Izņēmums, protams, nav arī tviterapskats. Cik nu objektīvi iespējams, ņemot vērā ka vārdam „objektīvs” rodamas vismaz pārdesmit atšķirīgas definīcijas, savu skatījumu uz aizvadīto gadu piedāvā arī tviterapskats.
Pop un rok, filmu un citāda līmeņa zvaigznes un sports spējuši visvairāk iekustināt tivterlietotājus pasaulē, kā arī ledus spaiņa izaicinājums un, vērtējot šāda aspektā, jāsaka – mēs kā visai aktīva tviternācija izskatāmies intelektuālāk.
Pop un rok, filmu un citādu līmeņu zvaigžņu mums pašiem nav, sports, protams, strādā it visur, arī ledusspaiņus sev virsū gāzām, tomēr tam visam pa vidu i dabā gājām, i par politiku spriedām un labus darbus darījām.
Gadu, protams, sākām ar eiro ieviešanu. Daudz un dažādas pieredzes tviterī par to, kā pagājusi naudas maiņa, bet spilgtāko ainiņu uzbur Marutas Funtas tviterī rakstītais @MFunta Onkam, kurš piedāvā svēršanās pakalpojumu tunelī, arī divas kases - viens izlietota biezpiena trauciņš latiem, otrs eiro.
Kamēr mēs ieviesām eiro, Krievija un pasaule gatavojās olimpiskajām spēlēm, kuras daudzviet un pamatoti tiek dēvētas arī par pašiņu jeb selfiju olimpiādi. Fotografēt sevi uz dažādu organizatoru neizdarību fonu kļuva par modes lietu gan atlētiem, gan skatītājiem. Visvairāk bilžu no nepabeigtajiem viesnīcu numuriem un stipri caurspīdīgajām tualetēm. Un vēl Soču spēļu atklāšana paliks atmiņa ar daudz izsmietiem - četriem olimpiskajiem riņķiem,– to tviterī atgādina Dace Gulbe @DaceGulbeLOK.
Bet pašu mājās, sākot jau ar janvāri, un bieži jo bieži gada laikā spriedām par korupcijas apkarotājiem - ne jau par veiksmēm korupcijas mazināšanā, bet gan par nerimstošo vēlmi apkarotāju birojā apkarot vienam otru. Gada kopsavilkums un īsi raksturojums KNAB notikušajam ir Rutes Martas Jansones @RuteMarta tvīts -
Jaroslava Streļčenoka dienas kārtība - pamosties, paēst brokastis, saģērbties, aizvest bērnus uz skolu, ierasties darbā, atlaist J.Strīķi. Tik vienkārši!
Vēl aizvadītais gads mums bija vēlēšanu gads. Pat divas – Eioparlamenta un Saeimas, un kurās abās vissīvākā cīņa risinājās starp 5.kolonnu un 6.palātu... Aigara Liepas @AigarsX vārdiem sakot.
Pēc abām secinājumi visai līdzīgi - Vita Dreijere @Vita_Dreijere atziņas strukturējusi šādi: a)Deputāts no vēlētāja tālu nekrīt; b)Ievēlētam deputātam zobos neskatās; c)No Mirska bēgsi, Grigulei uzskriesi.
Un te nu esam nonākuši pie gada cilvēka tviterī. Ironiskā kārtā, mazliet atklājot intrigu, nē, šis cilvēks no skapja neiznāca un arī tviterī nemaz nav atrodams. Jā, tā ir jau pieminētā Grigule, kura priekšvēlēšanu laikā ar apstulbinošu reklāmas kampaņu, plakātos izskatoties pēc Baibas Brokas, daudz tika apspriesta un apsmieta tviterī, bet vēlēšanu rezultāts apliecināja – Grigulei tomēr taisnība, un īstā dzīve ir ārpus tvitera kritikas. Nepatīkami, bet fakts.
Bet, lai nepaliktu ar sajūtu, ka tviteris nu neko nevar mainīt un tur runātais tik tādi tukši putnu čiepsti vien ir – tā gan nav! Piemēram, Rīgas uzraksta sirsniņzīme. Tviterlietotāju sašutums tomēr rezultējās starpinstanču strīdos, un līdz gada beigām jau sirsniņas pazudušas. Tāpat tviterlietotāji šogad aši organizējās dažādām palīdzības un arī protesta akcijām, piemēram, apciemojot Krievijas vēstniecību tūlīt pēc Krimas aneksijas.
Aizvadītais sēņu gads zīmīgs arī ar to, ka mūs patiešām sāka interesēt valsts noslēpums. Vairāku ministru nedienas ar pielaides iegūšanu tam rosināja tviterlietotājus uz jokiem, atklājot visdažādākos tiem zināmos noslēpumus Baibai Brokai, tik pilnīgi neviens no tiem šogad daudzajiem sēņu pārpilno grozu fotografētājiem un izrādītājiem sociālajos tīklos tā arī neatklāja savas sēņošanas vietas. Domājams – tas tad arī ir īstais un lielais Latvijas noslēpums.