Pēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta informācijas, līdz šim no applūdušajiem īpašumiem evakuēti desmit iedzīvotāji un tikpat vistu.
Vēl nepilns desmits cilvēku mājas pamest atteikušies. Tiem glābēji piegādā dzeramo ūdeni un pārtiku. Glābšanas dienests turpina pārsūknēt Urgas ūdeni Daugavā, un upītes līmenis dienas gaitā krities par nepilniem desmit centimetriem.
Tāpat turpinās Ķilupes attīrīšana no kokiem un krūmiem, jo arī tā izgājusi no krastiem, bet daļa ūdens nonāk Urgā. Tikmēr Ogres novada pašvaldība jau sākusi aplēst Urgas plūdu radītos zaudējumus, kas lēšami simtos tūkstošos eiro.
Pašvaldība saviem spēkiem ar seku likvidāciju galā netiks, uzsver Ogres novada mērs Artūrs Mangulis (Zaļā partija).
Pašlaik novada pārstāvji apzinās applūdušas teritorijas un īpašumus, ir komisija, kas sāks apsekot teritorijas un mājokļus, tikko tas būs iespējams. Jau tagad skaidrs, ka cietuši vairāk nekā 100 mājokļi un pašvaldības spēkos nebūs samaksāt visas kompensācijas, atzina Mangulis.
Pašvaldība nolēma dibināt fondu, lai cilvēki varētu sniegt atbalstu, arī uzņēmēji varētu nākt palīgā, sacīja Mangulis.
Jau ziņots, ka lietavu dēļ pārplūdusī Urgas upe izkāpusi no krastiem un appludinājusi mājas. Glābēji evakuējuši 10 Ogres iedzīvotājus, vēl seši no evakuācijas atteikušies. Pašvaldība nolēma lūgt valdībai izsludināt ārkārtas stāvokli, un vienlaikus deputāti taisnojas, ka upe ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā, taču tā līdz šim nav guvusi ievērību, jo ikdienā atgādina grāvi un ir pamatīgi aizsērējusi.
Ogres novada dome trešdien vakarā nolēma pieprasīt Ministru kabinetam izsludināt ārkārtējo situāciju Ogres novadā plūdu un to seku dēļ, jo tie būtiski apdraud sabiedrības drošību, cilvēku veselību un dzīvību. Lēmumu tiks nosūtīts Latvijas Republikas Ministru kabinetam, Krīzes vadības padomei, Iekšlietu ministrijai un Zemkopības ministrijai.
Plūdi skāruši arī citas vietas Latvijā, tostarp Dobeli, kur applūduši daudzu māju pagrabi un izmirkuši ēku pamati.