„Situācija uzlabojas, ūdens līmenis ir krities par astoņiem centimetriem un arī pēdējās stundās krīt. Vienīgais, ka atkal ir atsācis līņāt. Tāpēc es aicinātu būt piesardzīgiem,” situāciju agrā ceturtdienas rītā raksturoja Mangulis.
Viņš skaidroja, ka ceturtdienas rītā strādā pieci sūkņi, un situācija ir salīdzinoši mierīga. Tie paši cilvēki, kuri trešdienas vakarā nolēma palikt mājās, arī ceturtdienas rītā savas mājās nav pametuši. Taču astoņi no viņiem var iziet ārā no mājas.
Vienlaikus ir jādara viss, lai šādas situācijas vairs neatkārotos. Mangulis atzina, ka jebkurā brīdī rudenī vai pavasarī Urgas upe atkal var iziet no krastiem, appludinot apkārtējās mājas un īpašumus. Tādējādi ir jāizstrādā plāns, lai lielākas upes turpmāk vairs nenonāktu Urgā.
Ceturtdien ir plānots ar helikopteru lidot virs appludinātajām teritorijām, lai saprastu, cik lieli ir postījumi. Mangulis lēsa, ka novadam ir nodarīti ap 100 000 eiro lieli zaudējumi, jo arī Suntažos būs vajadzīgi prāvi ieguldījumi, lai atjaunoto sagrauto infrastruktūru. Taču vēl nav aprēķināti zaudējumi pilsētā.
(Intervija ar Artūru Manguli)
Ar piesardzīgu optimismu LTV „Rīta Panorāma” vērtēja arī Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis. „Šis rīts varētu ienest cerīgu noti vietējiem iedzīvotājiem,” viņš sacīja un lēsa, ka naktī ūdens līmenis krities par septiņiem centimetriem.
Ja lietus mitēsies, tad ūdens līmenis turpmākajās dienās kritīsies vēl vairāk – teica Ulmanis. Tāpat arī iedzīvotāji, kas palikuši mājās, tiek apsekoti. Kopumā ir evakuēti septiņi cilvēki.
Tāpat patversmē ir nogādāti trīs suņi un vēl ceturtais atrodas policijas mašīnā turpat pie plūdu vietas.
(Intervija ar Uģi Ulmani)
Jau atturīgāks savos komentāros bija Ogres novada domes izpilddirektors Pēteris Špakovskis. Viņš norādīja, ka ūdens līmenis tuvākajā laikā tomēr varētu nepazemināties. „Tāpēc ieteikumi [iedzīvotājiem] ir... nekādi (..) Teikt, ka mēs esam gatavi šādai situācijai, nevaram, jo Ogre pirmo reizi saskaras ar šādu problēmu,” teica Špakovskis. Viņš notiekošajā vainoja Zemkopības ministriju, norādot, ka tās sūknis ir pārāk vājš, lai izsūknētu plūdu ūdeni.
Vaicāts, vai vietējie iedzīvotāji varētu saņemt palīdzību no pašvaldības, viņš sacīja, ka tas varētu būt vienreizējs pabalsts. Iespējams, varētu būt arī kādas kompensācijas par nekustamo īpašumu. Tāpat Ogres novads varētu lūgt valsts palīdzību. „Praktiski visi tilti ir nojaukti, praktiski visi ceļi ir sagrauti (..) Scenārija nav. Mēs vienkārši rīkojamies,” teica Špakovskis.
Savukārt vietējā iedzīvotāja Silvija norādīja, ka viņas šķūnis un dārzs ir izpostīts. Taču vislielākie postījumi ir mājām, kas atrodas zemāk – tur arī ūdens līmenis nemazinās un mājās ir 30 centimetru dziļš ūdens. Viņa izteica nožēlu par kādu ģimeni, kur mājas saimnieks visu vasaru remontēja ģimenes mitekli, bet tagad viss varētu būt pagalam.
(Intervija ar Silviju un Pēteri Špakovski)
Jau ziņots, ka Lietavu dēļ pārplūdusī Urgas upe izkāpusi no krastiem un appludinājusi mājas. Glābēji evakuējuši sešus Ogres iedzīvotājus, vēl seši no evakuācijas atteikušies. Pašvaldība nolēma lūgt valdībai izsludināt ārkārtas stāvokli, un vienlaikus deputāti taisnojas, ka upe ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā, taču tā līdz šim nav guvusi ievērību, jo ikdienā atgādina grāvi un ir pamatīgi aizsērējusi. Plūdi skāruši arī citas vietas Latvijā, tostarp Dobeli, kur applūduši daudzi māju pagrabi un izmirkuši ēku pamati.
Ogres pilsētā dramatiski pagājusi nakts un visa trešdiena. Aizsērējumu un lietavu dēļ izkāpusi no krastiem, Urgas upe applūdinājusi mājas un izdzinusi no tām iedzīvotājus.
Ogres novada dome trešdien vakarā nolēma pieprasīt Ministru kabinetam izsludināt ārkārtējo situāciju Ogres novadā plūdu un to seku dēļ, jo tie būtiski apdraud sabiedrības drošību, cilvēku veselību un dzīvību. Lēmumu tiks nosūtīts Latvijas Republikas Ministru kabinetam, Krīzes vadības padomei, Iekšlietu ministrijai un Zemkopības ministrijai.