Par politiski atbildīgajiem Zolitūdes traģēdijā nosaka Dombrovski un bijušos ekonomikas ministrus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 1 mēneša.

Saeimas Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanās komisija nonāca pie slēdziena, ka par "Maxima" traģēdiju politiski un morāli atbildīgie ir bijušais premjers Valdis Dombrovskis ("Vienotība"), kā arī bijušie ekonomikas ministri - Artis Kampars un Daniels Pavļuts un Ekonomikas ministrijas valsts sekretāri - Juris Pūce un Anrijs Matīss.

Šādu lēmumu pirmdienas sēdē pieņēma Saeimas Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanās komisija.

Ierosinājumu noteikt politisko un morālo atbildību komisijas sagatavotajā gala ziņojumā bijušajiem valdības locekļiem izteica Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (Latvijas Reģionu apvienība). Viņa rosinājumu atbalstīja septiņi no 12 komisijas locekļiem.

Komisija nākamajā pirmdienā, 21.septembrī, vērtēs Rīgas mēra Nila Ušakova un Rīgas būvvaldes priekšsēdētāja Ingusa Vircava morālo atbildību.

Komisija norāda, ka tieši šiem politiķiem un bijušajām amatpersonām jāuzņemas pilna atbildība par Valsts būvinspekcijas likvidēšanu ekonomiskās krīzes laikā.

 “Zolitūdes traģēdijas vaininieki nav šie konkrētie cilvēki. Viņi šos apstākļus pamanīja vai nepamanīja, vai neredzēja, ko lika priekšā, ko saka kāds konkrēts ministrs. Mēs runājam par to, ka šiem cilvēkiem valsts - parlaments - liek atzīmi un šī atzīme ir – sēdies divi, tā tava politiskā atbildība ir zem katras kritikas,” skaidroja komisijas vadītājs Ringolds Balodis (“No sirds Latvijai”).

Tuvāko nedēļu laikā komisija turpinās darbu pie gala ziņojuma gatavošanas. Balodis arī pieļāva, ka līdztekus iepriekšminētajām amatpersonām politiskā atbildība varētu tikt prasīta arī no Rīgas domes. Ar galīgo ziņojumu iepazīstināt Saeimas deputātus komisija plāno oktobra sākumā.

Jau ziņots, ka traģēdija Zolitūdē notika 2013.gada 21.novembrī, kad vakarā, cilvēkiem iepērkoties, sagruva Priedaines ielā 20 esošais „Maximas” veikals. Nelaimē dzīvību zaudēja 54 cilvēki, arī trīs glābēji, vienu vai abus vecākus zaudēja 23 bērni.

12.Saeima izveidoja traģēdijas izmeklēšanas komisiju, kas turpinās darbu līdz 2015. gada 11. novembrim, kad arī sniegs Saeimai gala ziņojumu, taču komisija jau publiskojusi dažus secinājumus un priekšlikumus, „kuri jau uz esošo brīdi ir izkristalizējušies” - secinājumos par traģēdijas iemesliem un situāciju būvniecībā norādīts, ka būvniecības jomā valda visatļautība un bezatbildība, un pašreizējā kontroles sistēma nevis novērš riskus, bet tos rada.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti