Kā pagodināti sajūtas ļaudis tviterī, lai gan saprot, ka, sakot “lauvas”, visticamāk, ir domāti „vaukšķi” © Edgars Raginskis @koleegjis.
Un vaukšķi rēja. Gan prezidenta, gan premjera uzrunas saņēma pamatīgu devu kritikas - bez valsts atribūtikas, bez žaketes un egļu rotājumi Krievijas karoga krāsās. Mēģinājums būt tuvāk tautai un parastāk nav izdevies, spriež tviterī. Reinis Lazda @ReinisLazda jautā: “Vai es vienīgais pamanīju, ka svētku uzrunas bija acīmredzams Varakļānu pagastveča 1998. gada apsveikuma plaģiāts?”
Līdzīgas asociācijas ir arī Ivetai Buiķei @IvetaBuike: “Kurš gads tikko iestājās? 1984? Divas neko nepasakošas galvas bez LV atribūtiem TV, čekas instruktori medijos. Vai Kremļa kuranti arī bija?”
Lai nebūtu viss slikti, jāpiebilst, ka prezidenta jaunā tradīcija teikt uzrunu kopā ar sievu novērtē Dace Akule @DaceAkule. Paldies, viņa raksta, iedvesmojošs pirmā pāra attiecību piemērs. Tā, viņasprāt, esot dzimumu vienlīdzība!
Savukārt Rinalds Sīlis @rinaldssilis saprot, ka runas jau nebija domātas tvitervaukšķlauvām. Gan jau laukos tās cilvēkiem patika.
Bet vispār, sasodīts, @MarisKucinskis kas tā par sabiedrības dalīšanu? (ja jau runa nebija visiem). “Tad gaidu runu, kas domāta tvitera lauvām, feisbuka tīģeriem un otrapuse zaķiem!” pieprasa Jānis @Zalgauckis
Jaunais gads ir sācies ar pārmaiņām. To nevar nepamanīt. Pirmkārt, sniegs, kurš atkal pārsteidzis nesagatavotus. Jā, tas nav nekas jauns, bet, otrkārt – Ventspils ir gatava. Vismaz, ja līdzīgi kā teikā par Rīgu kāds vīterotājiem ko līdzīgu vaicātu par Kurzemes hercogisti, tai šonedēļ būtu jānogrimst.
Pie šāda secinājuma nonāk tviterlietotāji, padzirdot, ka Latvijas Zemnieku savienība (LZS) noteikti iestāsies pret tā sauktajām "deputātu kvotām" nākamā gada budžetā.
“Tas ir 1.aprīļa joks vai "čuriki" aiz muguras?” vaicā Janis Veide @Janis_Veide, kurš kā daudzi citi atceras, kā vēl pavisam nesen tieši ZZS rīcības rezultātā pašvaldību vēlēšanu gada budžetā kvotās sadalītā summa sasniedza nebijušus apmērus - aptuveni 20 miljonus eiro. 4 miljoni novirzīti Ventspilij.
Vienīgais loģiskais izskaidrojums šādam paziņojumam, azotē ir Guntaram Meluškānam @GMeluskans, kurš retoriski vaicā: “Vai Ventspilī beigušies jumti, ko lāpīt?”
Protams, arī Dobeles traģēdija ir ļoti apspriests temats tviterī, šausmināšanās, sašutums, neatbildēti jautājumi – īpaši neatšķiras no tā, ko esam nedēļas laikā dzirdējuši jau ziņu programmās. Toties par Valsts valodas centru šonedēļ gan ir krāšņa viedokļu gamma. Parasti šīs iestādes lēmumi tiek tviterī uztverti atzinīgi, bet šonedēļ valodas aizstāvji nolēma sodīt Latvijas Dzelzceļu par to, ka Jelgavas stacijā uz tablo izvietota informācija ne tikai latviešu, bet arī angļu un krievu valodā. Mēs nevaram visu valsti pārvērst par starptautisku tūrisma objektu – tāds ir paskaidrojums.
Gada citāts, jau gada pirmajās dienās – sajūsmināts par šo spārnoto frāzi ir Gints Knoks @Knoks, savukārt bijusī starptautiskās lidostas "Rīga" valdes locekle Olita Augustovska @augustovska zina teikt, ka kādreiz viena valsts amatpersona otrai uzdāvināja Latvijas globusu!!! “Daži, kā redzam, šādā paradigmā dzīvo vēl šodien.”
“Tas ir vienkārši stulbi, piedodiet. Kuram traucē, ja stacijā (STACIJĀ!) info ir vairākās valodās?” vērtē un vaicā Inga Gorbunova @Inga_Gorbunova
“Sūnu ciemā ir bijusi aizņemta diena,” teic Ernests Jenavs @EJenavs.
Pēc šāda gājiena Valsts valodas centrs ir pilnībā zaudējis Kaspars Foigta uzticību @laacz : “Panāca savu. Vairs neko neņemšu nopietni, ja tas nāks no @_vvc. Absolūti un pilnīgi neko. Tas vienkārši ir kosmoss.”
Kaspars Freimanis @kasparsf pat aicina to likvidēt. Savukārt Arvis Villa sarkastiski joko un interesējas par Valsts valodas centra - saīsinājumā VVC - nākotnes darbu plāniem. Viņš nevar sagaidīt, kad beidzot uzliks štrāfes par publisku tualešu apzīmēšanu ar anglisko WC, turklāt tai vajadzētu būt iestādes prioritātei, jo no tāluma iestādes nosaukuma saīsinājums izskatās ļoti līdzīgs...