Risinājumu ir radis Ģertrūdes ielas teātris, uz lietotni "Zoom" pārceļot savu iestudējumu "Taņas dzimšanas diena". Cilvēki, kas pieslēgušies video konferencei, kļūst ne tikai par skatītājiem, bet arī par "Taņas dzimšanas dienas" ciemiņiem, tādā veidā piedaloties izrādes tapšanā. Tuvākā izrāde plānota šo piektdien, 10. aprīlī.
Pietrūkst teātris? @Geatris sarūpējis "Taņas dzimšanas diena WEB", tiešsaistes (dzīvajā) versijā, kur ieeja ar biļetēm.
— Katrīna Žukova (@kzukova) April 1, 2020
Izrādes dalībnieki joprojām sanāks kopā pie galda Taņas dzimšanas dienā, tikai šoreiz - virtuāli. https://t.co/KJx2NCHec8
— Satori.lv (@SatoriLV) April 2, 2020
Iesaku, iesaku! Nedaudz dziedinoša un vienlaikus sirreāla pieredze, un kaut kādā brīdī es sevi pieķēru esam tomēr tajā izrādē iekšā https://t.co/YgxnjIHszN
— Sarmīte Kolāte (@Sarmite_Kolate) April 1, 2020
Uz interneta vidi pārcēlušies arī Latvijas komiķi. 1. aprīlī Rūdolfs Kugrēns tiešsaistē translēja savu stāvizrādi "Kā to ņem". Tā bijusi pirmā reize, kad komiķis uzstājies tukšā zālē, kas, šajā jaunajā realitātē, šķiet, varētu kļūt par jaunu stāvkomēdijas virzienu.
Katru otrdienas vakaru savu tiešsaistes šovu piedāvā arī apvienība "Comedy Latvia", tajā ar komiķiem iespējams komunicēt čata formātā.
Arī mūziķi māk savu klausītāju atrast internetā! Tiešsaistes koncerti tukšās zālēs bez klātienes klausītājiem kļūst par jauno ikdienu - tieši šādi koncertu "Laikmeta piezīmes klavierēm" aizvadīja pianisti Andrejs Osokins, Reinis Zariņš un Daumants Liepiņš. Koncerta ieraksts no koncertzāles "Cēsis" joprojām ir pieejams portālā LSM.lv.
Osokins jau zipā!https://t.co/Eg4jrOEyKP
— Jānis Kollis (@Kolliss) April 3, 2020
Svaigi tiešsaistes koncerti pieejami arī no grupas "Laime pilnīga", mūziķa Laura Valtera un apvienības "Indygo", savukārt vakar portāla Tvnet tiešraidē varēja vērot Ozola uzstāšanos!
Lai atvieglotu pašizolācijas laiku, Latvijas Radio bigbends publiskojis vairākus vēl iepriekš neredzētus koncertierakstus - bigbenda un grupas "The Sound Poets koncertu, ierakstu no uzstāšanās kopā ar trompetistu Rendiju Brekeru, kā arī Džona Kenedija centrā ierakstīto koncertu.
BURVĪGI!@LatvijasRadio bigbends + @thesoundpoets
https://t.co/feGNhxtHSl #PaliecMājās
— ??Kristina Blumberga ? (@KBlumberga) April 3, 2020
Uz šībrīža situāciju reaģējis arī filmu režisors un autors Māris Martinsons - viņš sācis publicēt savu pirmo elektronisko grāmatu "Klusa nakts". Portālā klusanakts.com ik nedēļu parādīsies nākamā grāmatas nodaļa, kas šo literāro darbu ļaus baudīt gandrīz kā seriālu.
Režisors un rakstnieks Māris Martinsons aicina lasītājus sekot notikumiem savā grāmatā «Klusa nakts». Jauni sižeta pavērsieni - ik piektdienu. #Ēkultūra #PaliecMājās https://t.co/XdJCXRCJsq
— Kultūras ministrija (@KM_kultura) April 6, 2020
Laikā, kad lielākā daļa pasaules muzeju apmeklētājiem ir slēgti, ir jāmeklē jauni veidi, kā savest kopā mākslas cienītājus ar mākslas darbiem. "Getty" muzejs Losandželosā, piemēram, aicinājis cilvēkus mājas apstākļos atdarināt savus iemīļotākos mākslas darbus. Talkā ņemts viss, kas pa rokai - mājdzīvnieki, lego gabaliņi, dārzeņi, pat atkritumi.
Just mad because he's wearing sunglasses! pic.twitter.com/EvQK9KbzCY
— Ellen Maas (@EDvLMaas) March 29, 2020
Ok. Here’s another René Magritte The son of man. I think it’s pretty good! ??#ArtInIsolation pic.twitter.com/vd0MQDK2FO
— Claire (@Clazziebritchas) March 29, 2020
Un noslēgumā - kāds "izvilkums" no Edgara Raginska "Facebook" profila. Komponists mazliet paņirgājies par kādu interneta iniciatīvu, kur dāmas aicinātas dalīties ar savām bildēm. Raginskis nolēmis šo aicinājumu paplašināt - "Pārāk bieži vīriešiem ir vieglāk kritizēt, nekā celt vienam otru. Nost ar negatīvismu, darīsim kaut ko pozitīvu!"
Turpinām baudīt kultūru katrs atsevišķi, lai jau pavisam drīz to varētu darīt visi kopā. Paliekam mājās, un tiekamies "Kultūrdevā" pēc nedēļas!