Ar šādu paziņojumu EDSO nāca klajā, reaģējot uz teju visu Saeimas frakciju, izņemot "Saskaņu" un Nacionālo apvienību, jūnija vidū izteikto priekšlikumu atlaist NEPLP. Oficiālajos dokumentos deputāti min maijā publiskoto Valsts kontroles ziņojumu par padomes neefektīvo rīcību ar naudu un citas, senākas lietas, ko politiķi sauc par pārkāpumiem.
"Es mudinu Latvijas parlamenta pārstāvjus uzmanīgi izvērtēt šo priekšlikumu, ņemot vērā, ka nacionālā mediju regulatora neatkarība ir pamata priekšnosacījums, lai saglabātu un nodrošinātu brīvus medijus un brīvas izpausmes iespējas," paziņojumā norāda EDSO pārstāve.
Taču precīzs ir OSCE redzējums, ka runa nav par vārda brīvības ierobežošanu LV, bet gan par regulatora neatkarību. @Mkaprans
— Roberts Putnis (@roberts_putnis) June 30, 2015
Tikmēr padome nosūtījusi Saeimai vēstuli, skaidrojot savu darbību, un norādot, ka šaubas par padomes reputāciju nav pamatotas.
„NEPLP darbība elektronisko mediju uzraudzības jomā ir bijusi mērķtiecīga un pārdomāta, jo savus lēmumus mēs esam pieņēmuši pēc konsultācijām ar nozari un skaidri apzinoties savu atbildību Latvijas sabiedrības priekšā,” vēstulē skaidro NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants.
Ar bažām par neatkarīga mediju regulatora ietekmēšanu pie EDSO augstās pārstāves un Eiropas Raidorganizāciju apvienības pirmdien vērsās Latvijas Žurnālistu asociācija. „Tāds svarīgs jautājums kā regulatora atsaukšana ir ļoti pamatīgo jāpaskaidro un jādiskutē. Pašreizējā steiga un motivācija ir pietiekami aizdomīga un nesniedz pietiekami pārliecība, ka politiķu rīcībā ir pietiekami daudz informācijas, kas ļautu šādu jautājumu izvirzīt dienaskārtībā (..),” sacīja Tjarve.
Jau vēstīts, ka Saeimas Sabiedrisko lietu komisija ceturtdien, 2. jūlijā, plāno spriest, vai ierosinājumu atbrīvot no amata visus NEPLP locekļus, nodot parlamenta lemšanai.