Truksni Jūrmalas mēra amatā nomaina «zaļzemniece» Sproģe

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 9 mēnešiem.

Pēc līdzšinējā Jūrmalas mēra Gati Trukšņa (Zaļo un zemnieku savienība) atkāpšanās no amata piektdien, 13.janvārī, par domes priekšsēdētāju ievēlēta Rita Sproģe (Zaļo un zemnieku savienība).

Jūrmalas dome deputāti

Zaļo un zemnieku savienība -   7
Nacionālā apvienība – 1
“Saskaņa”  - 3
“Vienotība” – 2
“Tev, Jūrmala” – 2 

Par Sproģes iecelšanu mēra amatā nobalsoja 12 domes deputāti, pret bija divi deputāti no partijas "Tev, Jūrmala".

Vēl pirms balsojuma par domes priekšsēdētāju Sproģe atbildēja uz vairāku domnieku jautājumiem par iecerētajiem darbiem mēra amatā. Būtiskākais esot nodrošināt domes darba stabilitāti un to, lai “darbinieku vidū nebūtu vēsmas par iespējamām pārmaiņām amatos”.

Viņa iecerējusi turpināt iesāktos darbus, ņemot vērā esošos projektus un investīciju plānus. Sproģe negrasoties ietekmēt kādus jau iesāktos darbus.

Sproģe arī pauda, ka līdz šim viņai neesot bijis problēmu sastrādāties ar kolēģiem un domes deputātiem.

Savukārt par vicemēru ar desmit deputātu balsīm ievēlēts Jānis Lediņš (Zaļo un zemnieku savienība).

Truksnis atkal zaudē amatu

Pēc atkāpšanās no amata Truksnis turpinās darbu deputāta amatā, informēja Jūrmalas dome.

 ”Jūrmalas pilsētai kā domes priekšsēdētājs esmu strādājis kopš 2010.gada. Šo gadu laikā Jūrmalas pilsēta ir attīstījusies, ir īstenoti nozīmīgi projekti, un, kas pats svarīgākais – Jūrmalas pilsētā ir panākta stabilitāte. Ne tikai pilsētas sakārtošanā ir uzņemts vienots, stratēģisks kurss, bet arī panākta nebijusi politiskā stabilitāte,” paziņojumā medijiem pauda Truksnis.

“Taču aizvadītie mēneši man personīgi ir bijuši satraukuma un ļoti dziļu pārdzīvojumu pilni un ietekmējuši manu veselības stāvokli,” atzina Truksnis.

“Pirms pāris mēnešiem, kolēģu lūgts, atkārtoti uzņēmos domes vadību. Šajā laikā ir pieņemti būtiski lēmumi: apstiprināts 2017.gada budžets, investīciju plāns, uzsākta jūrmalniekiem sen nepieciešamu objektu būvniecība, sakārtota skolotāju atalgojuma sistēma, esam ieviesuši pabalstu visiem Jūrmalas pensionāriem. Tātad ielikti stabili pamati būtiskākajiem darbiem. Šobrīd turpināšu darbu kā domes deputāts un atgūšu spēkus, lai ar pārliecību un jaunu enerģiju startētu nākamajās pašvaldību vēlēšanās kā pilsētas mēra amata kandidāts,” paziņojumā norāda Truksnis. 

ZZS ietilpstošās Latvijas Zaļās partijas (LZP) Jūrmalas nodaļas vadītājs Jānis Lediņš LTV apstiprināja, ka šāds Trukšņa lēmums ir saistīts ar piektdienas vakarā gaidāmo LZP domes sēdi. Truksnis esot uzrakstījis iesniegumu atcelt viņa izslēgšanu no LZP, jo "partijas biedra karte ir svarīgāka".

Nepakļaušanās partijas disciplīnai

Komentējot “zaļzemnieces” Sproģes ievēlēšanu vadītāja amatā, Jūrmalas domes opozīcijas deputātam Arnim Ābelītim ("Tev, Jūrmala") neesot ilūziju, ka kaut kas pašvaldībā varētu mainīties: “Samainīja saskaitāmos, bet summa paliek tā pati.”

Viņš Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” apliecināja, ka par Trukšņa atkāpšanos uzzinājis tikai piektdien, 13.janvārī. Viņš to saista ar Latvijas Zaļās partijas sēdi, kurā lems par Trukšņa esamību partijā. Viņš pieļauj, ka līdz ar atkāpšanos no Jūrmalas mēra amata Truksnis varētu saglabāt dalību partijā.

Tikmēr Latvijas Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs Viesturs Silinieks norāda – tā kā Truksnis pašlaik nav Zaļajā partijā, tāpēc var rīkoties, kā grib. Viņš arī pauda, ka lēmums izslēgt Truksni no politiskā spēka bija saistīts ar nepakļaušanos partijas disciplīnai, nevis aizdomām saistībā ar nelikumībām partijas finansēšanu.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Jau ziņots, ka 4.novembrī Jūrmalas domes sēdē priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts Gatis Truksnis, kurš oktobrī tika gāzts no šī amata. Tomēr LZP toreiz norādīja, ka varētu lemt par Trukšņa izslēgšanu no tās rindām.

Oktobrī Truksnis bija gāzts no amata, jo pirms tam Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veica kratīšanu Jūrmalas mēra kabinetā un dzīvesvietā. Šajā lietā tika aizturētas četras personas – Truksnis, kuram gan kratīšanas laikā kļuva slikti, tika nogādāts slimnīcā, uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš, bijušais “Parex bankas” viceprezidents Jorens Raitums, kurš rūpējies par Krūmiņa finanšu darījumiem un saistīts arī ar Ingūnas Sudrabas vadīto partiju "No sirds Latvijai" (NSL), un vēl kāda persona.

Lieta ir sākta par pārkāpumiem partiju finansēšanā.

Tāpat vēstīts, ka Truksnis izmantojis dzīvokli Krūmiņa celtā apartamentu kvartālā Jūrmalā, to Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" atzina pats uzņēmējs un miljonārs Krūmiņš. Viņš nezināja teikt, vai un cik Truksnis maksājis par dzīvokļa izmantošanu, jo ar to saistītās lietas kārtojusi viņa meita.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti