Rezultāti liecina, ka partija „Saskaņa” jaunajā Saeimā varētu būt ieguvusi 25 deputātu mandātus, „Vienotība” – 23, Zaļo un Zemnieku savienība – 21, Nacionālā apvienība – 17, bet Ingunas Sudrabas partija „No sirds Latvijai” un Latvijas Reģionu partija – katra pa septiņiem mandātiem. Tas nozīmē, ka pašreizējās koalīcijas partijām jaunajā parlamentā varētu būt pārliecinošs vairākums - 61 balss.
Līdz plkst.8:00 CVK bija saskaitījusi balsis 1000 no 1054 iecirkņiem jeb 98% nodoto balsu. Nesaskaitīti vēl palikuši biļeteni atsevišķos ārvalstu iecirkņos.
Zemgale
Provizoriskie rezultāti liecina, ka Zemgales vēlēšanu apgabalā vēlētāji visvairāk balsu atdevuši par Zaļo un Zemnieku savienību, kas saņēmusi 28,06% vēlētāju atbalstu. Otro vietu Zemgales vēlēšanu apgabalā ieguvusi partija „Vienotība”, par kuru nobalsojuši 23,24% vēlētāju, bet trešo vietu ieņem Nacionālā apvienība ar 19,01% vēlētāju balsu. „Saskaņa” Zemgalē ieguvusi 11,31% vēlētāju atbalstu, ierindojoties ceturtajā vietā. Par Ingunas Sudrabas vadīto partiju „No sirds Latvijai” Zemgalē nobalsojuši 7,31% vēlētāju, bet par Latvijas Reģionu apvienību 5,32%.
Tas nozīmē, ka ZZS Zemgales vēlēšanu apgabalā ir ieguvusi sešus mandātus, „Vienotība” un Nacionālā apvienība – pa trim mandātiem, „Saskaņa” divus, bet „No sirds Latvijai” un Latvijas Reģionu apvienība – katra pa vienam deputāta krēslam.
Saskaitot vēlētāju ievilktos plusus un mīnusus, ZZS Zemgales sarakstā vislielāko vēlētāju atbalstu ieguvuši un Saeimā varētu iekļūt pašreizējais partijas Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, svarcēlājs Raimonds Bergmanis, labklājības ministrs Uldis Augulis un Saeimas deputāts Andris Bērziņš.
No „Vienotības” Zemgales vēlētāji Saeimā varētu būt ievēlējuši Saeimas deputātus Ati Lejiņu un Jānis Reiru, kā arī Tukuma mēru Juri Šulcu. Aiz svītras vēlētāji atstājuši ekonomikas ministru, no Reformu partijas uz „Vienotību” pārgājušo Vjačeslavu Dombrovski un Saeimas deputātu, Tautsaimniecības, vides un reģionālās attīstības komisijas vadītāju Jāni Ozoliņu, kā arī Satiksmes ministrijas parlamentāro sekretāru Viktoru Valaini.
Nacionālo apvienību no Zemgales vēlēšanu apgabala jaunajā parlamentā varētu pārstāvēt vēsturnieks un filmas „Padomju stāsts” režisors Edvīns Šnore un viens no partijas līderiem, Saeimas deputāts Imants Parādnieks, kā arī Saeimas deputāts Andris Buiķis. Aiz strīpas palikusi Saeimas deputāte Vineta Poriņa.
„Saskaņas” iegūtos divus krēslus jaunajā parlamentā varētu aizņemt pašreizējās Saeimas deputāts Vitālijs Orlovs un Jelgavas novada domes deputāte, bijusī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa vadītāja Zenta Tretjaka.
Sudrabas partiju „No sirds Latvijai” Saeimā no Zemgales vēlēšanu apgabala varētu pārstāvēt partijas valdes loceklis un saraksta līderis Aivars Meija, bet Latvijas Reģionu apvienību – Jelgavas domes deputāts, uzņēmējs Dainis Liepiņš.
Latgale
Latgales vēlētāji pārliecinošu uzvaru piešķīruši partijai „Saskaņas” centrs, kura šajā apgabalā ieguvusi 39,54% balsu. Otrā vieta tikusi Zaļo un Zemnieku savienībai, kas šajā apgabalā ieguvusi 18,61% balsu. Par partiju „Vienotība” nobalsojuši 15,28% vēlētāju, par „No sirds Latvijai”- 8,56%, bet Nacionālā apvienība šajā apgabalā tik tikko pārvarējusi 5% barjeru – par to savas balsis atdevuši tikai 5,14% Latgales vēlētāju. Savukārt Latvijas Reģionu apvienību izvēlējušies vien 3,8% Latgales vēlētāju.
Līdz ar to „Saskaņa” Latgalē ieguvusi sešus deputātu mandātus, „Vienotība” un ZZS – pa trim mandātiem, bet NA, „No sirds Latvijai” un LRA – pa vienam mandātam 12.Saeimā.
Iegūtos krēslus parlamentā no „Saskaņas” varētu ieņemt Saeimas deputāti Andrejs Elksniņš, Ivans Ribakovs, Jānis Tutins, Vladimirs Nikonovs, Marjana Ivanova-Jevsejeva, Raimonds Rubiks un Aleksandrs Jakimovs.
„Vienotību” no Latgales 12.Saeimā varētu pārstāvēt Saeimas deputāts Dzintars Zaķis, Preiļu mērs Aldis Adamovičs un satiksmes ministrs Anrijs Matīss, savukārt ZZS – aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, kā arī Saeimas deputāti Jānis Klaužs un Rihards Eigims. No Nacionālās apvienības Latgales saraksta Saeimā varētu būt iekļuvusi Saeimas deputāte Inese Laizāne, no partijas „No sirds Latvijai” – Latvijas Pašvaldību savienības pārstāve Silvija Šimfa, bet no Latvijas Reģionu apvienības – Saeimas deputāts Juris Viļums.
Kurzeme
Savukārt Kurzemē šajās vēlēšanās pārliecinošu uzvaru svin ZZS, par kuru nobalsojuši 36,06% vēlētāju, tādējādi ļaujot apvienībai pretendēt uz pieciem mandātiem 12.Saeimā. Otro vietu Kurzemes vēlēšanu apgabalā izcīnījusi partija „Vienotība” ar 19,85% vēlētāju atbalstu, bet trešo – Nacionālā apvienība, kuru atbalstījuši 18,31% balsotāju. „Saskaņa” Kurzemē saņēmusi 8,88% vēlētāju uzticību, partija „No sirds Latvijai” – 7,21%, bet Latvijas Reģionu apvienība - 5,78%.
Līdz ar to „Vienotība” no Kurzemes apgabala varētu iegūt trīs deputātu mandātus, NA – divus, bet „Saskaņa”, „No sirds Latvijai” un LRA – pa vienam.
ZZS iegūtajos 12.Saeimas krēslos Kurzemes vēlētāji varētu būt iesēdinājuši Saeimas deputāti Danu Reiznieci-Ozolu, ilggadīgo parlamentārieti, Saeimas Sociālo lietu komisijas vadītāju Aiju Barču, Valsts prezidenta kancelejas vadītāju Gundaru Daudzi, Saeimas deputātu Jāni Vucānu un Liepājas domes deputātu Valdi Skujiņu.
„Vienotības” Kurzemes vēlētāji savukārt Saeimas deputāta mandātus varētu būt piešķīruši no Reformu partijas 11.Saeimā ievēlētajai Inesei Lībiņai-Egnerei, Saeimas deputātam Jānim Junkuram un Rīgas domes deputātam, Ministru prezidenta padomniekam Intam Dālderim. Toties uzreiz „aiz strīpas” vēlētāji atstājuši Saeimas spīkeri un partijas līderi Solvitu Āboltiņu.
Nacionālo apvienību no Kurzemes varētu pārstāvēt tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš, Saeimas deputāte Janīna Kursīte-Pakule, „Saskaņu” – Saeimas deputāts Valērijs Agešins, „No sirds Latvijai” – bijušais Uzņēmumu reģistra vadītājs Ringolds Balodis, bet no LRA – Skrundas novada domes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga.
Vidzeme
Toties Vidzemes vēlēšanu apgabalā vairāk nekā piektās daļas jeb 25,85% vēlētāju atbalstu ieguvusi partija „Vienotība”, atstājot aiz sevis ZZS, par kuru nobalsojuši 21,64% balsstiesīgo, un Nacionālo apvienību, kas saņēmusi 20,28% balsu. Partijai „Saskaņa” Vidzemes vēlēšanu apgabalā atbalstu pauduši 12,43% vēlētāju, Latvijas Reģionu apvienībai – 7,54%, bet Sudrabas partijai - 7,26%.
Tādejādi „Vienotība” no Vidzemes saņems septiņus deputāta mandātus, NA un ZZS – katra pa pieciem, „Saskaņa” – trīs, bet „No sirds Latvijai” un LRA – katra pa diviem mandātiem.
Šajos krēslos no „Vienotības” varētu sēsties Ministru prezidente un partijas premjera amata kandidāte Laimdota Straujuma, Saeimas deputāti Ainars Latkovskis, Jānis Upenieks un Edvards Smiltēns, no Reformu partijas 11.Saeimā ievēlētais deputāts Vilnis Ķirsis, Valmieras mērs Inesis Boķis un bijušais eiroparlamentārietis Kārlis Šadurskis. Aiz „strīpas” „Vienotības” vēlētāji atstājuši no Reformu partijas ievēlēto deputāti Zandu Kalniņa-Lukaševicu, deputātu Arvilu Ašeradenu, izglītības un zinātnes ministri Inu Druvieti un Atmodas veterānu Romualdu Ražuku.
Nacionālo apvienību no Vidzemes vēlēšanu apgabala pārstāvēs partijas līderis un Saeimas deputāts Raivis Dzintars, kā arī Saeimas deputāti Jānis Dombrava un Ināra Mūrniece, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš un Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Rihards Kols. Vēlētāji pauduši uzticību arī Kārlim Krēsliņam, kurš nolika 11.Saeimas deputāta mandātu pēc tam, kad viņa dēls tika pieķerts ar „spaisu” automašīnā.
ZZS vēlētāji Vidzemē lielāko uzticību izteikuši un ļauj cerēt uz vietu Saeimā zemkopības ministram Jānim Dūklavam, Saeimas deputātam Ingmāram Līdakam, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētāja vietniekam ES jautājumos Armandam Krauzem, Latvijas Pensionāru federācijas līderim Andrim Siliņam, bijušajam motosportistam, uzņēmējam Artim Rasmanim un Smiltenes mēram Aināram Mežulim.
„Saskaņu” no Vidzemes vēlēšanu apgabala Saeimā varētu pārstāvēt pieredzējušais politiķis Sergejs Dolgopolovs un Saeimas deputāti Jānis Ādamsons un Ivars Zariņš, Latvijas Reģionu apvienību – tās līderis Mārtiņš Bondars un mežzinis, Ādažu domes deputāts Jānis Ruks, bet „No sirds Latvijai” – bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris un diriģents Arvīds Platpers.
Rīga
Rīgā vēlētāji sestdien notikušajās 12.Saeimas vēlēšanās visvairāk balsu atdevuši par ilgstoši opozīcijā esošo partiju „Saskaņa”, par kuru nobalsojuši 37,56%. Otrajā vietā ierindojas „Vienotība”, par kuru nobalsoja 20,25%. Trešo vietu galvaspilsētā ieguva Nacionālā apvienība, kuru atbalstīja 15,54%, bet par Zaļo un Zemnieku savienību nobalsoja 8,47%. Savukārt Latvijas Reģionu apvienību Rīgā atbalstīja 7,29%, bet Ingunas Sudrabas partiju „No sirds Latvijai” - 5,52%.
Tādējādi „Saskaņa” no Rīgas vēlēšanu apgabala ieguvusi 13 deputātu mandātus, ko varētu iegūt partijas veterāns Jānis Urbanovičs, Saeimas deputāti Andrejs Klementjevs, Boriss Cilevičs, Ivans Klementjevs, Sergejs Mirskis, Artūrs Rubiks, Sergejs Potapkins, Igors Pimenovs, Ņikita Ņikiforovs, Mihails Zemļinskis un Igors Zujevs, advokāte Jūlija Stepaņenko, biedrības "Zolitūde 21.11" pārstāve Regīna Ločmele-Luņova. Vēlētāju uzticību nav izpelnījušies bijusī veselības ministre Baiba Rozentāle un arodbiedrības LABA līderis Raimonds Gailis.
„Vienotību” no Rīgas apgabala Saeimā varētu pārstāvēt ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Saeimas deputāti Andrejs Judins, Ojārs Ēriks Kalniņš, Aleksejs Loskutovs un Lolita Čigāne, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un bijusī labklājības ministre Ilze Viņķele. Aiz strīpas vēlētāji atstājuši mediķi Hosamu Abu Meri un Rīgas domniekus Olafu Pulku un Sarmīti Ēlerti, kas abi saņēmuši lielu svītrojumu skaitu.
No Nacionālās apvienības Rīgas apgabala vēlētāji vislielāko uzticību izteikuši kultūras ministrei Dacei Melbārdei un Saeimas deputātiem Eināram Cilinskim, Dzintaram Rasnačam, Ilmāram Latkovskim un Ingunai Rībenai.
ZZS jaunajā Saeimā no Rīgas apgabala varētu pārstāvēt uzņēmējs Guntis Belēvičs un Saeimas deputāti Kārlis Seržants un Māris Kučinskis, Latvijas Reģionu apvienību – skandalozais aktieris un raidījuma „Suņu būda” vadītājs Arturs Kaimiņš un Katastrofu medicīnas centra vadītājs Mārtiņš Šics, bet partiju „No sirds Latvijai” – tās līdere Inguna Sudraba un Jūrmalas vicemērs Romāns Mežeckis.