Ērces uzturas cilvēka potīšu augstumā, tāpēc cilvēkiem jāpadomā par atbilstošu apģērbu, kuram vajadzētu būt pēc iespējas gludākam un slidīgākam, kā arī gaišākam, lai vieglāk pamanītu nevēlamos infekcijas pārnēsātājus. Ieteicams lietot zābakus un talkas laikā regulāri pievērst uzmanību apģērbam, tostarp piedurknēm. Nevajadzētu talkā piedalīties svārkos un plandošā apģērbā.
Ja ērce tomēr ir piesūkusies, pirms tās izvilkšanas koduma vietu var dezinficēt ar spirtu un to izvilkt, nesaspiežot sīko zirnekļveidīgo radību. Ērces snuķi var apsiet ar diegu, LTV pastāstīja SPKC pārstāve Bormane, piebilstot, ka svarīgi ir nepieļaut ērces saturam nokļūt brūcē, jo ne vienmēr Laima slimība, pret kuru vakcīnas nav, nokļūst cilvēka organismā jau ērces piesūkšanās brīdī.
Encefalītu pārnēsā līdz trim procentiem Latvijas ērču, Laima slimību 20-30 procentu ērču. Savukārt no cilvēkiem noņemto ērču inficētība ir augstāka gan Latvijā, gan citur Eiropā, Latvijas Televīzijai sacīja epidemioloģe Antra Bormane, piebilstot, ka dienu pirms Lielās talkas nevajadzētu vakcinēties, taču, lai pasargātu sevi no saslimšanas ar ērču encefalītu, vakcinēšanos var veikt arī vēlāk pavasarī un vasarā.
9.maijā Ērgļos notiks ērču lasīšanas sacensības, kurās varēs sacensties šo cilvēkam bīstamo radību ķeršanā speciālos apģērbos.