainas karavīriem aiz žoga, un kopumā saspringums nav tik liels, kā pirms dažām dienām, bet nav skaidrs, kāds būs risinājums.
Spriedze Ukrainā pieauga pēc varas maiņas februāra nogalē, kad pēc trīs mēnešus ilgajiem protestiem pret prezidenta Viktora Janukoviča režīmu un vairāku dienu asinsizliešanas Kijevas ielās Ukrainas parlaments atlaida Janukoviču. Līdzšinējais prezidents radis patvērumu Krievijā un jauno varu neatzīst, uzskatot sevi par likumīgu valsts vadītāju.
Savukārt Ukrainas Krimas Autonomajā Republikā parādījušies bruņotie spēki, kuri ieņem stratēģiskus objektus. Lai gan Krievijas parlaments pēc prezidenta Vladimira Putina lūguma atļāva bruņoto spēku izmantošanu Ukrainā, oficiāli Krievija noliedz savas armijas klātbūtni Krimas objektos ārpus armijas bāzēm, taču pulcē karaspēku pie Ukrainas robežas. Savukārt ES un ASV nosodīja Krievijas agresiju, tiek apsvērtas iespējas arī ieviest sankcijas.