To aprēķini, gan tādi šaubīgi, bet – redz, ja visi, visi būtu aizgājuši un balsojuši, tad uzvarētājiem pat trešā daļa nesanāktu. Sava daļa taisnības jau gan tur, jo - ja neviens par viņiem nebūtu balsojis, tad tie pat domē nebūtu. Tālredzīgākie un nacionālākie zaudētāji Rīgā, domājot jau par Saeimas vēlēšanām, vēl pabaida – oponentu partiju mērķis esot iegūt varu arī visā valstī. It kā būtu arī tādas partijas, kuru mērķis nebūtu iegūt varu...
Lai nu kā – nepolitiskie tviterlietotāji par to visu tikai uzjautrinās, jo īpaši daudziem iepatīkas topošā un esošā vicemēra Amerika teiktais, ka krēsli opozīcijai piedāvāti netiks. Jānis Balklavs @janisbg secina: „opozīcijai būs grūta dzīve – tai būs jāstāv kājās”. Lai gan Ilze @ilze_la vēl cer – varbūt opozīcijai tiks piedāvātas gultas. Runājot par sēdēšanu un stāvēšanu, ir arī tādi tviterlietotāji, kuri uzskata, ka visiem politiķiem par to „nopelniem tautas labā” vajadzētu sēdēt un ne četrus gadus vien.
Tomēr, lai ko arī neteiktu tie ievēlētie deputāti, kuri noliek savus mandātus, lai turpinātu savas iepriekšējā darba gaitas, tviterī to novērtē kā prastu vēlētāju krāpšanu un maldināšanu – „nu esi vai neesi čalis, ko tu liec nost to deputāta mandātu”, jautā Arvis Villa, „vai pirms vēlēšanām nezināji, ka nevarēsi amatus savienot”?
Ir gan daļa tviterlietotāju, kurus politika nesatrauc nu nemaz, nemaz, viņu galvenā rūpe ir skolas beigšanas eksāmeni. Lielākais bubulis, protams, ir matemātika. Un ziniet, tajā ir pamatīgs spēks – matemātika spēj piespiest jauniešus gan pārdomāt savu dzīves gājumu, gan pievērš tos augtākiem spēkiem. Tā, piemēram, Zane Kadrija @ZaneLilienfelde sev un citiem jautā – „Vai man vienīgajai liekas, ka rīt tiešām būs galīgi (čābīgi) pakaļā, un ir pēdējais brīdis lūgt Dievu, lai man ir vismaz 4? Un tagad man prātā iešāvās, kā būtu, ja es būtu kaut nedaudz mācījusies to matemātiku?” Bet pēc eksāmena jau atvieglotas nopūtas un sava radošuma novērtēšana – ne katrs to spēj, bet piemēram, Ludmilai @_LudmilaK_ pat sajūta, ka „atzīme varētu būt ļoti, laba – pat izcila, vai vēl mazliet vairāk, jo esot tikt tiešām tur safantazējusi pavisam jaunu, vēl neredzētu un neapgūtu matemātiku”.
Vēl apspriežam, kādus matemātikas brīnumus varētu nest eiro ieviešana, tomēr šķiet, nopietnas tēmas vasarā īpaši neaizrauj čivinātājus, tie labāk vēro, kā interneta tiešraidē ligzdo zivju ērglis un nekavējoties ziņo visiem, ja ērgļu paps mazajiem ērglēniem piegādājis kādu jaunu zivi. Tāda neliela ērgļumānija šonedēļ.
Savas problēmas tviterī cenšas atrisināt arī riteņbraucēji. Tā Dmitrijs Petrenko @dmitrijs aicina tos, kuri brauc viņam pretī, braukt pa SAVU labējo pusi. „Nemēģiniet, mani pārsteigt, lūdzu!” Linda Ģībiete savukārt aicina nesatraukties, jo lielākā daļa no tiem, kas ar velo ripinās, nenojauš ne to, kur ir labā puse, ne to, ka vispār ir kaut kādi noteikumi.
Netieši to apstiprina arī And_a @cepum_s, viņa ziņo – „Pa Krasta ielu minās meitene ar velo. Ir taču pašnāvību veidi, kas mazāk ietekmē citus.”
Bet tviterapskata noslēgumā neliela pamācība, kā dabūt to, ko vēlaties, pat ja jums to kāds neļauj. Sava vēlme jāpublicē internetā, tad varēsiet tā, kā atreferē peldvietā noklausītu sarunu Edgars Eglītis @eedgars – „Nu viss, pietiek, ejam, ejam, nav vairs laika!” – „Bet mammu, es nupat internetā ierakstīju, ka eju peldēties!”