Par partnerattiecību likumu diskusiju no jauna rosināja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs („Vienotība). „Mūsu valstij ir jārada tiesisks regulējums visu veida partnerattiecībām, cīnīšos par to” tā pēc sava paziņojuma par homoseksuālo orientāciju savā mikrobloga vietnē uzsvēra Rinkēvičs.
Viņš ceturtdien telefonsarunā informējis partijas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu, ka plāno atklāt savu seksuālo orientāciju. Īsi pēc viņa paziņojuma, atsevišķi “Vienotības” biedri turpat sociālajos tīklos pauda apņēmību sagatavot un iesniegt Saeimā kopdzīves regulējuma likumu.
„Esmu gatava rosināt diskusiju, lai tiktu aizsargātas mūsu sievietes un mūsu vīrieši,” atzina deputāte Lolita Čigāne.
Tomēr, šāds viedoklis noprotams nav visiem „Vienotības” biedriem. Premjere Laimdota Straujuma piektdien paziņojumā atzīst, ka Latvijā juridiski nav atrisināts jautājums par partnerattiecībām , taču atbilstoši Latvijas Satversmei, Latvijas valsts atbalsta tradicionālu ģimeni un laulību – savienību starp vīrieti un sievieti. Latvija ir tiesiska un demokrātiska valsts, kurā ikvienam ir tiesības uz savas privātās dzīves neaizskaramību un kurā visi ir vienlīdzīgi, neatkarīgi no seksuālās piederības un uzskatiem.
Nacionālās apvienības biedri gan noskaņoti pret partnerattiecību likumu.
„Esmu pārliecināts, ka nekas tāds Saeimā netiks pieņemts. Jau tagad ir iespēja cilvēkiem šīs attiecības nokārtot juridiski – gan pie notāra, gan slēdzot dažādus citus līgumus,” uzsvēra NA deputāts Imants Parādnieks.
Krietni asāks viedoklis pret partnerattiecību likuma pieņemšanu un iespējamu šī jautājuma aktualizēšanu prezidējot Eiropas savienības padomē ir Reģionu apvienībai.
„Dabā šāda lieta pastāv, taču tāpēc mēs nevaram dibināt arī kādu augoņu asociāciju un ar šādu lietu nelielāmies,” norādīja Reģionu apvienības deputāts Mārtiņš Šics.
Savu viedokli, vai Latvijā vajadzētu likumu par partnerattiecībām mums nebija gatavi paust Zaļo un Zemnieku savienības un „Saskaņas” frakcijas.
Savukārt likuma atbalstītāji uzsver, ka esam pārāk maz, lai kādu atstumtu.