Saskaņā ar šo vienošanos, kaujas plānots pārtraukt 29.decembrī pusnaktī visā Sīrijas teritorijā. Vienošanos vēl iesniegs izskatīšanai Sīrijas valdībai un Sīrijas opozīcijas grupējumiem.
Saskaņā ar “Anadolu” informāciju, ja vienošanos par uguns pārtraukšanu izdosies panākt, konfliktā iesaistītās puses Astanā sāks sarunas par politisko noregulējumu, kura garanti būs Sīrija un Turcija.
Turcijas Ārlietu ministrija gan uzsver, ka karadarbību Sīrijā nebūs iespējams pārtraukt, ja pašreizējais prezidents Bašars al Asads saglabās savu amatu, jo Sīrijas opozīcija tam nepiekritīs.
Šajā jautājumā Turcijai un Krievijai ir atšķirīgas pozīcijas, Maskava uzskata, ka Asads var saglabāt amatu.
Tikmēr Krievijas prezidenta Vladimira Putina runasvīrs Dmitrijs Peskovs žurnālistiem paziņoja, ka viņam nav pietiekami daudz informācijas par panākto vienošanos.
Turcijas ziņu aģentūra savukārt uzsver, ka pamiera nosacījumi neatteiksies uz dažādiem grupējumiem, kuri atzīti par teroristiskiem. “Daīš” jeb “Islāma valsts”, kā arī vairākus citus ekstrēmistiskus grupējumus, par teroristiem uzskata gan Maskava, gan Anakra, bet Turcija pie teroristiem pieskaita arī kurdu kaujiniekus, kuri cīnās ar “Islāma valsti”.
Jau ziņots, ka Sīrijas armija paziņojusi, ka atguvusi pilnīgu kontroli par stratēģiski un simboliski nozīmīgo Alepo pilsētu. Tā ir prezidenta Bašara al Asada režīma nozīmīgākā uzvara vairāk nekā piecus gadus ilgušajā karā un vienlaikus lielākais trieciens nemiernieku kaujinieku spēkiem.
Infografika: Sīrijas konflikts – kas, par ko un ar kādu atbalstu karo