"Salauza tomēr Žagaru, vietā iestādīja Eglīti," nedēļas sākuma cēlienu operas traģikomēdijā īsi raksturo Jānis Bernāts. Bet jau laicīgi nākamā cēliena scenāriju iezīmē tviterlietotāja ":Dievišķā :Daļiņa", brīdinot: "Narcisi no darba jāatbrīvo saudzīgi. Narcisi ir ļoti atriebīgi."
Sociālajos tīklos nav gluži tā, ka Žagars visiem patiktu, tomēr Grende nepatīk vairāk. Kaspars Zellis spriež: "Grende Žagaram godu esot laupījusi.... tātad - NA kā konservatīvo vērtību sargam vajadzetu likt Žanetai to Žagaru precēt!"
Pienāk ziņas - iespējams, ministre galīgi slima, to apliecinot pat slimības lapa, ko pētot premjerministra juristi, tā čivina tviterlietotāji. Pati ministre apgalvo, esot vesela, pie pilnas saprašanas un zinot ko darot. Jau jau vesela un zin, premjers liedz tai braukt komandējumā un ielūdz uz melnas kafijas tasi savā kabinetā.
"Sliktos ministrus tagad soda ar mājas arestu?! Uz Ziemassvētkiem būšot arī pērieni ar žagaru," tā par šo situāciju joko Jānis Ulme. Savukārt Pāvils Jurjāns visai jezgai pa vidu dzirdējis, ka "operā būs kaut kāda krievu opera, par kaut kādu Jevgēņiju". Pāvils tad nu cer, ka Nacionālo apvienību pārstāvošais "Iesalnieks var to salabot".
Par Jāni Iesalnieku runājot, viņam tviterī piemīt apburoša trūkstošā spēja - domāt pirms rakstīt. Viņš ir pirmais, kurš tviterī paziņo par Nacionālās apvienības aiziešanu no valdības, ja premjers atlaidīs Grendi. Pēc tam, kā ierasts, pēc “konsultēšanās ar partijas biedriem” autors šo tvītu dzēš, jau kuro reizi nesekmīgi mēģinot izdzēst internetu.
Lai nu kā, Grendei bija kārtīga piektdiena - 13. Un Mārča Ločmeļa vārdiem, "ministre bez konkursa saņēma valsts pasūtījumu."
"Latvija ir Kulturālākā valsts pasaulē - nomaini operas vadītāju un mainīsies valdība!” spriež @raivistrelnieks. Viņam piebalso Dace Vašuka: "Latvieši patiesii ir kultūrāla tauta :) Ne eiro, ne katastrofa izglītības, medicīnas nozarē valdību nesašūpo. Opera, lūk gan ir tik svarīga."
Kas nu uzgavilē par ministres demisijas pieprasījumu, kurš nu sūkstās par zaudētām derībām, jo cerējis - Grendi atlaist nesadūšosies. Vigants Lesausks ir bažīgs par ierādīto precedentu: "Citām nozarēm būs metode rokā... sataisi pamatīgu trobeli un ministru atlaiž. Galvenais ir bļaut PAMATĪGi un ILGI... un strādā! @VDombrovskis laikam nesaprot, ka aizstāvot "apbižotos", viņš panāks, ka pie viņa visi skries sūdzēties par jebko... būs gara rinda... Jo Sabiedrība ir kā mazi bērni: Palūdz mammai. Neatļauj. Palūdz tētim. Atļauj. Nākamreiz uzreiz pie tēta ies un mammu vairs nerespektēs!"
Vēl vienu racionālu secinājumu izdara Gundars Davidsons, kurš cer, ka "daudzi tagad beidzot uzzināja, ka pie mums MP jau tagad var atlaist ministru just like that (vienkārši tāpat) :) Nevajag tur nekādas konstituciju maiņas."
Vismaz basketbola spēļu laikā tviterī par politiku aizmirst.
Kā norāda politiķis Vents A Krauklis, "sports ir vieglākais veids, kā uzlabot nācijas garastāvokli. Tagad par basketbolu runā pat dāmas, kas pēdējoreiz bumbu rokā turēja pirms 40g."
Bez basketbolistu panākumiem šajā nedēļā vēl viens patīkams pārsteigums - Latvijas vārds iekļuva pasaules populārākajos tvitera tematos. Un ne jau šāds tāds, bet anglisks vārdu salikums "paldies Tev Latvija" jeb #ThankYouLatvia. Līdz šim Latviju izcelt top tematos bijām spējuši, piemēram, ar neizteiksmīgo uzstāšanos eirovīzijā un dažkārt Ernesta Gulbja spēļu laikā. Šoreiz to izdarīja katalonieši, sajūsmā un pateicībā par premjera Valda Dombrovska izteikumiem, kuros viņš pieļāva teorētisku Katalonijas neatkarības iespēju.
Katalonieši pēc savulaik baltiešu neatkarības cīnītāju rīkotā «Baltijas ceļa» parauga sadevās rokās, lai pieprasītu savas valsts neatkarību. Premjere teorētisko laipošanu karstasinīgie kataloņi uztvēra visai tieši kā Latvijas gatavību atzīt viņu neatkarību. Un pateicības plūdi Latvijai pārpludināja sociālos tīklus.
Spāņi, atvainojos, katalonieši - sola braukt apciemot Latviju. Savukārt lielāka daļa Latvijas tviterlietotāju, protams, saka paldies, bet asprātīgākie ir gatavi viņiem nosūtīt arī pašu Dombrovski. Ja grib un patīk, lai tad ņem ar.
Jā, piektdien, premjers bija īpaši aktīvs, spriež Rita Eva Naseniece: "Žanetu atlaida, Žagaru neatjaunoja, Kataloniju atzina. Labi, ka beidzās darba laiks, citādi mēs vēl redzētu!"