Tvitera apskats: Eiro ieviešanas āzis un dažas apņemšanās jaunajā gadā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 9 mēnešiem.

Jaunais gads ar jauno naudu – šonedēļ tviterī ir galvenās eiro aktualitātes. Protams, šonedēļ netrūkst arī pasaules lielāko un kolektīvo melu – tās ir dažāda veida jaunā gada apņemšanās un solījumi sev.

Kad, kur, kāda nomināla eiro, kurš dabūjis un kādas valsts – gada pirmajās dienās šādu atskaišu tviterī netrūkst. Uzzinām, ka daži veikali savas durvis jaunajā gadā nav atvēruši, citos nepieņem citu valstu eiro naudas zīmes, pārdevējas strādā lēni, ļaudis uz veikalu dodas ar iekrāto santīmu – sīknaudas burkām un intereses pēc vēlas noskaidrot, ko darītu degvielas uzpildes stacijas operatore, ja trijos naktī tur mēģinātu ar 500 latu banknoti iegādāties vienu karsto suni. Vai tas varētu tikt traktēts kā sīkais huligānisms? - tā jautā Ģirts Karnītis @GirtsKarnitis." Ja pirktu vismaz simts hotdogu, tad nē" –atjoko uzņēmuma konts.

Bet kā īsti saukt jauno naudu? Eiro, eiras, euro? Lielākā daļa tviterlietotāju sauc eiro par eiro, Lizete Kļaviņa @lizete_klavina dzirdējusi, ka var saukt arī par jurīšiem, bet, piemēram, tviterlietotāja zilaa govs, pazīstama arī kā @AnitraTooma, apliecinot to, ka ir īsts dabas un dzīvnieku draugs – jauno valūtu saukšot par Eirāzi. Tātad – viens lats sanāktu – viens eirāzis un 42 kazlēni.

Nominācijā „Eiro ieviešanas āži" – tviterī galvenā balva tiek piešķirta „Rīgas satiksmei".

Pirmkārt, pēkšņais cenu kāpums "Rīgas satiksmes" mikroautobusos jeb maršruta taksometros sanikno ne vienu vien. Otrkārt, neizpratnē ļaudis ir par 6.maršruta tramvajiem – tur atkal kursē vecie „hlami", bez biļešu iegādes automātiem, tātad – tā jāpērk pie vadītāja, un tur tā, protams, ir dārgāka - viens āzis un 20 kazlēni. Tomēr, kā izrādās, arī tur, kur automāti ir – arī tie iekasē divreiz dārgāku cenu nekā vajadzētu. Foršs naudas kāšanas veids izdomāts, neticot uzņēmuma skaidrojumiem par informācijas tehnoloģiju sistēmas kļūdām vērtē Džeina Tamuļeviča @dzeina, kā retā iztiekot bez rupjībām aprakstot savas sajūtas. Citi, pārsvarā lietojot mātes valodu, vēlas un draud šo to noraut Rīgas mēram Nilam Ušakovam.

Rīgas galvas un satiksmes uzņēmums nav vienīgie, kuri eiro ieviešanas trakumu izmanto labuma gūšanai. SandraMediņaTolmane ‏@SandraTolmane spriež „Njā... jo dziļāk eiro, jo precēm un pakalpojumiem apaļākas cenas, skarbi, bet fakts... patīk mums krietnāk noapaļot uz augšu, patīk...". piemēram, sliktie eiro ieviesēji ir arī Kalnciemielas @ecocatering_lv ēstuve – cena klientu ērtībām noapaļota no 1.80 Ls uz 2,11 ziņo Ieva Alberte @AlberteIeva un nesaprot, kā dārgāka cena var būt ērtāka klientiem. Vita Dreijere @Vita_Dreijere paskaidro, par „klientu ērtībai" to sauc tādēļ, ka attiecībā uz algu palielināšanu „darbinieku ērtībai" tas nekādi neattieksies. Lai nu kā – kopš „Maximas" boikota pēdējā laikā nekas cits nav sodīts, varbūt laiks padomāt par jauniem boikota mērķiem.

Protams, šonedēļ arī uzzinām, kas ir pasaules gals – vieniem tā ir Midsommeras slepkavību seriāla pēdējā sērija, pārdevējiem – eiro beigšanās veikala kasē. Lai gan - Māra ‏@muora no Latgales ziņo – „Myusu golā eiro veikalā beigušīs i atlykumu izdūd latūs. Nav eiro, nav problēmu."

„Ne smēķēšu, ne dzeršu ne meitas mīlēšu; Tik divas bumbas pirkšu; Ar tām tad vingrošu /...un tā katru gadu sākot apmēram 3 dienas:)" – godīgi savu jaunā gada apņemšanos apraksta Dzintris Kolāts ‏@Dzintris. Tviteris kā publisko solījumu došanas vieta ir visai iecienīts. Notievēšu, vingrošu, atmetīšu kaitīgos ieradumus - sev un citiem sola tviterlietotāji. Piemēram Ķengurs @_AJaunozolina sola -  „2014. gadā apņēmos nedzīvot vairs sapņu pasaulē un kārtīgi sākt mācīties. Nezinu, vai tas ir iespējams, bet es ļoti centīšos."

Savu dzīvesveidu krasi mainīt sola arī Kaspars Ozoliņš @kasparsOzolinsh, sevi un citus mainīt sola arī tviterlietotāja Līva @KocmarevaLiva – „Šogad apņemos , notievēt, smaidīt vēl vairāk un sist visas kuces, kuras traucēs man dzīvot."

Šo apņemšanās bumu citi dēvē par lielākajiem kolektīvajiem meliem pasaulē, jo parasti apņemšanās netiek izpildīta. To sapratusi ir arī Sofija. Sofija. ‏@Sofija_Tviito Viņas jaunā gada apņemšanās nekad nepiepildās, tāpēc šogad apņēmās neapņemties. Apņemties neko neapņemties ir pārliecinoši populārākā jaungada solījuma forma tviterī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti