Ļimončiks – tik mīlīgu un vienlaikus nejauku iesauku tviterī iemantojis zemkopības ministrs un “oligarhu sarunu” dalībnieks Jānis Dūklavs. Viņš ir tas, kuru vīterotāji šonedēļ gatavi notiesāt bez sāls. Iemesls jau arī pamatots. Premjers savas prombūtnes laikā tieši Dūklavam uzticējis savus pienākumus un, kā liecina “Rīdzenes sarunu” ieraksti ,– analoģiskā situācijā Dūklavs Dombrovska valdības laikā izkārtoja iespēju Šleseram cirst kokus Jūrmalā.
Ko ar Dūklava atstāšanu savā vietā cenšas pateikt @MarisKucinskis vai kāds cits? To, ka #RīdzenesSarunas ir pilnīgi pajāt?
— J. Sildniks (@Sildniks) July 5, 2017
Viņš nav vienīgais. Daudzi vēl atceras Dūklava eksperimentus ar suni, kuram viņš devis “Dogo” barību. Tāpēc, ja prom dosies arī Dūklavs, tad premjera pienākumi tiks uzticēti vai nu Ļimončikam vai Dūklava sunim, joko tviterlietotājs @arlekiins un viņam piebalso Pāvils Jurjāns.
Savukārt tviterkonts, kurš parodē un attēlo premjeru Māri Kučinski @KucinskisM, raksta:
Nosapņoju sapni, kā Ļimončiks šņācot vārdu Dooogooo, nāk virsū aizsardzības Bergmanim,mēģina to ielobēt robežsardzes suņiem #RīdzenesSarunas
— Māris Kučinskis (@KucinskisM) July 6, 2017
Tikmēr Rudīte Martišauska atzīstas:
Neesmu ļaundarīga, bet Dūklava noēšanas kampaņa man silda sirdi un stiprina imūnsistēmu. :)
— Rudīte Martišauska (@AlksneR) July 6, 2017
Nu, re, un ir vismaz mums viens acīmredzams un taustāms valdības ieguldījums sabiedrības veselības uzlabošanā.
Ģimenes ārstu streiks – būtu diezgan grūti teikt, ka vīterotāju vairākums to atbalsta, bet nav arī tā, ka atbalsta trūktu.
Šodien esmu ģimenes ārstu pusē. Patiesībā katra pusē, kas pastāv par godīgu samaksu par savu darbu. Tikai tā mēs visi varam tikt uz priekšu.
— Frederiks Ozols (@incaustum) July 3, 2017
Bet ir arī daudz tādu cilvēku un viedokļu kā vīterotājai Gundegai @Gundega3
Būs grūti pēc ārstu streika ar cieņu paskatīties uz ārstiem, ja šantāža ar cilvēku dzīvībām kādam liekas labs veids, kā pielikt pie algas.
— Gundega (@Gundega3) July 3, 2017
Bet C vitamīna devai – joks - "Ārstu streiks beidzās neveiksmīgi, jo valdība nespēja salasīt prasības" – tas ir ļoti populārs un ar šo asprātību dažādās variācijās steidz paspīdēt ne viens vien.
Nedēļas izskaņā – kāds interesants lēmums - Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome lēmusi, ka "Latvijas Radio 5" turpmāk jāatskaņo Latvijā radīta mūzika, vismaz 80% īpatsvarā un dzīvsvarā. Kā jau "oligarhu sarunu" vasarā atdzīvinātajiem vīterotājiem ierasts, tie lūko saprast, ko tas īsti nozīmē.
Piedodiet, bet es nespēju šodienas NEPLP lēmumu par 80% LV mūzikas @PieciLV uztvert citādi kā vārgulīgi slēptu privāto radiostaciju lobiju.
— Mārtiņš Vaivars (@Martins_Vaivars) July 6, 2017
Vīterotāja Anda sašutumā: "Gribas kādam ar slapju grīdas lupatu noglāstīt vaigus."
Jauniete Aija Trimdale @AijaSuse uzskata, ka "padome reāli nogalināja viņas mīļāko radio staciju @PieciLV (arī labāko no trim ko vispār atzīstu). Ko man tagad darbā klausīties?!"
Bet tiem, kas vēl nesaprašanā - bijušais padomes vadītājs Ainārs Dimants:
Ja kāds vēl nesaprot: ar @NEPLPadome lēmumu par @PieciLV sagrauj izšķirošu programmu @LatvijasRadio kā stipra sabiedriskā medija ATTĪSTĪBAI.
— Ainārs Dimants (@AinarsDimants) July 7, 2017
Lēmuma pieņēmēji tviterī pat varētu sajusties vientuļi un nesaprasti, bet tiem par laimi, ir arī tādi, kas lēmumu atbalsta. Piemēram, tviterlietotājs ar ne pārāk pieklājīgu vārdu, ko ēterā cenzējam un definējam kā pielīdēju jeb lišķi. Viņam ir prieks, ka ar jauno kvotu stāšanos spēkā, biežāk @PieciLV ēterā dzirdēs Stībeļa dziesmu par pienu. Viņam ļoti patīk šī dziesma par pienu.
Bet tviterapskatu noslēdzot: – Jā, vasara šogad ir tāda, ka iedeguma vietā metas pelējums. Spriedelē Māra Treiberga @jenuufa.
Bet ar to saistībā ir labas ziņas no Ingas Spriņķes @IngaSPR
Pludmales sezona nebūšot. Var ēst visu picu.
— Inga Spriņķe (@IngaSPR) July 6, 2017