Finanšu policijas bijušā izmeklētāja Roberta Dirnēna ģimenes īpašumu impērijā figurē arī pusmiljonu ASV dolāru vērtais mantojuma darījums. Iespējams, tajā, pašai nezinot, bijusi iesaistīta Dirnēna māte.
Šādus darījumus apstiprina notāri, kuriem vajadzētu visu nepieciešamo informāciju pārbaudīt. Saskaņā ar “Aizliegtā paņēmiena” rīcībā esošo informāciju, Dirnēna mātes mantojumu notariāli apstiprināja Jelgavas notāre Daina Andersone. Izrādās, viņa 2014.gadā atzīta par Latvijas labāko notāri.
Raidījums nolēma viņu apmeklēt un pārbaudīt, vai izdotos sarunāt līdzīgu mantojuma darījumu. Žurnālistu leģenda – nesen miris tēvs, kurš nav bijis turīgs, bet caur mantojumu tagad nepieciešams legalizēt naudu – 50 tūkstošus eiro. Testamenta gan nav, un godīgi viņai tiek pastāstīts, ka mantošana ir tikai fikcija, lai legalizētu naudu.
Izrādās, problēmu nekādu. Vajadzīga tikai tēva miršanas apliecība un izziņu par pēdējo deklarēto dzīvesvietu. Pat skaidro naudu notārei nevajagot atrādīt: “Likums man nenosaka to pārbaudīt. Jūs man sakiet, man nav pamata jums neticēt.”
Ja grib, mantojumā var ierakstīt arī lielāku summu. Notāre tajā pat ir ieinteresēta, jo viņas maksa par šo pakalpojumu ir 0,5% no mantojuma.
“Cik ierakstīsiet, tik nomantosiet,” saka Andersone.
Un lielu bažu, ka ar šādā veidā legalizētu naudu var sanākt nepatikšanas, nav. It kā jau paprasīt varot, kur tad tēvs pie šādas naudas ticis, bet kurš tad to pārbauda. “Jūs parādīsiet mantojuma apliecību, un no šī brīža var pārbaudīt, ja kādu interesē,” saka notāre.
Jau ziņots, ka, pārbaudot vairāku Finanšu policijas pārvaldē strādājošo deklarācijas, LTV raidījums “De facto” atklāja, ka vecākais izmeklētājs Roberts Dirnēns no mātes - skolotājas - saņēmis gandrīz pusmiljonu eiro vērtu mantojumu, tai skaitā – skaidru naudu.