Lauku uzņēmēji un NVO Saeimā «saceļ vētru» par sociālo iemaksu slieksni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 11 mēnešiem.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē otrdien, 15.novembrī, notika sen nebijusi ļoti spraiga diskusija par minimālā sociālo iemaksu sliekšņa ieviešanu no nākamā gada. Pret šo ieceri aktīvi iebilda gan lauku uzņēmēji, tostarp lauku tūrismā strādājošie, gan arī nevalstisko organizāciju (NVO) un pašvaldību pārstāvji.

Kā zināms, no nākamā gada plānots noteikt, ka sociālās apdrošināšanas iemaksas nedrīkstēs būt mazākas  par 75% no minimālās algas, bet no 2018.gada sociālās iemaksas būs jāmaksā no visas minimālā algas, neskatoties uz to, vai strādājošajam ir pilnas vai nepilnas slodzes darbs. Tiesa, ir paredzēti atsevišķi atvieglojumi.

Par šīm izmaiņām otrdien spriests Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē, kur izvērsās spraiga diskusiju par šo ieceri. Diskusijā piedalījās lauku uzņēmēji, tostarp lauku tūrismā strādājošie, NVO un Latvijas pašvaldību savienības pārstāvji. Lai arī par minimālā sociālo iemaksu sliekšņa ieviešanu lēmums pieņemts pirms gada, šo grupu pārstāvji diskusijās par šo slieksni netika iesaistīti.

Vien tagad, neilgi pirms minimālā sociālo iemaksu sliekšņa stāšanās spēkā, lauku uzņēmēji, NVO un citi ir atskārtuši, ka izmaiņas skars viņus un daudzus citus reģionos. Piemēram, lauku viesu namu darbiniekus, kas strādā nepilnu laiku - tad, kad ir nepieciešams. Tāpat arī NVO un biedrību darbiniekus, kam ir nepilnas slodzes darbs.

Pēc kaismīgām, aptuveni stundu ilgām debatēm Saeimas komisijā nolemts veidot darba grupu, kas meklēs risinājumus par sociālajām iemaksām mazajām algām. Tiesa, nākamā gada budžets jau tiek gatavots skatīšanai Saeimas galīgajā lasījumā, un jau ir ieplānots, ka sociālais budžets nākamgad pieaugs un tas lielā mērā ir saistīts ar šīm sociālo iemaksu izmaiņām.

Jau ziņots, ka no nākamā gada iecerēts likt darba devējiem sociālās apdrošināšanas iemaksas par nepilnas slodzes darbu maksāt no pilnas minimālās darba algas. Lēsts, ka tas var mazināt iespējas strādāt uz pusslodzi nodarbinātajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti