Sociālajos tīklos nerimst kaislības par Dziesmu svētku biļetēm. Par to tirdzniecības kārtību, rindām un spekulantiem stāstījām jau iepriekšējā tviterapskatā. Šajā nedēļā cilvēkiem svarīgi ir noskaidrot, kam tad īsti tiek tie 32% vietu, kuras rezervētas ielūgumiem. Lielākās dusmas un viedokļu daudzveidība ir par tām 4600 ielūgumsēdvietām, kuras paredzētas valsts amatpersonām un deputātiem. Kam, par ko un kāpēc, un vai tiešām ielūgumi arī tādiem latviešu vērtību aizstāvjiem un kultūras balstiem kā Rubiks, Ždanoka, Mirskis un Kabanovs - ar neizpratni jautā vairāki tviterlietotāji.
Te gan tiek arī oponēts, - deputātu biļešu lietā pēc politiskās piederības gan nevajadzētu dalīt, svarīgi esot - kādēļ vispār deputāti ir izredzēto kārtā. Tas ir stāsts par padomju laiku blatu sistēmu un „izredzēto” mentalitāti, domā Sanita Jemberga @jemberga.
Egils_zingbergs - @EZingbergs - sūkstās - deputātiem būs ielūgumi uz Dziesmu svētku noslēguma koncertu... Manai profesijai "DIRIĢENTS" tik ļoti eleganti iespļauj sejā! Latvija rullē.
Nav gan tā, ka visi tam piekristu, ir vairāki tviterlietotāji, kuri uzskata, ka tas ir tikai pašsaprotami, piemēram, Iveta Kažoka @IvetaKazoka, kura parasti skarbus vārdus deputātiem nežēlo, šoreiz saka - nevaru iedomāties vispār nevienu valsti, kur deputātiem uz ŠĀDA MĒROGA un vēsturiskās tradīcijas pasākumiem nebūtu ielūgumu.
Arī IzabellaG - @Izabell76951598 - uzskata, ka ielūgumi valsts vadītājiem ir nepieciešami, bet būtu vēlams, lai šie cilvēki maksā, domāju, ka tik naudiņas aicinātās personas sagrabinātu.
Arī paši deputāti cenšas skaidrot brīvbiļešu būtību un glābt kas glābjams, solot biļetes atdot daudzbērnu ģimenēm un vēl papildus naudu bāreņiem noziedot.
Deputāts @karlis_serzants gan tviterī atklāj, biļetes atdot nemaz tik vienkārši neesot - tādēļ visvairāk viņš gribu zināt: kurš izdomāja, ka deputātiem jādod ielūgumi, jo es to nevienam neesmu lūdzis. Stulbi, bet atdot arī nevienam nevar.
Tikmēr ir ļaudis, kuriem štrunts par tām biļešu lietām, vairāk viņus satrauc Dziesmusvētku rīkotāju ideja par alus aizliegšanu pirms un koncertu laikā. Lai ļaudis nenāk kā uz pikniku un arī koristi lai pirms došanās uz skatuves neiesildītos. Šķiet visvairāk tas satrauc tieši koristus un ar šādu, pēkšņu, negaidītu noteikumu maiņu galīgi nav mierā vīru kori: Vilnis Kronbergs - @VilnisKronbergs - Dziesmusvētkos grib aizliegt "dropēt". Viņš raksta - Bet mēs, Nīcas vīru koris, šiem svētkiem gatavojāmies piecus gadus!!!
Arī Alekss Dinamo @AlekssDinamo prognozē nemierus - Hokejs bez alus - daiļslidošana. Rallijs bez alus - autoskola. Dziesmu svētki bez alus - koru kari.
Šie būs sausie Dziesmu svētki - rezumē Māris Reliņš - @MarisRelins.
Bet tas viss vasarā, līdz kurai vēl jātiek - un visur gaida pavasar,i un tviterī to gaida ar bildēm. Stārķu ligzdas ar pingvīniem un pulkstenis sniegā, kurš nodēvēts par pirmo sniegpulksteni, ir populārākie attēli. Vēl tiek ziņots par stārķu ierašanos Latvijā un vaicāts - kā tiem lai palīdz paēst un izdzīvot? Putnu vērotāji tviterī iesaka likt svēteļiem svētu mieru - dabiskā atlase visu paveikšot un pieradināt pie cilvēku dotas barības tos nevajagot.
Ar tikpat lielu aizrautību kā putnu atgriešanos, apspriež arī mūsu nacionālo īpatnību - zemledus makšķerniekus. Kasparam Rozentālam - @Rouziys ir aizdomas, ka mūsu bļitkotāji ir atklājuši veidu, kā levitēt. Un ja ticam Armanda - @thearmi - teiktajam, tad tie bļitkotāji galīgi nav pie pilna saprāta. Šorīt daži sēdēja uz Daugavas. Ledus, cik manīju, tur nebija.