Īpašu Lieldienu koncertu Milānas katedrālē svētdien sniedza pasaulslavenais operdziedātājs Andrea Bočelli. Uzstāšanās, protams, bija vērojama tikai internetā.
Kā teicis pats Bočelli, koncerta mērķis bija palīdzēt cilvēkiem radīt Lieldienu noskaņojumu laikā, kad cilvēki nevar tikties un kopā svinēt. Šķiet, ka mērķis ir īstenots - video koncerts sasniedzis tiešām lielu klausītāju loku un to baudījuši pat cilvēki, kas opermūziku nekad nav klausījušies.
Vakardienas Bocelli no Milānas Doma joprojām ir piepildījis manu sirdi un prātu. Trūkst vārdu, ir tikai emocijas un liela pateicība, par tādu Lieldienu dāvanu. #musicforhope
— Lelde Luce (@leldluce) April 13, 2020
Sēžu pie kamīna, skatos Bocelli koncerta tiešraidi, ēdu cūkas cepeti un dzeru sarkanvīnu. Vēl viena gara nedēļa ir noslēgusies ?
— Anna Ūdre (@udre_anna) April 12, 2020
Andrea Bocelli viens lielās katedrāles priekšā. Aizkustināja. https://t.co/oDHysjjxvn pic.twitter.com/4Jrfkterh8
— Evita Rudoviča (@Evita_R) April 12, 2020
Bočelli viens pats katedrālē, bet Maestro Raimonds Pauls - viens pats studijā. Latvijas Radio 3 ''Klasika'' ir atsākusi ierastos kamermūzikas koncertus Latvijas Radio 1. studijā, un pirmdienas vakarā Maestro izpildījumā varējām klausīties mūziku no dažādām Dailes teātra izrādēm, tā pie reizes svinot arī teātra simtgadi. Koncertu joprojām var noklausīties LSM.lv.
Brīnišķa dzimšanas diena pašizolacijā ar @J_Pleps, jo @Klasika_LR3 sarūpējusi īpašu koncertu. Maestro Raimonda Paula solokoncerts "Viens pats studijā".
Bravo, @MaestroPauls!
Paldies sabiedriskajam medijam @lsmlv! pic.twitter.com/2SODyUSIAl
— Dita Plepa (@dita_plepa) April 13, 2020
Drīzumā gaidāmi arī citi tiešsaistes koncerti bez klātienes publikas, uzstāties Latvijas Radio 1. studijā sola tādi mākslinieki kā Edgars Cīrulis, Agnese Egliņa un Vestards Šimkus.
Laikā, kad filmas jāskatās mājās, ir parādījusies iespēja atbalstīt pašmāju kinoteātrus. ''Kino Bize'' savā mājaslapā atvēris jaunu - mājas kinoteātri. Tas ir autorkino katalogs, kas katru nedēļu tiek papildināts ar jaunām filmām - gan ar pēdējo gadu kinofestivālu favorītēm, gan jau nobriedinātu kino klasiku. Kā raksta ''Kino Bize'', "ja sekojat un uzticaties mūsu repertuāram, aptuveni jau varat nojaust, kas jūs sagaida". Jaunumiem par mājas kinoteātra repertuāra papildinājumiem var sekot līdzi ''Kino Bize'' "Facebook" lapā.
Atbalstiet @KinoBize, skatoties viņu piedāvāto kino no mājām! Savukārt mums krājumā ir @DmitryRancev recenzija par filmu CORPUS CHRISTI.#atbalstisavukinoteātrihttps://t.co/p3E1JVfIW0 https://t.co/qoyXpWIX42
— Kino Raksti (@KinoRaksti) April 11, 2020
Covid-19 ne tikai licis pārplānot visu pasaules kultūras dzīvi, bet ļāvis tai diezgan tiešā veidā no vīrusa iedvesmoties. Piemēram, britu kulta grupa The Tiger Lillies'', kas koncertējusi arī Latvijā, ļoti ātri reaģējusi uz koronavīrusa radīto krīzi, un tās dalībnieki pašizolācijas apstākļos radījuši jaunu albumu. Tā nosaukums - ''Covid-19''. Jaunais ''The Tiger Lillies'' veikums ar 17 jaunām dziesmām ir pieejams grupas lapā vietnē'' Bandcamp''.
Our new album Covid-19 is coming out this weekend and it will be available on Bandcamp.
— The Tiger Lillies (@TheTigerLillies) April 8, 2020
Reaģējot uz Valsts prezidenta Egila Levita Lieldienu uzrunu, Latvijas "Twitter" lietotāji sākuši sekot prezidenta piemēram un nodarboties ar jaunvārdu darināšanu. Līdz ar Levita "likteņkopību", tviterī radušās arī tādas pērles kā "salikteņveidotgriba", "likteņkopis" un "vārdradjauda". Šajā sakarā nedrīkst nepieminēt arī mūsu pašu "kultūrdevu"!
Levitam nav miergribas. Ir rosgriba radīt jaunus vārdus. #likteņkopība https://t.co/KO0lRCSeyJ
— Anna Žabicka (@anna_zabicka) April 12, 2020
Liela daļa pasaules iedzīvotāju ir pārgājuši uz darbu attālināti, kas, pateicoties konferencēm un citiem video materiāliem, ļauj ieskatīties cilvēku grāmatplauktos. Piemēram, laikraksts "The Guardian" sācis jaunu rubriku - sabiedrībā zināmu cilvēku grāmatplauktu apskats. Analizēta, piemēram, britu ziņu diktora Džona Snova bibliotēka, kur sastopamas gan mākslas grāmatas, gan mūzikas literatūra un receptes. Ciešāk apskatīts arī Keitas Midltones grāmatplaukts - tajā daudz figurē literatūras klasika.
Savus grāmatplauktus jūs varat atrādīt arī labprātīgi, lietojot tēmturi #Kultūrdeva.
Ieturam distanci, mazgājam rokas un tiekamies "Kultūrdevā" pēc nedēļas!