Skaita policistus uz ceļiem
Pēc svētkiem daudziem grūti atgriezties ierastajā darba ritmā, tādēļ ļaudis turpina dalīties ar brīvdienās piedzīvoto. Populāra tēma ir Ceļu policijas ekipāžu skaitīšana. Policija ziņoja par masveida policijas reidiem brīvdienās – pieķerti vien 70 dzērājšoferi, no kuriem trešdaļa bijusi 1,5 vai vairāk promiļu reibumā. Tas ir stipri par maz, uzskata daļa tviterlietotāju, jo īpaši tie, kas cītīgi skaitījuši policistus ielu malās.
Piemēram, Māris Alksnis trīs dienās nobraucis apmēram pustūkstoti kilometru:
3 dienas, ~500 km, nevienas policijas ekipāžas… Tā viena, kas noformēja CSNg neskaitās. Kas notiek @Valsts_policija? :(
— Māris Alksnis (@MarisAlksnis) June 25, 2017
Mazliet veiksmīgāk ir gājis Oskaram Ušpelim:
Cēsis - Kuldīga - Cēsis. 1 netrafarēta uz Vidzemes šosejas.
— Oskars Ušpelis (@saabrs) June 25, 2017
Katrus Jāņus ir šādi, secina Agris Krusts:
Katrus Jāņus šādi. Sola, ka būs un nekad nav. Iespējams šāda taktika strādā. Ķers rīt
— Agris Krusts (@agris_krusts) June 25, 2017
Varbūt ir tā, bet varbūt taisnība ir Kasparam Locim, kurš klusībā cer, ka varbūt beidzot policija cīnās ar kluso lauku ceļu "kaimiņbraukšanu".
Es klusībā ceru,ka varbūt beidzot cīnās ar kluso lauku ceļu "kaimiņbraukšanu",kur pat pēc upuriem nesauc pol.
— Kaspars Locs (@kasparslocs) June 25, 2017
Pēc svētkiem pie nodokļiem
Pēc svētkiem atgriezties ikdienā tautai palīdz valdības jaunie lēmumi. Tā vietā, lai skaitītu policijas auto, tie sāk skatīties savā maciņā un skaitīt, kā tā saturs varētu mainīties pēc nodokļu reformas. Jaunumus skeptiski uztver Andis Kudors
Nu ko, dārgie politiķi, sačakarējāt labi iecerēto nodokļu reformu? Man jau likās, ka pārāk laba ideja bija. Čušš. Vilšanās.
— Andis Kudors (@AndisKudors) June 26, 2017
Savs viedoklis ir arī biznesa ekspertam Rolandam Ozoliņam:
Nu neko. Progresīvo IIN atbalstu. Bet celt nodokļus kamēr PVN krāpnieki ir parādā 100tiem M un mierīgi braukā ar teslām ir savādi.
— Rolands Ozolins (@rolandsozolins) June 27, 2017
Reforma sāk izskatīties aizvien simboliskāka, jo īpaši iecerētais progresīvais nodoklis, vērtē ekonomists Pēteris Strautiņš.
Progresīvais nodoklis ir tāds simbolisks sanācis, bet tabu ir lauzts, un tas ir ļoti svarīgs notikums.
— Pēteris Strautiņš (@PStrautins) June 26, 2017
Šmuci savāks valsts?
Kamēr ekonomisti vērtē nodokļu reformu, pārējie vēro, kā valdība viņu naudu tērē. 700 000 eiro piešķirti, lai Valsts vides dienests varētu likvidēt šmuci, kas palikusi pēc ugunsgrēka nelegālās atkritumu uzglabāšanas vietā Jūrmalā. Atkritumu bizness tuvāks un, acīmredzot, prioritāte, spriež uzņēmējs Ruslans Antropovs.
Mediķiem gan tik ātri naudu nevar atrast. Pat nodokļi ir jāceļ. https://t.co/kmW01PHse6
— Ruslans Antropovs (@rusantro) June 26, 2017
Par to tiešām maksās valsts, bet ne pašvaldība, īpašnieki, Valsts vides dienesta vadītāja? Tā brīnās vīterotāja AnceAV, kura nav gatava apmaksāt kārtējo miljonu afēru!
Pēc tādas afēras tas izskatās arī Latvijas Juristu biedrības prezidentam Aivaram Borovkovam.
paga, paga....
— Aivars (@Borovkovs) June 27, 2017
To naudu tipa piešķir ... kādam.#tikai_jautāju
Kurš šo summu apgūs? Lūk, tas jau ir bizness!
Vēl viena biznesa shēma rokā – spriež Ivo Kiršblats.
Ko vēl tādu varētu nodedzināt, kas piesārņo dabu, par to nav nepatikšanu un vides dienests piešķir 700 tūkstošus seku likvidēšanai ?
— Ivo Kiršblats (@kirshblac) June 27, 2017
Oligarhu un eksāmenu īlēns
Gan jau ar laiku no visas šīs lietas izlīdīs ārā arī kāds Latvijas oligarhu īlēns, spriež tviterī. Un apspriež kārtējo saņemto oligarhu noklausīto sarunu ierakstu daļu žurnālā @irLV. Šoreiz par Latvijas mediju sagrābšanu un graušanu.
Kamēr žurnālistu aprindās sarunu ieraksti ir karsts temats, citiem tās, šķiet, pat neinteresē. Tādēļ Pensionārs Bauskā (@zigisvaldis) ir nobažījies:
Vid.Latvijas vēlētājam atmiņa ir īsāka kā zelta zivtiņai. Nebrīnīšos, ka nākamajās vēlēšanas atkal ievēlēs Andri un Aināru #Ridzenessarunas
— Pensionārs Bauskā ? (@zigisvaldis) June 29, 2017
Tautai jau rēķināt un lietas saprast nevajag, tai jāprot tikai skaisti dejot – tā tiek interpretēti centralizēto eksāmenu rezultāti, kuri šogad sliktāki nekā citus gadus. Žurnālists un lektors Oļģerts Tipāns aicina rezultātus uztvert kā vērtējumu nevis skolēniem, bet gan, piemēram, matemātikas mācīšanai Latvijā kopumā:
Tātad matemātikas mācīšanai Latvijā kopumā liekama atzīme 3,5 - nesekmīgi. Ja rezultāts atkārtosies nākamgad, tā būs atzīme arī @IZM_gov_lv https://t.co/6mIeORSwte
— Oļģerts Tipāns (@olgertstipans) June 29, 2017
Rezultāts ir šausmas, vērtē Informācijas tehnoloģiju uzņēmējs Normunds Bergs un lūdz:
Šausmas! eksis matemātikā, vidēji valstī sasniedzot 34,9% Uzdevumus studijā, lai varam pārbaudīt cik tie grūti. @IZM_gov_lv @DelfiLV @lsmlv
— Normunds Bergs (@normundsbergs) June 29, 2017
Vieniem rezultāti apliecina to, ka skolu reforma ir izgāzusies, citiem, ka izglītības sistēma ar steigu jāreformē, vēl citiem, ka ministrs nekam neder. Lai saprastu, kas ir kas, varbūt jāīsteno Iļjas Poļakova ideja eksāmenus iedotu izpildīt pašam izglītības ministram un tad spriest, kas pie tā vainīgs, sistēma, skolēni, skolotāji vai ministrs.