"Mums ir labs un sirsnīgs prezidents. Dievs, dod viņam veselību!" novēl tviterlietotājs un priesteris Ilmārs Tolstovs, kā arī daudzi citi pēc nelielās prezidenta videouzrunas no slimnīcas, kurā viņš pateicas par sniegto atbalstu.
Pat parasti indīgais un izteikumos asais Gints Knoks jeb @Knoks ir atmaidzis un atzīstas: "Neesmu sentimentāls, bet @Vejonis uzruna tiešām aizkustināja."
Jaunā valdība gan neaizkustina, pa stingrākam vārdam tiek teju visiem "Vienotības" izvirzītajiem ministriem un arī "veselības un bulciņu lietu ministram Belēvičam".
"Tādi dīvaini universālie kareivji," smīn Kaspars Bogdanovs jeb @Bongjix. "No finanšu ministra par labklājības ministru, no Budžeta un finanšu komisijas vadītāja par izglītības un zinātnes ministru. Universāļi."
Īpašu uzmanību izpelnījās izglītības ministra amatam virzītais Kārlis Šadurskis. Advokāts Gundars Abolins jeb @Gundars_Abolins saka: "Neņemiet ļaunā, bet ka tik nav tā, ka Šadurskis kā izglītības ministrs ir tas pats, kas āzis par dārznieku." Un, visticamāk, ironiski ņirdzot, Jānis Taurēns jeb @jtaurens piebilst: "Tviterī valda dziļa vilšanās par ministru, kurš nepietiekami enerģiski slēgs mazās latviešu skolas laukos."
Par laimi kolēģiem - ir ministrs Belēvičš un viņa pārraudzītā veselības nozare, kurā dažu stundu laikā uz atsevišķiem izmeklējumiem aizpildītas visas valsts kvotētās vietas.
Nevajag melot tautai par bezmaksas medīcīnu ! Ja kvotas beidzas dienas laikā-tad tā ir vienkārši ņirgāšanās !!!
— Eriks (@Egriks) February 1, 2016
Arī Ingvildai jeb @Ingvilda nav īsti skaidrs: "Ar valsts kvotām, izmeklējumiem un analīzēm situācija ir daudz nenormālāka nekā citgad, bet veselības ministrs nemainīsies?" Bet tviterlietotāja Rita atbild:
Kādas valsts kvotas,analīzes,izmeklējumi?Noņems bulciņas no raciona,visi taps veseli.Belēvičam absolūti nav skaidrs,ar ko sākt jomas sakārt.
— Rita (@rcoolnice) February 1, 2016
Bet tas gan nav tiesa, ka tikai bulciņu jautājums ir svarīgs ministram. Šonedēļ tviterlietotājs Sergejs Bižāns jeb @mrserge stāsa: iegājis aptiekā, lūdzis visai ģimenei kaut ko imunitātei, jo viens no ģimenes locekļiem noķēris gripu. Viņam iesmērēts homeopātisks līdzeklis "Aflubin". Izlidinājis miskastē, jo pēc sastāva izpētes secinājis, ka pa to pašu naudu jebkurā bārā var nopirkt izcili labu un garšīgu dzērienu ar identisku iedarbību.
Iespējams, tā arī paliktu vienkārša diskusija par homeopātiskiem līdzekļiem, kur tie der un vai vispār no tiem jēga, ja vien diskusijā neiesaistītos arī veselības ministrs, apgalvojot, ka homeopātijas līdzekļi ir vienlīdzīgi ar medicīniskām zālēm un tos var droši lietot, jo daļai pacientu tas palīdz, bet pārējiem nekaitē. Un nedēļas lielākais tviterjampadracis var sākties.
@milumsone @mrserge Tāpēc,ka daļai pacientu palīdz,bet pārējiem nekaitē.Vācieša Hānemana alternatīvā ārstniec metode.Izplatīta vācu zemēs.
— Guntis Belēvičs (@guntisbelevics) January 30, 2016
"Uz aptieku cilvēks iet pēc zālēm, nevis homeopātijas, tad vismaz būtu jāuzliek farmaceitiem par pienākumu pircējam obligāti(!) pateikt - šī ir homeopātija," rekomendē Madara Viļumsone. "Un, kā zināms, jo dziļāk mežā, jo vairāk Belēviča," ar pievienotu smaidiņu viņš teic,"tad to, kuriem nepalīdz, būs vairāk."
"Šāda attieksme un komentārs no veselības ministra demonstrē placebo efekta nesaprašanu un netiešu atzinumu, ka krāpt pacientus ir ok," vērtē zinātnes žurnāliste Signe Dean.
@guntisbelevics @milumsone @mrserge Šāds komentārs demonstrē placebo efekta nesaprašanu un netiešu atzinumu, ka krāpt pacientus ir ok.
— Signe Dean (@nevertoocurious) January 30, 2016
Bet veselības ministram pašam ir laiks doties pie ārsta, norāda Mārtiņš Otto jeb @cybercannibal, jo viņš vēl labi atceras un visiem citiem atgādina, ka vēl pirms pāris gadiem turpat tviterī ministrs ar putām uz lūpām apgalvojis, ka homeopātija nav zinātne, jo dubultaklajos pētījumos homeopātiskās zāles nepalīdz.
Kad veselības ministram laiks pie ārsta. pic.twitter.com/ZbhfJz4JLh
— Mārtiņš Otto (@cybercannibal) January 31, 2016
Vērojot visu jezgu no malas, ar vienu prātīgu ieteikumu, kas, visticamāk, varētu iet pie sirds arī politiķiem, klajā nāk SIA "Brain games" vadītājs Pāvils Jurjāns:
Par valdību runājot, vajadzētu dibināt Pseidozinātnes un pseidoizglītības ministriju - šajā jomā netrūkst gan speciālistu gan patērētāju.
— Pāvils Jurjāns (@PavilsJurjans) February 1, 2016
Un, ja vēl izdodas tam visam piesaistīt Eiropas naudu, tad jau, ministra vārdiem sakot, kādam tas palīdzētu, bet citiem nekaitētu.
Tviterlietotāji sagaida, ka jau drīz visas kaites arī slimnīcās ārstēs ar ceļmallapām un papūšanu, kāju lūzumus ieskaitot, bet, "ja Jūs nokaitina "Twitter" lietotāju čalošana, pielieciet pie pieres ceļmallapu un pēc 30 minūtēm viss būs kārtībā," rekomendē Ruslans Antropovs, savukārt Rudīte Martišauska rekomendē ziemas laikā izmantot vieglāk pieejamo:
@rusantro Te der slapja lupata.:)
— Rudīte Martišauska (@AlksneR) February 1, 2016
Vienā brīdī jau sāka šķist, ka politiķiem, kuri tik aktīvi bijuši par bēgļu tēmu, lai turpinātu būt aktuāliem un demonstrētu savas prāta spējas, būs vien jāpārorientējas uz par vai pret homeopātijas retoriku, tomēr par laimi naktī uz sestdienu Latvijā ir nogādāti seši pirmie patvēruma meklētāji un dzīve Latvijā ir strauji mainījusies.
"Tās ir beigas pasaulei, kādu pazinām līdz šim. Sklandrausis vairs nekad negaršos kā iepriekš," ironizē Edgars Raginskis jeb @koleegjis. Pārmaiņas sajutis arī Gints Feders jeb @gintsfeders: "Izgāju sestdienas pēcpusdienā ārā pēc kafijas. Sajutis - kaut kāda dīvaina tā Rīga izskatās! Pēc tam tik ziņās izlasīju, ka pirmie seši bēgļi ieradušies Latvijā."
Televīziju tiešraides no Muceniekiem daudziem šķiet pārspīlēta un neadekvāta uzmanība šim faktam. "Valstī ievieš sarkano ārprātas stāvokli," ar vārdiem spēlējas Dzintris Kolāts. "Bēgļu lietās - ir izveidojies pamatīgs absurda kalambūrs," atzīst arī žurnāliste Inga Spriņķe jeb @IngaSPR, jo "Porziņģim pagājušajā vasarā bija jāatvainojas par izteicienu, ko šodien daudzi uzņem ar sajūsmu - neviens negrib braukt uz Latviju!"
Kā zināms, ko līdzīgu rakstīs arī valdības deklarācijā. Lai gan daži tviterlietotāji gribētu, lai valdība apņemas Latvijā panākt tādu attīstības un sociālās labklājības līmeni, lai pie mums gribētu braukt.
Bet ne ar mazāku aizvainojuma sajūtu daudzi uzņem arī šonedēļ izskanējušo ziņu, kas no mūsu politiķu mutes tiek uztverta ar sajūsmu, ka paši bēgļi pie mums negrib braukt. Kā viņi tā drīkst mūs izbrāķēt? "Skumīgs "veiksmes stāsts", kad uz Tavu valsti pat kara plosītas Sīrijas bēgļi atsakās braukt," saka Sergejs Seņkāns jeb @SergejsSenkans. Bet jurists Voldemārs Burģis jeb @voldemars ir patiešām aizkaitināts: "Latvija pasaules acīs ir padarīta par tādu s…. bedri, ka pat NO KARA te neviens negrib patverties, vienīgais glābiņš ir skaidrot, ka MĒS nevēlamies bēgļus, nevis bēgļi nevēlas mūs!!!! Kādam ir tiem bēgļiem jāpaskaidro, ka VIŅI ir idioti nevis mēs."
Daļa no tiem, kas ir pret bēgļiem sestdien, 6.februārī, pulcējās Rīgā pie Brīvības pieminekļa piketā. Tviterlietotāju uzmanībai nepaslīdēja garām fakts par Latvijas Radio žurnālistes iedunkāšanu un grūstīšanu, tā teikt, "savas sievietes sitīsim paši," vērtē Krista Baumane.
Savas sievietes sitīsim paši! https://t.co/UAqRfUP6Mi
— Krista Baumane (@Krista_Baumane) February 6, 2016
"Acīmredzot, tieši tā ir, taču jāsargā latviešu sievietes no tiem bēgļiem," bilst Māris Jonovs jeb @marisjonovs. Protams, ne visi vienbalsīgi atbalsta upuri, jo galvenokārt neizprot žurnālistes vēlmi par atgadījumu nevērsties policijā. "Šādi mēs tiesisku valsti neuzcelsim," teic Armands Valdbergs jeb @AValdbergs, piebilstot, ka "krievu "žurnālistes" Ukrainā arī reizēm bietē dabū".
Kaspars Funts jeb @KFunts saka: "Sabiedriskajam medijam bija jāvēršas policijā, lai tādi draņķi saprot, ka tiem neļaus uzvesties, kā ienāk prātā." "Šobrīd sanāk - divi varianti - vai nu nevēršaties policijā, jo akceptējat šādu izturēšanos pret sievieti jeb uzskatāt, ka policija tāpat neko nespēs atklāt?" retoriski Ziņu dienestam vaicā tviterlietotājs Ģirts jeb @girtsgg. Viņš pagaidām paliek bez atbildes.
Bet tviterapskatu noslēdzot - šajā gripas laikā interesants ieteikums no Jāņa Palkavnieka jeb @Palkavnieks mammas, kura ir daktere. Apslimusi, guļ mājās. Jānis tai vaicājis: "Tu kaut ko dzer, lai paliktu labāk?" Jā, dzerot, esot nopirkusi kolu.