Protams, diletantisms manā dzejā jaušams, bet par visiem nedēļas aktuālajiem pieteiktajiem tematiem prozā un ar citātiem – plašāks skaidrojums tviterapskatā.
Priekšvēlēšanu laiks protams jaušams tviterī, biežāk tvīto politiķi, arī tie kuri ilgi jo ilgi klusējuši, plašāk izpaužas savos interneta emuāros, varētu jau vēlēties, lai arī pēc vēlēšanām tie turpinātu skaidrot savas nostājas un lēmumus, bet visu jau gribēt nevar – solīt gan.
Bet ieteikums steidzīgajiem – ja nav laika un vēlmes sekot līdzi visām politiskajām diskusijām, tviterlietotāji ir labs indikators tam, kam vērts laiku tērēt, un arī būtiskākās un, protams, smieklīgākās atziņas no TV ekrāniem un radio ēteriem tiks atreferētas. Piemēram, sekojot esošiem un izbijušiem politiskajiem žurnālistiem, palaist ko garām – teju neiespējami.
Tviterbalsojumā šonedēļ populārākas tēzes ir Jāņa Straumes atziņa, ka kopš mātes nāves un meitas aizbraukšanas viņam ir kļuvis daudz vieglāk, un bijušā ārlietu ministra Jāņa Jurkāna īstenotā publiskā Zaiceva kaunināšana par valsts valodas neprasmi.
Ilgi gaidīja tviterlietotāji, līdz pie kāda kauna staba tiks kārts arī Rīgas garumzīmes sirsņinotājs. Lai gan, protams, lielāks prieks būtu, ja pie visa vainīgs būtu mērs Nils Ušakovs - neliels gandarījums ir arī uzliktais sods Rīgas domes amatpersonai no „Saskaņas centra” - Krišjānim Peteram. Dzejnieka dēlam par garumzīmes nelietošanu – atgādina @arniskrauze
Ēriks Daliba @edaliba saka – „nebrīnīšos, ja tēvs aiz kauna arī būs tas, kurš samaksās, kamēr dēls, visticamāk, apcer pārsūdzēšanu”.
Bet Daina Blūmane @Daina_P atgādina kādu teicienu par „dabu, kura atpūšas nākamajā paaudzē:)) Kaut kā tā :)”
„Dažkārt, ābols no ābeles ar katapultu izšauts tālu, tālu...,” piebilst vēl Guntars Meluškāns @GMeluskans.
Par āboliem un to tirgošanu tupinot, žurnālists Guntis Bojārs @GuntisBojars šonedēļ pauž viedokli, ka „Latvijas valdībai, šķiet, augstākais, ko var uzticēt tirgot, ir kartupeļus Rīgas Centrāltirgū, nevis banku...”
Zinot Rīgas un valsts valdības attiecības, varbūt tieši šos valsts aģentus Rīgas pašvaldības policijas darbinieki meklēja un ķēra, sodot padzīvojušas tantiņas par ābolu un puķu tirgošanu Rīgas ielās - bez atļaujas, pretlikumīgi, veselus trīs kilogramus par 50 eirocentiem. Protokoli sastādīti, āboli konfiscēti, smukākās no puķēm ar’.
Lielākā daļa tviterlietotāju – pat nav jāmin - ir tantiņu pusē. Spaisa apkarošana ir atstājusi nelabvēlīgas sekas uz @RigasPP - viņi tagad ķērušies pie ābolu apkarošanas, ironizē @sencis.
Bet, kā liels retums kopējā policijas nosodījuma gūzmā atrodams arī kāds likumsargus atbalstošs tvīts Pēteris Zirnis saka: „Viņas ir tādas pašas ābolu tantes, kā es balerīna. Visu dienu tur sēž un preci viņām pieved, ne jau nu pašas lasa.”
Tviterlietotāji arī policijai iesaka dažādas receptes, kurās konfiscētos jēpjus izmantot, ar ābolu bandām Rīgas ielās cīnoties.
Bet tie, kas skatās plašākā kontekstā, no uzņēmēju vides, piemēram, Kristaps Petersons vērtē – „ziņa par "ābolu tantiņu" apkarošanu labi iet kontekstā ar VID iniciatīvu "likt mierā" lielos uzņēmumus. Pārceļos uz Igauniju! Bye bye!”.
Par šo sašutis arī Vigants Lesausks @vigants - „nesaprotot, kā valsts ieņēmumu dienests var uzdrošināties paziņot, ka neaiztiks lielos? Praktiski – oficiāli tiek paziņots, ka nodrošinās Jumta pakalpojumus (cenzēju) nepiedienīgi izmantojot mazos.”
Un noslēdzot tviterapskatu, Armands Valdbergs @AValdbergs aicina iztēloties šādu ainu – „aiziet Rīgas pašvaldības policijas darbinieks mājās un bērniem lepni stāsta kā šodien tantiņai atņēmis puķes un ābolus”.
Bet, iespējams, viss ir daudz, daudz vienkāršāk – vienkārši darbinieki nav pareizi sapratuši latviešu valodas slengu, joko Rolands Tjarve @RolandsTjarve - patiesībā priekšniecība lika ķert nelegālos āboļtelefonu jeb „Iphone6” tirgotājus.