Briselē pie tā sauktā Šūmaņa apļa, pie kura ir izvietojušās Eiropas institūcijas, satiksme ir dzīva: pārvietojas automašīnas un cilvēki dodas darba darīšanās. Pienāk arī autobusi, kas atved pasažierus no lidostas, jo te ir viena no pieturām. Taču ciet ir Šūmaņa laukuma metro stacija un arī ieeja dzelzceļa stacijā, jo tās abas ir savienotas.
Pirmdien visā Briselē joprojām ir slēgtas pilnīgi visas metro līnijas, arī skolas, universitātes, sporta centri, tirgi. Vērojams, ka metro dēļ ir blīvāka auto satiksme, taču pilsēta ir solījusi nodrošināt vairāk autobusu un tramvaju cilvēku pārvadāšanai.
Iestādes ir atļāvušas darbiniekiem strādāt no mājām. Eiropas institūcijās daudzas mazākas sanāksmes ir atceltas, taču notiks par jaunatni, kultūru un sportu atbildīgo ministru sanāksme un vakarā arī Eirogrupas tikšanās. NATO mītne, kas atrodas tālāk no centra, būs atvērta, taču kā visās institūcijās būs paaugstināti drošības pasākumi.
Ziņās par teroristiem, kuri tiek meklēti, pagaidām nav būtisku jaunumu. Jau vēstījām, ka aizvadītajā dienā un naktī vairākos Briseles reģionos un arī ārpus galvaspilsētas ir veikti reidi, pārmeklēti vismaz 20 mitekļi un aizturēti 16 cilvēki. Taču viens no Parīzes teroraktos vainotajiem Salahs Abdeslams, kurš ir mitinājies Briselē un kura meklēšana izvērtusies plašās operācijās, nav starp viņiem. Viņam, kā norāda Beļģijas mediji, varētu būt ar sprāgstvielām pildīta veste, turklāt viņš nav viens un meklēšanā varētu būt vēl vairāki teroristi. Beļģijas mediji ir minējuši desmit ļoti bīstamus cilvēkus. Presē ir pavīdējis, ka Salahs Abdeslams ir manīts pilsētā tuvāk Vācija robežai, bet esot izbēdzis.
Beļģijā darbojas arī ārkārtas telefona līnija, un, kā ziņo mediji, tā ir karsta, jo zvana tūkstošiem cilvēku un ziņo par aizdomām un savu pieredzi.
Viena no policijas operācijām svētdien notika arī pašā Briseles vecpilsētā, kur uz laiku bija norobežotas vairākas ielas. Un tur, pēc neoficiālas informācijas, it kā esot bijis manīts cilvēks ar tādu kā sprāgstvielām pildītai jostai līdzīgu priekšmetu. Pirmdien vecpilsētā joprojām atrodas bruņotu transportieri un tāpat kā Šūmaņa aplī patrulē bruņoti karavīri un policisti.
Beļģijā un īpaši Briselē ārkārtas stāvoklis ir jau trešo dienu. Pirmdienas vēlā pēcpusdienā iecerēta valdības ārkārtas sēde, kurā lems par tālāko rīcību un to, vai trauksmes līmeni mazināt vai saglabāt esošo.
Viss notiekošais rada ļoti smagas problēmas gan Briseles sadzīvei, kurā notiek arī ļoti daudz starptautisku pasākumu, gan arī ekonomikai, jo veikali, restorāni, kompānijas, īpaši tuvāk centram, cieš zaudējumus.
Arī daļa tūristu un citu pilsētas viesu, kuriem paredzēta viesošanās Briselē šajās dienās, pārdomā, vai braukt, un ir arī tādi, kuri savas vizītes atliek. Aizvērtais metro arī rada pārvietošanās grūtības. Līdz ar to katra jauna diena šādā krīzes situācijā ir ārkārtīgi sarežģīta, un dienestiem tas tiešām ir smags lēmums. Tajā pašā laikā pilsētnieki izturas ļoti saprotoši, norādot, ka drošība ir pirmajā vietā.