Skaidrojot KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka iepriekš medijos pausto, ka saistībā ar nelikumībām Jūrmalā sākts arī trešais kriminālprocess, KNAB preses pārstāve Laura Dūša portālam Lsm.lv apstiprināja – saistība starp trešo un pārējām lietām ir tā, ka tās sāktas īsā laika posmā. Citādāk lietas nav savstarpēji saistītas.
Savukārt Streļčenkos iepriekš atklāja, ka trešais process sākts septembra beigās par Veselības inspekcijas un Jūrmalas pilsētas amatpersonu labvēlīgu lēmumu pieņemšanu, dokumentu viltošanu un amatpersonu piekukuļošanu.
Vēlāk KNAB informēja, ka iespējamās nelikumīgās darbības veiktas kādas uzņēmuma interesēs attiecībā uz šī uzņēmuma objekta nodošanas ekspluatācijā faktu, kā arī par iespējamo amatpersonu kukuļošanu minētā uzņēmuma interesēs.
Kriminālprocesā ir iesaistītas septiņas personas, pret kurām sākts kriminālprocess par, iespējams, izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem− kukuļņemšanu, dienesta viltojumu un kukuļdošanu.
Tikmēr ziņu aģentūra LETA vēsta, ka šī lieta sākta saistībā ar kādu 2015.gada atzinumu par būvobjekta gatavību ekspluatācijai un KNAB pratinājis divus Veselības inspekcijas Higiēnas novērtēšanas un monitoringa nodaļas darbiniekus.
Inspekcijas vadītāja Aija Mežsarga atklāja, ka darbinieki tikuši pratināti, kā arī KNAB izņēmis dokumentus. Darbinieki gan neesot aizturēti, kā arī nav atstādināti no amata.
Objekts, par kura gatavību ekspluatācijai atzinums sniegts, atrodas Jūrmalā.
Inspekcijas vadītāja gan nezinot, par kura objekta, iespējams, nelegālu nodošanu ekspluatācijā ir runa: “Man ir tikai informācija par objektu Jūrmalā. Kas tas par objektu, nezinu neko.”
Jau ziņots, ka KNAB 4.oktobrī veica kratīšanu Jūrmalas mēra Gata Trukšņa kabinetā un dzīvesvietā . Šajā lietā tika aizturētas četras personas – Truksnis, kuram gan kratīšanas laikā kļuva slikti un viņš tika nogādāts slimnīcā, uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš, bijušais "Parex bankas" viceprezidents Jorens Raitums, kurš rūpējies par Krūmiņa finanšu darījumiem un saistīts arī ar Ingūnas Sudrabas vadīto partiju "No sirds Latvijai", un vēl kāda persona.
Viņiem piemērots aizdomās turētā statuss partiju nelikumīgās finansēšanas lietā. Visiem trim aizliegts izbraukt no valsts un tikties ar konkrētām personām.
Raitums izteiktajām aizdomām – pārkāpumiem partiju finansēšanā – nepiekrītot un savu vainu neatzīstot.
Otrdien kratīšana notika arī partijas "No sirds Latvijai" birojā. Sudraba noraidīja, ka partija būtu saņēmusi kādus nelikumīgus maksājumus no uzņēmēja Krūmiņa.
Tāpat otrdien no amata ir atstādināta Rīgas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāja Aija Orniņa. Viņa noliedza, ka viņas lieta būtu saistīta ar Trukšņa lietu, bet apstiprināja, ka pret viņu sāktais kriminālprocess ir saistīts ar Krūmiņu. Tiesnese sacīja, ka viņai tiek inkriminēta neizpaužamu ziņu izpaušana un "piedāvājuma pieņemšana" no Krūmiņa.
Krūmiņam ir aizdomās turētā statuss divos kriminālprocesos un piemēroti drošības līdzekļi: aizliegums izbraukt no valsts un tikties ar konkrētām personām.
Pats uzņēmējs stāsta, ka Orniņu pazīstot sen un piektdien saticies, lai runātu par citām tēmām. Krūmiņš noliedza, ka tiesnese būtu mēģinājusi pabrīdināt uzņēmēju par gaidāmo procesu. Savukārt Raitums esot Krūmiņa finanšu direktors.