Senākā pagātnē liela ņemšanās, skaidrošanās un jautrība tviterī bija ap kardināla Pujata parodiju tviterkontu, identitātes piesavināšanās dēļ to slēdza, vēlāk tomēr ļāva tvītot. Virtuālajā pasaulē cita identitātes piesavināšanās, piemēram, kādas slavenības vai arī savējās viltošana, nav nekāds retums.
Bijuši vairāki skaļi gadījumi arī pasaulē, bet Latvijā, šķiet, ir sasniegts pavisam cits, jauns līmenis. Un kurš gan cits, ja ne visur esošā Iveta Grigule! Jaunajā reklāmā uz Rīgas sabiedriskā transporta viņa izskatās kā cita vēlēšanu kandidāte no citas partijas - Baiba Broka.
Ir sākts jauns politiskās konkurences paveids izlikties par citu kandidātu, definē Liene Dambina (@DambinaLiene). Par identitātes slēpšanu var piespriest līdz vienam gadam, diez cik par politiskā stila zagšanu, jautā Ainārs Bruvelis (@ainarsbr11).
Lai nu kā, tas, kurš datorprogrammā apstrādāja Griguli un iztaisnoja viņas čirkainos matus, dziļi sirdī mīl Baibu Broku - tādi secinājumi Edgaram Eglītim (@eedgars). Daudz jautrāk gan būtu, ja tas foto uzlabotājs kļūdas dēļ būtu uztaisījis Griguli par Jaunā Rīgas teātra Baibu Broku, ķiķina Andris Kalnozols (@Kalnozols).
Bet vispār reklāma savu ir panākusi - pa tviteri tā ceļo gaismas ātrumā, tie, kam nav slinkums, bildi vēl papildina un uzlabo ar asprātīgiem tekstiem, piemēram, ka svarīgākais cilvēks ir pati Grigule.
Viņa ir visur un sāk riebties, sūdzas tviterlietotāji. Pat traucē naktsmieru, sūdzas Guna Začeste: "Sapnī redzēju, ka Iveta Grigule zvanīja visiem uz mob. telefoniem (man tai skaitā) un aicināja par viņu balsot."
Arī Normunds Naumanis (@normixn) interneta plašumos atradis kādu, viņaprāt, asprātīgu dzejas rindu par aktīvāko vēlēšanu kandidāti: "Rīga pilsēta ir jauka, tur uz katra stūra…….. Grigule."
Bet vienmēr dusmīgā tviterlietotāja angry by default (@ieva_w) vēl atceras tos laikus, kuros par cilvēkiem mēdza teikt - sagājis sviestā. Tgad vairs tā nesaka, tagad saka - sagājis grigulē.
Bet drošs paliek drošs, daži tviterļaudis, saņēmuši aicinājumu apmeklēt kādu pasākumu, piesardzības pēc apvaicājas - vai tā visur esošā ar' tur būs?
Kamēr vieni izliekas par citiem politiķiem, ir tādi kuri cenšas piesavināties svešus darbus kā savus. Parasti jau par tādām lietām klusē un skaļi nelielās, tas pat būtu tā kā mazliet nepieklājīgi, bet nu tomēr - politiskā tviterpļāpa Jānis Iesalnieks, komentējot pozitīvos dzimstības rādītājus valstī (gada pirmajā ceturksnī piedzimuši par 7,6 procentiem mazuļu vairāk), apgalvo - tas esot viņa un viņa partijas "demogrāfijas ultimāta" nopelns, kas panācis savu.
Arī mirstības rādītāji samazinājušies - slava ultimātam, ironizē Krišjānis Bušs (@kbuss). Sarmīte Kolāte (@Sarmite_Kolate) gan domā - drīzāk tas ir kaut kāda Gorbačova nopelns. Tagad vienkārši ir daudz meiteņu vecumā, kad rodas bērni. Vairāk nekad tik daudz nebūs.
Tomēr izklausās, ka Jānis Iesalnieks pa nakti, kamēr meitenes guļ, viņas visas klusi apstaigā. Nedaudz biedējoši. Lai arī skeptiski par Jāņa pozitīvo ietekmi uz kopējiem dzimstības rādītājiem ir lielākā daļa tviterlietotāju, Gints Knoks (@Knoks) gan tic, ka tas ir Jāņa nopelns.
Bet, kamēr Jānis lielās, viņu sīvākais cīņu biedrs Nils Ušakovs dara un atskaitās sociālajos tīklos par paveikto, gan ne tik tieši. Ušakova sievas mainīšanas process, afēra ar biroja vadītāju, dzeltenās preses sleju raksti par topošā jaunā pāra gaidāmo bērnu piesaista arī politologu uzmanību.
Jānis Ikstens (@JanisIkstens) analizē - redz, pretstatā Putinam, Ušakovs nemaz netaisās vispirms izprecināt iepriekšējo sievu un tikai tad pats laulāties. Nils mēģina ko neveikli atbildēt, sakot, ka politologam tā neklājoties runāt tviterī.
Tad nu maisam spunde vaļā, un tviterī zinātāji un nezinātāji ir gatavi atklāt pikantas lietas par Nilu, viņa attiecībām un arī par politologa dzīves līkločiem.
Bet, ja nu būs kāds pavisam neveikls brīdis, tas būs tad, kad būs jāizsludina konkurss uz vakanto biroja vadītājas vietu, vēl paķiķina Ieva Brante (@ibrante).
Tvītojot par Lielo talku, kā ik gadu dominē mēslu kaudžu un maisu bildes. Kā asprātīgi saka Ainārs Sauka - atkritumi no dažnedažādām Latvijas vietām pārceļas uz sociālajiem tīkliem, otrajā vietā attaisnojumi par to, kādēļ nav talkots, bet trešajā idejas par alternatīvajām talkām - piemēram, tviterlietotājs Sencis (@sencis_) cer, ka viņam izdosies sakārtot savu galvu un tad jau tā arī skaitīsies talkošana.