Rita Eva Našeniece saka:
Ja šitā turpināsies, Rīgas Domei turpmāk vajadzēs rīkot slēgtos forumus ar Humora komitejām. Vai 9.maija slēgtos forumus. Cepums @KristaBurane !
— Rita Eva Naseniece (@RitaEvaNa) November 29, 2017
Andris Gobiņš vērš uzmanību faktam, ka pēdīgi atļautās uzrunas laikā it kā nejauši apstājusies foruma tiešraide.
Vai sagadīšanās? Rīgas domes "formā", sākumā 40 min Rīgas šībrīža amatpersonu pašslavināšanās. Kad tuvojas Kristas Burānes kritiskā uzruna, kuru neizdevās necenzēt, "nojūk" tiešraide... @KristaBurane @RigasDome pic.twitter.com/8jH37UqyNF
— Andris Gobiņš (@AndrisGobins) November 29, 2017
Savukārt tviterlietotājs ar segvārdu «i.r.» iedziļinājies, kas bijuši brīvās runāšanas aizliedzēji.
Skumjākais rakstā, ka tur nav neviena krieviska uzvārda. Pašu latvju "dāmas" vien to demokrātiju norok. Tāds vatinieku feminisms laikam.
— i.r. (@pr_info) November 29, 2017
Rīgas domes Izglītības un kultūras komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane no varas partijas «Gods kalpot Rīgai» gan vēlāk taisnojās, ka runas par aizliegumu nav īsti patiesas, turklāt, ja jau aizliedza forumā uzstāties, kāpēc režisore vispār atļāvās kāpt uz skatuves!
Par tādu vīzdegunību no tvitera dabū pati Aldermane. Daudzi viņu sāk dēvēt par biedreni Aldermani. Bet tvītotājs @smilcrok ziņo:
Tiek runāts,ka E.Aldermane savu uzrunu @RigaDimd forumā vēlējās beigt ar vārdiem: "Urrā, biedri! Oktobra revolūcijas 90.gadadienai, sveiks!" #Rīgas
— s.milc (@smilcrok) November 30, 2017
Kavēšanās aizgājušajos laikos tvitera temats bija arī dienu vēlāk, kad Rīgas mērs «saskaņietis» Nils Ušakovs pēkšņi sasauktā preses brīfingā paziņoja, ka no aiznākamā rudens Rīgā gādās par papildu nodarbībām skolēniem viņu dzimtajā valodā. Vēlāk sociālajos tīklos Ušakovs jau drosmīgāk pavēstīja, ka tas būs veids, kā vidusskolās saglabāt krievu valodu.
Anastasija Tetarenko uzskata šādi:
Jāatzīst, ka Ušakovs, nākot ar plānu par papildnodarbībām mazākumtautību skolēniem, apspēlējis politiskos konkurentus - reformai pēc būtības nepateikts ne jā, ne nē, turklāt IZM ielikta situācijā, kurā tās pretkustības varēs saukt par "liegumu labajai Rīgai palīdzēt skolēniem".?
— Anastasija Tetarenko (@te_anastasija) November 30, 2017
Tviterim kopumā no tādas tēmas saceļas nacionālās buras.
O! Ņušakovam sava valodas un izglītības politika. Tieši cik sabrukušā valstī mēs dzīvojam? Minoritāšu skolās faktiski būs privātstundas par valsts naudu
— Reinis Ceplis (@Reinisceplis) November 30, 2017
Bet Mārtiņš Vanags sauc pēc premjera palīdzības.
Steidzami revidējiet pašvaldības, @MarisKucinskis kungs. Ventspils jau dzīvo kā atsevišķa republika, Ušakovs uz to tiecas, Jelgava arī savā laika zonā. WTF? Kur nācijas vienotība?
— Martins Vanags (@mvanags) November 30, 2017
Kamēr Ušakovs domā, kā uz nodokļu maksātāju rēķina strādāt rīdzinieku labā vai pievākt vēlētāju balsis, lielās politikas pārstāvji šonedēļ atkal iekrita, negausīgi cenšoties pievākt visu, ko vien var dabūt. Latvijas Televīzijas raidījums «Aizliegtais paņēmiens» izlikās par dziesmu svētku rīkotājiem un saujiņai deputātu telefonā piedāvāja bezmaksas biļetes. Gandrīz visi arī tās gribēja, turklāt amatā esošais un reizē neesošais Ventspils galva Lembergs pat paģērēja, ka viņam pienākas sēdvieta kādā ērtā un centrālā vietā.
Tvītotāja Inese Stūre secina, ka cilvēku vājības nebeidzas.
Universālākais no Visuma likumiem "Cilvēks ir vājš radījums!" darbojas.
— IneseSture (@inesesture) November 28, 2017
Teju visi politiķi atkal vēlas bezmaksas ielūgumus uz Dziesmu svētku noslēguma koncertu: https://t.co/IWtGZErv2d
Bet Lauvassirds vērtējums ir vēl skarbāks.
deputāti ir naturāli badmiras: katru gadu šiem pie algas pieliek klāt 100+ euro, bet uz Dziesmu svētkiem biļetes paši iegādāties nava rocīgi; tā šeit ?? dzīve rit, savu vienmuļi nesteidzīgo gaitu.
— Lauvassirds_ (@Lauvassirds_) November 28, 2017
Bet, vēl pirms apgriezienus uzņem Ziemassvētku zvani, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests šonedēļ sarīkoja kārtējo trauksmes sirēnu pārbaudi.
Kritisks ir Toms Lūsis, kurš jautā, vai nebūtu laiks kaut ko mainīt.
Nedzirdamo trauksmes signālu vietā nebūtu efektīvāk izsūtīt SMS?
— Toms Lūsis (@LusisToms) November 30, 2017
Gvido Timoško savukārt domā, ka mācību trauksmei varētu būt cits efekts, nekā gaidītais.
Simtspunkti, ka īstās trauksmes sirēnas laikā 95% iedzīvotāju nodomās - aj, tā jau atkal mācību trauksme.
— Gvido Timoško (@gvidotimosko) November 30, 2017
Savukārt Mirdza Zvaigzne šo tēmu arī noslēdz ar melnīgsnēju jociņu.
Darbu dunā šodien nedzirdēju nevienu trauksmes sirēnu. Tā arī tie čaklie izmirs. pic.twitter.com/oJMtuZqhgy
— Mirdza Zvaigzne (@Mirdza_Z) November 30, 2017