Krievijas dopinga sistēmas "Djušes" sarakstā tika iekļauti 37 sportisti, kuri, gatavojoties olimpiskajām spēlēm un sacensību laikā, drīkstēja lietot dopinga preparātu kokteili, kurā tika iekļauts oksandrolons, metenolons un trenbolons. Šī maisījuma atklāšanas periods dopinga analīzēs ir ļoti īss.
Sarakstu komisija ieguva no Maskavas antidopinga laboratorijas bijušā vadītāja Grigorija Rodčenkova, kas to saņēmis no Krievijas nacionālo izlašu gatavošanas centra darbinieka Alekseja Veļikodnija.
Sarakstā iekļautajiem atlētiem bija nodrošinātas tīra urīna rezerves, kas glabājās Federālā drošības dienesta (FSB) centrā Sočos. Ja kādam no šiem sportistiem konstatēja pozitīvas analīzes, tika veikta ņemto analīžu paraugu apmaiņa.
Sočos skeletonā vīriešiem startēja trīs Krievijas sportisti - Aleksandrs Tretjakovs ieguva pirmo vietu, bet Sergejs Čudinovs un Ņikita Tregubovs sadalīja 5. un 6. pozīciju. Latvieši Martins un Tomass Dukuri sasniedza attiecīgi 2. un 4.vietu.
Bobslejā četriniekiem startēja divas Krievijas ekipāžas - uzvarēja pilota Aleksandra Zubkova četrinieks, savukārt 4.vietu sasniedza Aleksandra Kasjanova kvartets. Oskara Melbārža pilotētais četrinieks nopelnīja sudrabu.
Divnieku konkurencē uzvarēja Zubkova ekipāža, Kasjanovs bija ceturtais, bet 5.vietu sasniedza Melbārdis ar Daumantu Dreiškenu. Krieviju gan divniekos, gan četriniekos pārstāvēja Zubkovs un Kasjanovs, kā arī stūmēji Aleksejs Vojevoda un Maksims Belugins.
Tādējādi gadījumā, ja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) pārskatīs rezultātus bobslejā un skeletonā, pastāv iespēja, ka skeletonā par zelta medaļnieku kļūtu Martins Dukurs, bet Tomass Dukurs saņemtu bronzu. Savukārt bobslejā ne vien Latvijas četrinieks kļūtu par uzvarētājiem, bet uz bronzas pozīciju varētu pakāpties arī Melbārža divnieka ekipāža. Sportisti gan iepriekš teica, ka Sočos laupītās sajūtas vēlāk neviens vairs nevar viņiem atdot.
Sievietēm "Djušes" sarakstā ir trīs Krievijas skeletonistes un divas bobslejistes.
Rodčenkovs pēc Soču ziemas olimpiskajām spēlēm no Krievijas prezidenta Vladimira Putina saņēma Tautu draudzības ordeni, taču pusgadu vēlāk WADA norādīja uz viņu kā vainīgo Krievijas dopinga programmā. Pēc Rodčenkova teiktā, viņu vēlāk piespieda atteikties no amata, un bažās par savu drošību viņš aizbēga uz ASV. Februārī divi bijušie Rodčenkova kolēģi ar dažu nedēļu intervālu pēkšņi nomira.
Jau vēstīts, ka Kanādas jurista Ričarda Maklarena vadītā Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) komisija piektdien Londonā informēja par Krievijā valsts atbalstītu dopinga programmu, kas darbojās četrus gadus kopš 2011.gada. WADA nenosauca iesaistīto sportistu vārdus, norādot, ka tā ir starptautisko sporta veidu federāciju kompetence.
WADA komisija arī izveidoja ar meklēšanas funkciju aprīkotu publiski pieejamu vietni, kur apkopoti izmeklēšanas gaitā septiņos mēnešos savākti un izmantoti 1166 nekonfidenciāli dokumenti ar aizklātiem sportistu vārdiem.