15 minūšu biļetes un citi mēģinājumi aizdzīt pandēmijas tumšo noskaņu. «Kultūrdevas» interneta apskats

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 5 mēnešiem.

Radiošovs, koncertstāsti un īsfilmas – tās ir kultūras aktualitātes, kas aizvadītajā nedēļā bija apspriestas internetā. 

ĪSUMĀ:

  • Koncertstāsti "Koncerts pirmajā rindā"
  • Deivida Linča īsfilma "Uguns" / Fire (Pozar)
  • Haruki Murakami radiošovs

Pagājušajā nedēļā "Hanzas peronā" izskanēja pirmie sērijas "Koncerts pirmajā rindā" koncertstāsti. Šie koncerti, kā jau visi klātienes pasākumi Covid-19 laikā, pavisam ekskluzīvi - zālē mūziku var klausīties vien 20 cilvēki un starp skaņdarbiem tiek stāstīti stāsti par daiļrades aizkulisēm.

Uz skatuves vienā no vakariem kāpa Linda Leen, kura sociālajos tīklos atklājusi, ka šī koncertprogramma, kurā dziedātāja muzicē viena pie klavierēm, lai gan ilgi lolota, izveidota vien nedēļas laikā. "Facebook" labi vārdi lasāmi gan no tiem dažiem cilvēkiem, kuriem koncertu palaimējās apmeklēt, gan no daudziem, kam uz koncertu jāatskatās vien bildēs.

 Pēc koncertiem ārkārtīgi saviļņoti ir arī paši mākslinieki - beidzot var muzicēt arī dzīviem cilvēkiem, ne tikai kamerām un automašīnām.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Par "Hanzas peronā" notiekošajiem koncertstāstiem izteicies mūzikas žurnālists Uldis Rudaks, sakot, ka "beidzot biļetes uz mūsu pašu mūziķu koncertiem maksā adekvāti, jo viņi nav ne kripatiņas sliktāki par ārzemju lielajām zvaigznēm". Vislabākie koncerti ir tie, kas notiek virtuvē vai gultas kājgalī, bet tie ir ļoti, ļoti dārgi. Rudaka "Facebook" ieraksta komentāros lasāma vērtīga diskusija par dzīvo koncertu kultūru Latvijā un pasaulē.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Saistībā ar "jaunajām" biļešu cenām un klausītāju skaitu, “Twitter” lietotāji jau ironizē, ka nākamā gada “Positivus” festivāls varēs tirgot 15 minūšu biļetes.

Pagājušajā trešdienā savā “Youtube” kontā tiešsaistes pirmizrādi savai īsfilmai "Uguns" sarīkoja pasaulslavenais režisors Deivids Linčs. Filma tapusi jau 2015. gadā, bet šī ir pirmā reize, kad tā pieejama tik plašai publikai. "Uguns" ir kā vizuāla saspēlēšanās ar poļu komponista Mareka Zebrovska mūziku, abi mākslinieki satikās Linča spēlfilmas "Iekšzemes impērija" filmēšanas laikā Polijā un kopš tā laika ir sadarbojušies vairākkārt.

Sociālo tīklu lietotāji visā pasaulē īsfilmu novērtējuši augstu, rakstot, ka tajā ir labam kino vajadzīgais sirreālisms un abstraktas vīzijas. Nedaudz sirreālisma pandēmijas laikā noteikti noderēs ikkatram.

Savu “Youtube” kontu Deivids Linčs, starp citu, pēdējā mēneša laikā lietojis daudz praktiskāku iemeslu dēļ - lai iepazīstinātu ļaudis ar Losandželosas aktuālo laikapstākļu prognozi.

Ne gluži pie laika prognozēm, bet pie citām nodarbēm Covid-19 laikā ķēries arī kulta rakstnieks Haruki Murakami - viņš radio ēterā ar sevis izvēlētām skaņām parādās ik pa laikam, bet pagājušajā piektdienā vienlaikus 38 Japānas radiostacijās izskanēja īpašs raidījums, kura mērķis bija aizdzīt tumšo pandēmijas noskaņu. Tajā Murakami sniedza atbildes arī uz klausītāju jautājumiem.

Savu radiošovu ieplānojis veidot arī britu mūziķis Džeimss Blants - tas tiks pārraidīts 170 slimnīcās visā Lielbritānijā, un tajā Blants plāno koncentrēties uz mierīgākas noskaņas radīšanu darba pilnajās britu slimnīcās.[AV12] 

Dalieties ar savām kultūras pārdomām, lietojiet tēmturi #Kultūrdeva, un tiekamies atkal pēc nedēļas!

 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti