ĪSUMĀ:
- Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas atklāšana - klausītāju atsauksmes
- Diskusijas par Aspazijas pieminekli
- “The Tiger Lillies” turpina apdziedāt Covid-19
- Izstrādā tērpu koncertu un diskotēku drošai apmeklēšanai pandēmijas apstākļos
Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas atklāšana - klausītāju atsauksmes
Tiešsaistē tika aizvadīts arī ikgadējais Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas atklāšanas koncerts, kurā tukšā zālē muzicēja Maestro Raimonds Pauls, Latvijas Radio bigbends un tenors Aleksandrs Antoņenko.
#RaimondsPauls #AleksandrsAntoņenko koncerts ir vienkārši bauda.
— Jānis Pakalnišķis (@DienasMirklis) June 6, 2020
Skatos LTV1 koncertu-Pauls un Antoņenko, un citi mūziķi, tik ļoti līdz kaulam iekšā tajā, ko dara. Un kkā iedomājos par tiem arogantajiem idiotiem, kas covid sākumā gudri runāja, ka māksliniekiem nav ko raudāt, bet beidzot jāiet strādāt “īsts darbs lauksaimniecībā” un tml.
— Maija Eberliņa (@maijaeberlina) June 6, 2020
"Ļoti profesionāli un iedvesmojoši", "žēl, ka viņi nedzird mūsu aplausus", "mūzika dvēselei" - tikai dažas no daudzajām labajām atsauksmēm, kas par koncertu lasāmas sociālajos tīklos. Daiga Zvejniece raksta, ka "žēl, ka tik ģeniālam mūziķim kā Pauls jāspēlē tukšai zālei", citi gan priecājas, ka šādi koncerti, vismaz pandēmijas laikā, ir kļuvuši pieejamāki. Koncerts, starp citu, joprojām ir pieejams "Facebook" un vietnē Replay.lv.
Diskusijas par Aspazijas pieminekli
Diskusijas tviterī pēdējās dienās raisījušās par Aspaziju un to, kāpēc literātei Rīgā nav sava pieminekļa un vai tas vispār būtu vajadzīgs.
Kāpēc Rīgā ir Raiņa piemineklis, bet nav Aspazijas? ? https://t.co/uMb49iVuu7
— Igors Kļaviņš (@KlavinsIgors) June 8, 2020
Rainis bija viens no Sociāldemokrãtijas dibinātājiem Latvijā un attīstīja valstiskas neatkarības garu savos darbos. Bet, tiesa, bez Aspazijas vińš nebūtu izsities. Sākumā vińa bija atzītākā literāte.
— Māris Graudiņš (@GraudinsMaris) June 9, 2020
Nav vērts viņus pretnostatīt, bet tādu pārliecinošu pieminekli Aspazijai gribētos.
— Aldis Kaufmanis (@AldisKaufmanis) June 8, 2020
Latvijā tik maz pieminekļu sievietēm, un Aspazija būtu pelnījusi. Protams, mums ir iedvesmojošā Milda, kura tad varētu kalpot par iedvesmu tālākajam
— Inese Voika (@inesevoika) June 8, 2020
Lauris Bokišs tviterī interesējas, kur varētu būt piemineklim piemērotākā vieta, un varianti dažādi - liepu alejas galā pie Ministru kabineta, Vērmanes dārzā, Aspazijas bulvārī...
Kur Rīgā būtu jāatrodas Aspazijas piemineklim?
— Lauris Bokišs (@L_bss) June 8, 2020
Arhitektei Indrai Ķempei gan ir cits viedoklis - Raiņa un Aspazijas muzeju mums ir gana, pietiks pieminekļot.
varbūt pietiks ar visiem R&A muzejiem - cik var pieminekļot?
— indra ķempe (@indrakempe) June 8, 2020
“The Tiger Lillies” turpina apdziedāt Covid-19
Kultūra no Covid-19 turpina arī iedvesmoties, britu kulta trio “The Tiger Lillies”, piemēram, laidis klajā jau otro pandēmijai veltīto mūzikas albumu. Kā norāda paši grupas dalībnieki, šis albums ir daudz nopietnāks par pandēmijas sākumā radīto - albums uzdod jautājumus par cilvēka dzīvības vērtību, arī par bailēm un trauksmi, kas šajā situācijā cilvēkiem rodas.
Our new album Covid-19 vol.II will be released on Bancamp tomorrow at midnight CET! pic.twitter.com/d7hJkdWM7U
— The Tiger Lillies (@TheTigerLillies) June 3, 2020
Albumā atrodamas tādas dziesmas kā, piemēram, "Otrais vilnis", "Tikai gripa" un "Aprūpes nams".
Izstrādā tērpu koncertu un diskotēku drošai apmeklēšanai pandēmijas apstākļos
Un noslēgumā - laikā, kad tiek meklēti arvien jauni palīglīdzekļi, kas palīdzētu ievērot distanci, kāda kompānija Losandželosā radusi risinājumu, kā cilvēki varētu apmeklēt koncertus un diskotēkas gadījumā, ja savstarpējais kontakts būs jāturpina ierobežot. Futūristiskajā skafandrā iebūvētas gan austiņas un mikrofons, lai savā starpā varētu sazināties, gan īpaša vieta atspirdzinošiem dzērieniem, arī ventilācijas sistēma un, protams, visu veidu LED gaismas.
Informāciju par to, kad šāds tērps varētu nonākt pie pircējiem un cik tas varētu izmaksāt, ražotāji pagaidām vēl izvairās sniegt.
Kamēr neesam aprīkoti ar skafandriem, turpinām distancēties un tiekamies nākamajā, šīs sezonas pēdējā Kultūrdevā!