Francijas tenisa laukumos uzveicot tenisa leģendu Rodžeru Federeru, pēc tam arī sesto raketi pasaulē no Čehijas, Gulbis par sevi runāt lika ne tikai pašmāju tvītotājiem, kur visi skeletona un hokeja speciālisti vasaras sezonā ir pārkvalificējušies uz tenisu, kā novērojusi @IevaSniedze, bet visai pasaule. Un interesanti, protams, palasīt, ko tad par augsti lidojošo putnu domā citi. Viens ir skaidri un gaiši - vienaldzīgo ir maz. Gulbis vai nu patīk, vai arī tiek kvēli ienīsts. Abos gadījumos - galvenokārt par savu izrunāšanos un, jāatzīst, patiesā viedokļa paušanu. Visvairāk ienīstošo tvītu nez kādēļ, tieši 1.jūnijā, dienā, kurā krita slavenais Federers, bet ne mazāk naida Ernests sociālajos tīklos nopelna ar komentāriem par sieviešu tenisu. Bet, kas gan mums no tā - mums Gulbis tikai viens un sirdi priecē sajūsmas pilnie tvīti par mūsu tenisistu.
Par Gulbja popularitātes sekām nedaudz noraizējies ir Eriks Stendzenieks @E_Stendzenieks: "Cik saprotu, neprecētiem džekiem Latvijā spīd vairs tikai PornTube," (neķītri interneta video), jo "#VisasPrecErnestu."
Bet nav tik traki, tviterī manāmi arī svešzemju daiļavu solījumi braukt uz Latviju lūkoties, vai arī citi Latvieši tikpat smuki kā nedēļas varonis tenisa laukumā.
Politologi, sociologi, protams, sportu skatās savādāk nekā "cilvēks vulgaris". Aigars Freimanis @AigarsFr analizē un spriež - Gulbis otro reizi uzvar Federeru un bez jebkādām šaubām nonāk Repšes brigādes iekāres listē.
Arī citi politiķi tādi kūtri, pamanījis Jānis Leišavnieks @MikelsJanis: "Gulbis pusfinālā, bet Āboltiņa ar Repši vēl nav apsveikuši, dīvaini, vēlēšanas tak tuvojas!"
Jā, vēlēšanas tuvojas. Šķiet, ka praktiski visi seko līdzi tenisam, bet tā gluži nav. Jānis Krastiņš @krastinjan pamanījis, ka viens kvēls Latvijas sporta fans klusē: "Lembergs parasti tviterī sajūsminās par Latvijas sportistu panākumiem, bet par Gulbi tā kā nav manīts, hehe". Iespējams, tur varētu būt kāda saistība ar Gulbja tēvu kā galveno liecinieku pret Lembergu tiesā.
Patiesībā jau ir skaidrs, politiķi, visticamāk, nepamanīja Gulbja panākumus, jo ļoti, ļoti cītīgi strādāja. Centās neierobežot ātro kredītu devējus un pieņemt Satversmes preambulu otrajā lasījumā. Gan žurnālisti, gan vērīgie tviterlietotāji, kas bieži vien ir viens un tas pats, pamanīja, ka ātrajiem augļotājiem neizdevīgie grozījumi nav atbalstīti Saeimas komisijās, un balsojums Saeimā arī briest tāds dīvains. Izsakot aizdomas par ātro kredītu lobiju Saeimā un, galu galā, uz vēlēšanām kampaņām partijām naudu arī vajadzēs, jūt tviterlietotāji. Kristaps Auzans @KristapsAuzans: "Nopietni?! - Koalīcija nebalsos par ātro kredītu ierobežošanu?!? Kaut kā sajūtu to kā nodevību :(."
Sanita Jemberga @jemberga vērtē: "Ar ātro kredītu ierobežošanu šai koalīcijai iet tikpat vāji kā agrākā politikas posmā ar cīņu pret azartspēlēm. Brīnos, kāpēc (not really) (patiesībā jau nebrīnos)." Kas to lai zina, bet, iespējams, tieši lielais tviterlietotāju satraukums un to paustā - politiķu gumijotās stājas kritika tuvojoties vēlēšanām bija iemesls, kādēļ knapi, bet tomēr ierobežojumus Saeima atbalstīja, bet tik un tā - balsojuma rezultātus ir vērts apskatīt, jo īpaši pirms Saeimas vēlēšanām. To apraksti un bildes ar atrodami tviterī.
Par preambulu ir bijis daudzos tviterapskatos, tādēļ šajā tā īsi - Saeima atbalstīja otrajā lasījumā. Tviterlietotāji joprojām dalās tajos, kuri svēti pārliecināti, ka valsts nākotne un laime ir atkarīga tieši no preambulas teksta, un tajos, kuri visu procesu sauc par "preambumbulēšanos", otrie pirmo acīs - valsts nodevēji, pirmie otro skatījumā - aptrakuši nacionālisti, bet trešajai daļai, lielākajai daļai, nav ne jausmas, par ko vispār tiek diskutēts.