Mazāk kā mēnesis palicis līdz Latvijas demogrāfiskās situācijas risināšanas svētkiem – Līgo. Iespēju risināt demogrāfijas jautājumus valsts gan neizmanto – tā vietā šonedēļ saņēmām ziņu, ka tradicionālo Jāņu sieru drīkstēs piedāvāt tikai pieci Latvijas uzņēmumi, jo tas tagad reģistrēts Eiropas Savienības garantēto tradicionālo īpatnību reģistrā.
Siera lieta ož pēc Padomju Savienības, tā saka Zanda Radziņa @ZandaRadzina:
It kā ES laiki,bet PSRS tikumi palikuši,noliegt to, kas gadsimtos glabāts un kopts. PSRS laikos arī aizliedza tirgot Jāņu sieru saimniecēm!
— Zanda (@ZandaRadzina) May 22, 2016
Tas ir pilnīgs idiotisms, skarba ir Ilze Salna @IlzeSalna. Inese Libere ironiski teic – nevajag apstāties tikai pie Jāņu siera. Inese Libere @ineselibere:
Nav ko daudz ķēpāties, pēdējais laiks Eiropas institūcijām mums norādīt, cik un kādus Jāņu vainagus drīkst pīt. Jāņu sieru jau ierobežo.
— Inese Libere (@ineselibere) May 22, 2016
Kamēr citi sūkstās un domā, kā tagad mājražotājiem citādi saukt Jāņu sieru, Arturs Pērkons @pArt07 aicina saskatīt un novērtēt jaunās iespējas: "Uztaisām ar pāris džekiem pareizo Jāņu svinēšanas rituālu un pārējiem liekam maksāt par Jāņu svinēšanu!"
Idejai varētu būt visai laba peļņa, protams, ja vien VID vai kāds no tā darbiniekiem nepaprasīs savu daļu.
Atzinīgi tviterī novērtē Latvijas Televīzijas raidījuma „De facto” paveikto – pieķerot kukuļa izspiešanā VID darbinieku. Pagaidām vienīgais sods ko amatpersona saņēmusi – viņš uzrakstījis atlūgumu.
Dod policijai kukuli, draud cietumsods līdz 5 gadiem. VID džeku pieķer prasot kukuli, nekas traks, uzraksti atlūgumu. #valstīvissirkartībā
— Rūdolfs Freibergs (@rfreibergs) May 23, 2016
"Nevis jāaiziet no darba, bet gan jāiet uz cietumu," teic Laura @vejaPieskariens.
Pamatoti nejauki ir tviteralietotāji un, ja var ticēt VID vadītājas teiktajam – tad tieši sociālie mediji ir tie, kuri viņu pamatīgi satrauc un spiež. Tātad sociālo tīklu ietekme un spiediens ir pat lielāks nekā politiķu vai mediju. Viņa pat gatava rakstīt atlūgumu, bet neuzrakstīja gan. Toties tika paziņots, ka bankām būtu jāziņo par tiem cilvēkiem, kuriem daudz naudas, kuri paliek bagāti, jo nav godīgi maksājuši nodokļus. Savā ziņā netieši tiek pateikts, ka kļūt turīgam, maksājot nodokļus, īsti nav iespējams.
Pamatots jautājums ir Kasparam Haram @oHoHara:
Pētersones k-dze nebaidās, ka, sākot kontrolēt iedz. kontu apgrozījumu, pašu VID darbinieku rindās panika būs vēl lielāka kā pagājšreiz? :D
— Kaspars Hara (@oHoHara) May 23, 2016
Labi, jokus pie malas – valstij un tās pilsoņiem ir jāpalīdz kļūt godīgiem, un tviterī tiek saskatīta vēl viena iespēja, kā sadarbojoties Rīgas domei un VID identificēt bagātniekus, kuri svaidās ar naudu: VID audits jāpiemēro visiem, kuri var atļauties rīdzinieka karti. "Skaidrs, ka dzīvo pāri saviem līdzekļiem," teic Normunds Namnieks@2N_ICEBOX.
Sociālajos tīklos saukts arī par idiotisma augstāko pilotāžu, šonedēļ tika pieņemts lēmums noteikt cenu rīdzinieka kartei - 775 eiro.
VID auditu noteikti būtu pelnījis J. Sildniks @Sildniks par savu cerību vien: "Ceru, ka visas rīdzinieka kartes uzreiz neizpirks".
Savukārt tviterlietotājs ar niku, ko varētu tulkot kā pielīdēju vai lišķi - Dirsā Līdējs @dirsalidejs saka:
Paldies @nilsusakovs par ieguldīto darbu, noturot rīdzinieka kartes cenu zem 800 EUR! Cilvēki to dažkārt nenovērtē...
— Dirsā Līdējs (@dirsalidejs) May 24, 2016
Jā, rīdzinieki, novērtējiet to, ka jums ir tik vērtīga karte – it īpaši laikā, kur visam svarīgajam – veselības aprūpei, izglītībai, autoceļiem - vienīgais, ko Finanšu ministrija var piedāvāt, ir kaudzīti ar banknotēm, uz kurām nominālvērtības vietā rakstīts: "Naudas nav!"