Tāpat diskusijas dalībnieks būs filozofs, Rīgas Stradiņa Universitātes docents Ivars Neiders, Latvijas Biomedicīnas un pētījumu centra vadošais pētnieks Dāvids Frīdmans un ''Iespējamās misijas'' absolvents, Siguldas pilsētas vidusskolas vēstures un fizikas skolotājs Edgars Bajaruns. Diskusiju vadīs mūziķis un televīzijas personība Valters Frīdenbergs.
Dokumentālās filmas “Kvanta kods” galvenais varonis Vjačeslavs Kaščejevs ir cilvēks, kurš izjūt šo pasauli ar katru savu atomu un lauž stereotipus par fiziku kā sausu un bezpersonisku zinātnes nozari. Paralēli elektronu skaldīšanai laboratorijā viņš ir sapņotājs, skolotājs, sociāli aktīvs un pilsoniski domājošs vīrs un tēvs, kurš meklē saikni ar Visvareno. Kas viņam ļauj būt harmonijā un atbildēt uz jautājumiem, kas mums citiem šķiet neizprotami?
Gan filmā, gan diskusijā 11. oktobra vakarā skatītāji aicināti meklēt atbildi uz jautājumu, vai pastāv eksakto zinātņu gēns? Eksaktie prāti allaž ir apbrīnoti. Vai tiešām tā ir tikai neliela sabiedrības daļa, kura ir apveltīta ar “eksakto zinātņu gēnu”, lai izprastu pasauli mums apkārt? Matemātiku taču mēs lietojam ik uz soļa, fizika dzīvo mums visapkārt, ķīmiju mēs patērējam katru dienu. Vai varbūt skolā iegūtās zināšanas nereti paliek skolas skolā, jo saikne starp informāciju un reālo dzīvi nav radusies?
Dokumentālā filma “Kvanta kods” veidota Jura Podnieka studijā. Režisore Santa Skutele, operators Jurijs Skorobogatovs, montāžas režisore Sandra Alksne, skaņu režisors Jevgenijs Svjatovs, mūzikas autors Kirils Rezņiks-Martovs, datorgrafika Ritvars Lasmanis, krāsu korekcija Emīls Linga, pēcapstrāde Andris Zemītis, izpildproducentes Marta Kontiņa un Elizabete Palasiosa, producente Antra Cilinska.
Jau vēstīts, ka Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" festivāla laikā 10.oktobrī būs kinoteātrī "Splendid Palace" dokumentālās filmas "Visu laiku snieg. Melānijas hronika" pirmizrāde, pirms kuras paredzēta diskusija par okupācijas atspoguļojumu kino.