Panorāma

Šogad divām ģimenēm kompensēti 142 290 eiro

Panorāma

Jauna liecība digitālās TV lietā

G.Truksnis atgriežas Jūrmalas mēra amatā

Truksnis atgriežas Jūrmalas mēra krēslā, bet viņu varētu izslēgt no Zaļās partijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 11 mēnešiem.

Trīs nedēļas pēc atcelšanas no amata Gatis Truksnis atkal kļuvis par Jūrmalas mēru. Viņš amatā tika pārvēlēts ar nu jau bijušās “Saskaņas” deputātes atbalstu. Tikmēr Latvijas Zaļās partija varētu lemt par Trukšņa izslēgšanu no tās rindām.

Bez diskusijām

Uz ārkārtas domes sēdi ieradās visi 15 deputāti, bet pretēji iepriekš solītajam uz trīs nedēļas brīvo mēra krēslu tika izvirzīts tikai iepriekš gāztais Truksnis. Viņa kandidatūru piedāvāja priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Rita Sproģe (Zaļo un zemnieku savienība).

"Vienotības" deputāte Iveta Blaua vēlāk Latvijas Radio atzina, ka vairākums būtu par labu Truksnim, tādēļ kandidēt neesot bijis jēgas.

Blaua LTV pauda, ka, redzot notiekošo, esot emocionāli sagrauta. 

Uz Blauas un "Tev, Jūrmalai" pārstāvja Arņa Ābelīša jautājumiem, kas šajā laikā mainījies, Truksnis atbildēt negribēja. Viņš pauda, ka negrib sēdi pārvērst par jautājumu un atbilžu pēcpusdienu, un aicināja nediskutēt, bet nostāju paust balsojumā.

Jūrmalas dome deputāti

Zaļo un zemnieku savienība -   7
Nacionālā apvienība – 1
“Saskaņa”  - 3
“Vienotība” – 2
“Tev, Jūrmala” – 2 

Ābelītis sacīja, ka tas ir “spļāviens sejā” un  tas ir klajš cinisms. Viņš pameta domes sēžu zāli, aicinot arī citus deputātus šādi rīkoties. Līdz ar viņu domes sēdi pameta partijas biedrs, kā arī "Vienotības", Nacionālās apvienības un divi "Saskaņas" deputāti.

No opozīcijas sēdē gan palika no "Saskaņas" saraksta ievēlētā deputāte Karina Sinkeviča.

Ar vienu izšķirošo balsi

Pēc 15 minūšu pārtraukuma sekoja balsojums, kurā astoņi domnieki nobalsoja par Truksni, ziņo LTV.

Balsojumā izšķiroša balss bija Karinai Sinkevičai, kura gan iepriekš balsoja par Trukšņa gāšanu no amata. Žurnālistiem  viņa skaidroja, ka balsojumā par Trukšņa gāšanu tas bijis “Saskaņas” lēmums, nevis viņas sirdsapziņas balss.

Tagad Sinkeviča atklāja, ka partiju pamet un turpmāk strādās kā neatkarīga deputāte. Bet vēlāk "Saskaņas" vadība paziņoja par Sinkevičas izslēgšanu.

Lēmums pamatots ar to, ka tas bija " rupjš politiskā spēka statūtu pārkāpums". 

Turpinās līdzšinējo domes virzību

Truksnis pēc domes balsojuma atzina, ka viņā morāli nekas nav mainījies nedz pēc aizturēšanas oktobra sākumā, nedz arī pēc gāšanas no mēra krēsla. Viņš apgalvoja, ka ar astoņu deputātu atbalstu pietiks, lai līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām turpinātu līdzšinējo Jūrmalas virzību.

“Tas, ko es jūtu, ka manī nav mainījies nekas. Ne pirms tam, kad notika aizturēšanas fakts, ne tālāk. No morālās atbildības manī nekas nav mainījies.

Tā ka es jūtu sevi par likumpaklausīgu pilsoni, kas nekad nav domājis vai mēģinājis pārkāpt likumus, tāpat es jūtos arī tagad.

Tas, ko es vēlos, lai arī Jūrmalā nekas nemainītos, lai nenotiktu mēģinājumi sadrumstalot, izgrābstīt pa kādām mazām interešu grupiņām. Gribu, lai līdz nākamajām vēlēšanām mēs šo kursu noturētu,” sacīja Truksnis.

Gatis Truksnis
00:00 / 01:04
Lejuplādēt

Izslēdz no partijas?

Tikmēr Zaļo un Zemnieku savienībā (ZZS) ietilpstošā Latvijas Zaļās partija (LZP) varētu lemt par Trukšņa izslēgšanu no tās rindām. Ceturtdienas vakarā LZP valdes sēdē pieņemts lēmums uzstāt uz to, lai Truksnis nekandidē uz mēra krēslu, bet pretējā gadījumā viņš tiek izslēgts.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pats Truksnis uz sēdi gan nav aicināts, bet par lēmumu esot informēts, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" pastāstīja LZP līdzpriekšsēdētājs Viesturs Silenieks.

"LZP valde uzstāj, ka Truksim nevajag startēt uz Jūrmalas domes priekšsēdētāja amatu līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām (vai, ja ātrāk tiesa paziņo, ka Truksnis nav vainīgs), jo tas graus LZP un ZZS politisko tēlu.

Lēmuma neizpildes gadījumā LZP valde apņemas Truksni izslēgt.

Par šo lēmumu valdes priekšsēdētājam nekavējoties jāpaziņo Truksnim."

Lai gan Silenieks pauda, ka Truksnis jau ir izslēgts no partijas, LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars to noliedza. Nu Jūrmalas nodaļa un Gatis Truksnis tikšot aicināti uz LZP valdi, lai iepazīstinātu ar lēmuma motivāciju.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Latvijas Radio Silenieks skaidroja, ka no politiskā viedokļa Trukšņa atgriešanās mēra krēslā ir lēta provokācija, uz kuru viņš uzķērās, jo tas raisa “milzīgu traci”.

Un tas nenāk par labu ne ZZS, ne LZP, bet gan izskatās pēc raušanās pie varas par katru cenu.

Jau vēstīts, ka Jūrmalas dome 13.oktobrī ārkārtas sēdē gāza no amata Truksni – pret viņa atlaišanu balsoja tikai seši ZZS domnieki, viņš pats atturējās, bet astoņi deputāti balsoja par neuzticības izteikšanu.

Pusotru nedēļu pirms tam Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veica kratīšanu Jūrmalas mēra kabinetā un dzīvesvietā. Šajā lietā tika aizturētas četras personas – Truksnis, kuram gan kratīšanas laikā kļuva slikti un viņš tika nogādāts slimnīcā, uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš,  bijušais “Parex bankas” viceprezidents Jorens Raitums, kurš rūpējies par Krūmiņa finanšu darījumiem un saistīts arī ar Ingūnas Sudrabas vadīto partiju "No sirds Latvijai" (NSL), un vēl kāda persona.

Lieta ir sākta par pārkāpumiem partiju finansēšanā.

Kratīšana notika arī NSL birojā. Sudraba noraidīja, ka partija būtu saņēmusi kādus nelikumīgus maksājumus no uzņēmēja Krūmiņa.

Tāpat vēstīts, ka Truksnis izmantojis dzīvokli Krūmiņa celtā apartamentu kvartālā Jūrmalā, to Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" atzina pats uzņēmējs un miljonārs Krūmiņš. Viņš nezināja teikt, vai un cik Truksnis maksājis par dzīvokļa izmantošanu, jo ar to saistītās lietas kārtojusi viņa meita.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti