Iespējams, Latvijas Eirovīzijas fināla nogurdināti, aizvadīto nedēļu ļaudis tviterī pavada mierīgi un klusi, vēl nedēļas sākumā tvītotāji mēģina noformulēt savu attieksmi pret uzvarētājiem, grupu PER - kam nu patīk, kam nē, kam žēl, ka nav uzvarējusi Samanta Tīna vai vēl kāds cits, bet lielākā interese cilvēkiem ir par kādu joku video, kur Ādolfs Hitlers sirsnīgi dusmojas par Latvijas Eirovīzijas rezultātu un, ja vien varētu, tad kādu noteikti atlaistu.
Sliktā omā nedēļu iesāk arī satiksmes ministrs Aivis Ronis, kurš par vīriešu dienas slavināšanu reklāmas akcijā atsaucis no aviokompānijas „airBaltic” padomes ministrijas pārstāvi Kasparu Briškenu. Labi, ka Ronis šoreiz nebija atvaļinājumā (kā laikā, kad tika izgāzts vilcienu iepirkums) un varēja sodīt „airBaltic” par 'vīriešu dienas' svinēšanu, jo uz kaut ko tādu acis nedrīkst pievērt! - ne bez ironijas teic Guna Gleizde. Ja ļautu izlemt tviterlietotājiem – tie, visticamāk, atlaistu pašu demisionējušo Roni - vēl vismaz pāris reizes. „Populists un histērisks ministrs - nulle, kurš nesaprot, kur atrodas un ko dara - var atlaist valsts pārstāvi valdē par to, ka nav izcenzējis reklāmu pirms publicēšanas. Tas valdei vai padomei nemaz nav jādara,” - spriež tviterlietotāji. Analītiskākie tviterprāti, protams, steidz meklēt un atrast sazvērestības teorijas un ministra slēptos mērķus - iespējams, Ronis šādi pēdējās dienās sagādājis amatu Bondaram, piemēram, min Dace Stirāne. Savukārt Inga Spriņķe pieļauj – iespējams, „airBaltic” radīja "Vīriešu dienas" konfliktu, lai Krievijā, kas ir lielākais tranzīta klients, būtu publicitāte par skandālu Latvijā :) Iedomājieties, cik viņiem Krievijā tagad pozitīvs tēls!
Lai gan Eiropā karstais temats ir zirga gaļas skandāls, Latvijā tas nekādas īpašas emocijas nerada, vizmaz tviterī - pavisam noteikti ne. Ruslans Antropovs ar to, šķiet, nav mierā un mēģina citus provocēt: "Mums garšo zirga gaļa un mums patīk par to pārmaksāt. Ņam, ņam.". Un tā arī ir - vairums cilvēku atgādina, ka zirga gaļa kaimiņiem igauņiem esot delikatese, vēl kāds visam pa vidu atgādina, ka veģetāriešus šādas problēmas nesatrauc.
Mirusi, protams, šonedēļ nav arī par un pret eiro tēma, bet par to jau stāstīts iepriekšējos tviterapskatos - tādēļ neatkārtosimies, bet labāk pastāstīsim par tviterlietotāju augšāmcelšanos - viens pēc otra tviterī atdzīvojas politiķi, un tam ir tieši viens skaidrs un nepārprotams izskaidrojums - pašvaldību vēlēšanas. Lielāko jezgu nedēļas beigās sacēla vairāk nekā gadu klusējusī Sarmīte Ēlerte, aicinot deklarēt savu dzīvesvietu Rīgā. „Piedalies, jo uzvara ir iespējama,” - rakstīts viņas tviterkontā.
Aigars Rivdiķis, līdzīgi kā citi tviterlietotāji, šo aicinājumu vērtē kā izmisumu - ja piedāvājumu nav vai grūti likt ko pretī Ušakova "kūkai", tad tas ir vienīgais variants. Agnese Korbe savukārt vaicā - Kur Ēlertei prāts aicināt deklarēties Rīgā?! Tā ir klaja kaitniecība pret citām pašvaldībām, piemēram, IIN ziņā. Un viņai ar līdzīgu jautājumu piebalso arī Guntars Meluškāns: Vai Ēlertes aicinājums visiem deklarēties Rīgā jātulko kā - spļaut mums uz citām pašvaldībām?
Par citām, nepareizo politisko spēku kontrolētām, pašvaldībām aizdomājas arī tviterlietotājs Sandis, jautājot: „Kāpēc neviena pozīcijas partija neaģitē deklarēties Latgalē?” Savukārt Skaidrīte Kralliša politiķes aicinājumu ir sadzirdējusi un jautā: kur tieši - vai deklarēties var pie Ēlertes??
Bet tviterapskata noslēgumā par tehnoloģiju ietekmi uz mūsu dzīvi. Kristaps (@cristaps) pārliecināts, ka moderno telefonu dēļ vasarā Rīgā Vērmanes dārzs būs tukšs. Un viņa bažām patiešām ir pamats, jo kāds cits tviterlietotājs @Dzherijs novērojis kā viņam blakus „mikriņā” sēž sirms vīrs ap gadiem 70 un uz viedtālruņa spēlē šahu.