Eiro zonā sākotnēji bija 12 valstis, bet līdz ar Eiropas Savienības paplašināšanos eiro nomainīja nacionālo valūtu arvien jaunās valstīs, arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs. Tiesa gan, virkne Eiropas Savienības dalībvalstu, piemēram, Zviedrija, Dānija, Polija un Ungārija, joprojām nav ieviesušas eiro.
Eiro banknotes un monētas ir taustāmākais Eiropas vienotības simbols, tomēr ne visi bija sajūsmā par atteikšanos no nacionālās valūtas. Pārmaiņas negāja pie sirds ne valūtas maiņas kantoriem, ne banknošu un monētu kolekcionāriem. Toties eiro krietni atviegloja dzīvi ceļotājiem un pierobežas iedzīvotājiem, jo vairs nevajadzēja krāmēties ar valūtas maiņu un viegli varēja salīdzināt cenas dažādās valstīs.
Mūsdienās gan skaidra nauda tiek izmantota arvien mazāk, jo daudzi izvēlas ērtības, ko sniedz norēķini ar maksājumu kartēm. Latvijas Bankas “Maksājumu radars” liecina, ka Latvijas iedzīvotāji 70% maksājumu izvēlas veikt bezskaidrā naudā, bet 30% maksājumu notiek skaidrā naudā.
Zviedrijā jau izskanējušas runas, ka šī valsts nākotnē varētu vispār atteikties no skaidras naudas, bet vairumā valstu šāds solis tiek uzskatīts par pārsteidzīgu, tādēļ iespējas izmantot skaidru naudu tiks saglabātas. Eiropas Centrālā banka vēsta, ka līdz 2024. gadam plāno izstrādāt jaunu eiro banknošu dizainu.