Pēc trauksmainajām brīvdienām un labi ekipēto pašaizsardzības vienību (Krievijas ieskatā) parādīšanās Ukrainā tviterī daudzi seko līdzi jaunākajām ziņām no Ukrainas, bet pašu mājās gaida mūsu politiķu reakcijas. Jau aizvadītās nedēļas aktualitāšu apskatā stāstīts – daudzi kritizē prezidentu Andri Bērziņu par nespēju pārtraukt atvaļinājumu. Šonedēļ viņš tomēr to pārtrauca, lai atgrieztos Latvijā. Bet tie, kas pirms tam tviterī sauca viņu atpakaļ un nosodīja par atpūtas nepārtraukšanu, sajūsmā plaukstas nesit – nu nemaz nepriecājas un sāk dziedāt jau citu dziesmu.
Pravietiski ir Oposums (@Oposums1) vārdi nedēļas sākumā: „Ja prezidents Bērziņš par Ukrainas krīzi sāktu teikt, ko domā, tad daudzi gribētu, lai viņš aiziet atvaļinājumā.”
Tā arī notiek – izdzirdējuši prezidenta viedokli par to, ka ar sankcijām pret Krieviju vajagot uzmanīgi, lai pašiem neatspēlējas - tas nav tas, ko kritizētāji grib dzirdēt.
Raivis Šulcs (@McRaivii) saka: „Kauns par @Rigas_pils. Nebrīnīšos, ja mūsu superpragmātiskais "prezidents" reiz mūs pārdos.” Arī Jānis Baltiņš (@Snowtales) aicina regulāri piešķirt prezidentam atvaļinājumu:
Zinot Bērziņu, jāpriecājas, ka krīzes brīdī viņš bija prom. Izšķirīgos brīžos arī turpmāk būtu jāizolē. Lai nesarunā lieku. Jēgas tāpat nav.
— Jānis Baltiņš (@Snowtales) March 3, 2014
Vai prezidents ir Kremļa vēstnieks? Tā jautā Didzis Melbiksis (@didzis), piebilstot - mums ir jāaizvāc prezidents. Viņam piebalso arī Jānis Ikstens (@JanisIkstens): „Prezidents Bērziņš caur Krapānes muti ir ģeniāls "Cilvēks atvaļinājuma laikā neplāno karu". Mīļā Saeima, nomaini Valsts prezidentu!”
Politiķi šonedēļ daudz un dažādi lēmuši par notikumiem Ukrainā un Latvijas rīcību. Ja īsi jāapkopo, kas izdarīts – elektrības brīvā tirgus ieviešana atlikta līdz nākamā gada sākumam.
Tas patiesībā varētu būt mēģinājums ieriebt jaunajam premjeram pēc vēlēšanām, domā - Romāns Meļņiks (@romans_melniks): „Neapskaužu premjeru, kuram gadumijas uzrunā tautai būs jāiekļauj arī teikumi par dārgākas elektrības apspīdētu gaišo nākotni.”
Bet, liekot mierā mūsu prezidentu, ir ieteikumi arī Krievijas vadītājam: „Putin, uzēd Snickers! Jo tu uzvedies kā Hitlers.” Šis noteikti ir visvairāk pārpublicētais joks Latvijas tviterī.
Krievijas TV kanālu pārraidītā propaganda arī mūs satrauc. Ksenija (@and_kse) spriež:
Reālistiskākais, ko šobrīd var redzēt Krievijas TV, ir RENTV raidījumi par konspirācijām, citplanētiešiem un reptiloīdiem.
— Ksenija (@and_kse) March 2, 2014
Lielākā kritika par TV kanālu saturu un to pārraidīšanu tiek „Lattelecom” – daudzi aicina daļēji valsts īpašumā esošajam uzņēmumam Krievijas TV kanālus atslēgt.
„Lattelecom” atbild, ka tad dividendēs būšot mazāk naudas valstij. Ne pārāk populāra atbilde, protams, bet gluži tāpat, kā ar brīvā elektrības tirgus atcelšanu: rezultātā – valstij būs mazāk naudas. Daļu varētu kompensēt ar vanšu tiltā kāpējiem, domā Uģis Točs (@ugisto):
Kamdēļ netiek iekasēta kāpšanas maksa? Jāuzliek iemaksas automāts, lai kāpj, kurš var atļauties. RS kontrolētie aparāti tāpat ir visur.
— Uģis Točs (@ugisto) March 5, 2014
Bet sestdiena – 8.marts ir tulpju, rožu un citu lakstu bildēšanas un sociāltīklošanas diena - definē Adriana Roze (@rozeadriana). Viņa, protams, saņem aizrādījumus par to, ka ir cilvēki, kuriem puķes ir ziedi, nevis laksti, bet tas nu tā.
Ukrainas notikumu kontekstā arī dažādas interpretācijas par 8.martu. Vieni priecājas par to, ka Ukrainas armijas bāzē ielenktie karavīri publicē jauku bildi tviterī – tā sveicot dāmas sieviešu dienā. Citi, piemēram, Baiba Rubesa (@rubesita) uzskata: „Sieviešu diena Latvijā ir padomijas atlieka. Puķes jau skaistas, bet satura - nekāda.” Tās, kas viņai nepiekrīt, iesaka - ja nepatīk sieviešu diena, lai svinot sēru dienas, to ir neskaitāmi daudz un nemaz nav padomju laiku atraugas.